Dukan'a yeni başlayanlar :)

Ynt: Dukan'a yeni başlayanlar :)

12/05/2011 13:35:00

açlıktan kazınıyorum...salataaaa gel artıııkkkkk 

12/05/2011 13:36:00

simdi atakta hizli kilo veriliyor tamam, ama kalan kilolar icin dukan da uzun sure veriyor anladigim kadariyla, oyle mi? e o zaman niye dukan? :P son evre icin mi? aslinda sormak istedigim: ilk evreleri yapmadan son evreyi yapsak, kilomuzu koruyabiliyor muyuz?

12/05/2011 13:39:00

Ülkü şimdi özge onu yazdı bana. evet güçlendirme döneminde koruyabiliyoruz.

12/05/2011 13:40:00

3,5-4 ay veriyor genelde 15-18 kg için ülkü.

ilk everleri yapmadan son evre dediğin koruma mı guçlendirme mi? dukan der ki verilen her 1 kg için 10 gün güçlendirme yapmak gerek ki kilolar geri alınmasın.

aslında normal hayata kontrollü dönüş bir anlamda.

koruma dersen hiçbir kısıtlaman yok, sadece günde 2 kaşık yulaf kepeği, 20 dk yürüyüş ve perşembe günleri saf protein diyeti. Geri kalan günler tamamen serbest. 

12/05/2011 13:42:00

evet koruma icin demistim. onu ben bir hafta denedim ise yaradigini gordum ama emin olamadim. hani onceki evreler kilo verdirmenin yaninda vucudu korumaya mi hazirliyor diye merak etmistim.

12/05/2011 13:47:00

benim yorumum, o kadar kilo verip sıkı bir diyete bağlı kaldıktan sonra, geri almanın en kolay olduğu zamanlar rejimin hemen sonrası.

güçlendirme o nedenle bence çok önemli. Özeti;

Atak döneminin proteinli besinleri
Seyir döneminin sebzeleri
Muz, üzüm ve kiraz dışında hergün 1 porsiyon meyve
günde iki dilim tam tahıllı ekmek
haftada iki porsiyon nişastalı gıda (patates, bezelye, pirinç vs)
2 çorba kaşığı yulaf kepeği
25 dk yürüyüş
haftada 2 öğün ödül yemeği (gün değil ama cuma akşamı ve pazar sabahı gibi)
Her perşembe saf protein gunu

bence uzun süren seyirden sonra gayet kontrollü bir normal hayata geçiş evresi. 

12/05/2011 13:51:00

Ulku kendi adıma niye dukan yazayım. Birincisi olcu yok. Ye yiyebildigin kadar diye bir sey var. Tabi dogal olarak oturup bir tencere yogurt yiyemiyorum ama yerken de iki kaşık mıydı üç kepçemiydi hesabı yapmıyorum. Yasak olan yasak. Benim kendimi kontrol etme problemim var. Benim için bir şey ya var ya yok. Bana iki dilim ekmek dersin yarın ya bir dilimle ne olcak diye 4 yerim.

Daha önce diyetisyene giderken bana demişti. Dışarıdasınız karnınız açıktı en kolayı yarım simit ve bir ayran için. Başlıyorum simite öyle tatlı ki mümkün mü yarısında durmak :) Hepsini yerdim. O yüzden dukanı seviyorum ben. Yasak yiyeceklere dönüp bakmıyorum bile. Beni en zorlayacağını düşündüğüm sey meyve idi ona da alıştım çok şükür.

12/05/2011 13:54:00

ilknura aynen katılıyorum.

yasaksa yasak..değilse istediğin kadar..bu muthiş bir özgürlük...ben de duramam çünkü.

12/05/2011 13:56:00

tuzsuz bademi cevizi  demiştim yaglıdır deyü

12/05/2011 13:59:00

ben de benzer bir beslenme duzeni icindeyim. yasaklar gercekten yasak olmasi gerektigi icin yasaklar (sagliksizlar), saglikli olandan da ozgurce yiyorsun. evde pisen yemekleri yiyebildigim icin ayri bir rahatligi var. tek yonlu beslenmiyorum, sagliksiz karbonhidrat yasak ama saglikli karbonhidrat yasak degil mesela. ceviz, badem, findik cok sagliklilar yasak degiller. zeytinyagi ve dogal tereyagi saglikli ve gerekli, yasak degil.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Doğum Sonrası Kilo Verme

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...