Dukan'a yeni başlayanlar :)

Ynt: Dukan'a yeni başlayanlar :)

12/02/2011 09:59:00

dün 67,8'di bugün 67,9... dün protein günüydü, ondan önceki gün sp günü ama sp'yi hakkıyla yapmadım. dün p gününde eh işte yedim birşeyler ama ne yaptım da 100 gr geldi. bu arada evet 3 gündür wc yok...

bir de sizde de oluyor mu, ben gündüz çok su içiyorum ama wc.ye akşam ve geceboyu taşınıyorum.

12/02/2011 10:18:00

ateş: ''6-7 sap maydanozu 1 su bardağı kadar suyun içinde hafif sarı renk çıkanakadar kaynatıyorum.
okadar kötü değil hatta limonla süper bile olur
bitki çayı niyetine..''

biraz da kekik atabilirsin.

12/02/2011 11:03:00

maydanoz suyunu ben eskidende içerdim,ödem attırmak için çok iyi oluyor şimdi üşeniyorum yapmaya amma velakin içerim bir ara yine.ÖENMLİ NOT: MAYDANOZ SUYUNU MARANKİ YADA İBRAHİM SARAÇOĞLU İKİSİNDEN BİRİ 14 GÜN İÇİN SONRA 2 HAFTA FALAN ARA VERİN DEMİŞTİ.14 GÜNDEN FAZLA İÇMEYİN.AMA GÜZEL MAYDANOZ SUYU BEN MEMNUN KALMIŞTIM ÇOK.

Nilüm reglin yaklaşıo ya o yüzden birde kabızlık var dedin,veremezsin almış gibi görünürsün.ben bir mama kaşığı kadar pul biber yiyorum günde.elma kromlu çayda içtimmi kabız olmuyorum.yoksa 4-5 gün çıkamamıştım,ama sonra birden gidiyor kilolar üzülme,dediğin gibi reglin bitsin öyle tartıl birden sevindirik olursun hem:)

12/02/2011 11:07:00

nil aynı durum bende de var...regl durumu+kabızlık+sebze gununde sebzeyi abartmam+az su içmem=1.2 kg

12/02/2011 11:09:00

bu diyete baslamam erken mi sizce bayanlar ... 

en kücük ben miyim ? :D

12/02/2011 11:19:00

ben olsam baslamazdım

12/02/2011 11:20:00

dilersen güçlendirmeden başlayabilirsin atak günlerini yapmadan.ama bende bir kaç ay daha beklemeni tavsiye ederim.hem için daha rahat olur.

12/02/2011 11:24:00

nurcan kız şı güçlendirmeyi bi anlat hele

12/02/2011 11:30:00

websanal ben olsam ben de başlamazdım. Bebeğin gerçekten çok küçük daha. Kilolar az biraz daha bekleyiversin.

Maydanoz konusunda bir uyarım olacak. Düşük tansıyonlu biriyseniz aman diyeyim. Bir ara yapıp içiyordum, bir süre sonra başım donmeye başladı. Maydanoz tansiyon düşürürmüş. Dikkatli tüketmekte fayda var. Ben de bugün +100üm  :)

12/02/2011 11:34:00

GÜÇLENDİRME EVRESİ ÖZETİ

Bu geçiş döneminin süresi şimdiye dek verdiğiniz kiloyla bağlantılı olarak hesaplanır:Verilen her kilo için 10 günlük güçlendirme rejimi yapılmalıdır.

Eğer 20 kg verdiyseniz,bu dönemi 20kg x 10gün=200 gün sürdürmelisiniz.Herkes bu formülle kolayca kendisi için uygun süreyi hesaplayabilir.

Yeni kilonuzu korumayı hedeflediğimiz bu güçlendirme evresi boyunca,aşağıdaki besinleri tüketmekte özgürsünüz ve sürdürmekte olduğunuz rejime sadık kalmalısınız.

• ATAK REJİMİNİN PROTEİNLİ BESİNLERİ
  • SEYİR EVRESİNİN SEBZELERİ
  • MUZ,ÜZÜM,KİRAZ DIŞINDA HER GÜN 1 PORSİYON MEYVE
  • GÜNDE 2 DİLİM TAM TAHILLI EKMEK
  • 40 GR ÇOK YAĞLI OLMAYAN PEYNİR
  • HAFTADA 2 PORSİYON NİŞASTALI GIDA(HAMUR İŞİ,MAKARNA,PİRİNÇ,PATATES,BAKLAGİLLER)
  • KUZU BUDU
  • 2 ÇORBA KAŞIĞI YULAF KEPEĞİ
  • 25DK YÜRÜYÜŞ

Ve bunları tamamlamak üzere;

• HAFTADA 2 KEZ ''ÖDÜL YEMEĞİ''(ANA YEMEK,TATLI VE İÇECEKTEN OLUŞAN SERBEST BİR ÖĞÜN)
  • HAFTADA 1 GÜN MUTLAKA ATAK EVRESİNDEKİ GİBİ SAF PROTEİN DİYETİ

DİKKAT:ÖDÜL YEMEĞİ ve NİŞASTALI GIDA'lar güçlendirmenin ilk yarısında haftada 1 kez ,ikinci yarısında haftada 2 kez YENEBİLİR.

örn:100 günlük güçlendirme yapmanız gerekiyorsa ilk 50 gününde haftada 1 kez nişastalı öğün ve ödül yemeği yiyebiliyorken,ikinci 50 günde ikişer kez yiyebilirsiniz.

Ve bu öğünlerin peşpeşe öğün ve günlerde olmamasına dikkat etmek gerekiyor.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Doğum Sonrası Kilo Verme

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...