Dukan'a yeni başlayanlar :)

Ynt: Dukan'a yeni başlayanlar :)

12/05/2011 14:18:00

izlemedim..ne diyor mr oz?

12/05/2011 14:19:00

light süt :) iyi fikir.

bu arada normalde bu kadar düşmem ama şu sıralar düştüm tatlıya ben. regl yaklaşıyor sanırsam.

12/05/2011 14:20:00

yeni bir zayıflama yönteminden bahsettiler (ki dukan'la da birleşir hatta süper olur)
deneklerin önüne 30 tane bonibon tarzı şekerleme koyuyorlar ve yemeden önce ister gözleri açık ister kapalı her bir drajeyi teker teker ve ağızlarında eriterek yediklerini hayal etmelerini istiyorlar... 2-4 dakika sürdü deneklerde bu süre (bu sabah kahvaltımda denedim o kadar sabredemedim yemeye başlamadan :P)
sonrasında "istediğiniz kadarını yiyin" dediler ve ortalamaya vurduklarında bunu söyledikleri kişiler, söylemedikleri (hayal etmeyen) deneklere nazaran %40 daha az yedi!!!

beyin ilk ısırıkta müthiş bir haz alırmış ve sonrasında o haz azalırmış. çikolata örneği verdiler ilk ısırık anında beynin filmini (ya da adı neyse işte) çekmişler resmen kıvılcım çakıyor, 20. ısırıkta aynı noktada yine tepki var ama o kadar renksiz ki... dedikleri şu, aslında tek bir kare çikolatayla beyin ve dolayısıyla vücut, 1 kg yemiş kadar büyük haz ve doyum sağlayabilir...

denesek mi?

12/05/2011 14:23:00

ilknur'la aynı düşüncedeyim ben de. 2 dilim ekmek ertesi gün 3 oluveriyor. öyle böyle derken bir de bakmışım yine aynı düzen içindeyim.

bu tip listeliler bana gelmiyor. şimdi yasaksa yasak, en güzeli ;)

12/05/2011 14:23:00

ben o toplara girmem bige.

bu Fransız Kadınları Neden Kilo Almaz kitabında yazan yöntem zaten..irade burada zor devreye giriyor.

yapıyorsun ama bir süre sonra ayarın bozuluyor.

uzun çiğneme, tokluk hissinin 20dk sonra gelmesi, tam konsantre yemek yemeğe çalışmak,  hepsi buna yönelik.

ama bence ileride kilo korumak adına önemli yöntemler. kilo vermek adına değil...

12/05/2011 14:36:00

7 ayda sırf hayal ederek 7 kg vermiş kadının biri vs.. otomatikleşiyor bir süre sonra diyor, ne bileyim destekler diye düşünüyorum.. sınırsız yediklerimiz için değil ama misal geberiyorsun ve kaçamak yapacaksın bir koca çikolata yerine bir kareyle durabilmek güzel olurdu yahu

12/05/2011 15:14:00

bir geçiş evresi,bir süre sonra istediğimizi yiyebileceğiz.

12/05/2011 17:07:00

şu eti haşlayıp da çorba yapma olayı vardı? kim vermişti o tarifi? detaylı tarifi hatırlayan var mı? haşlayıp eti rondodan geçiriyorduk sonra noluyordu... ocakta haşlanıyor da şu an. acil lazım.

12/05/2011 17:34:00

Tavuklusunu biliyorum ben. 1 gögüs etini 1.250 kadar suda haslayıp tavukları içine didiyorum tuz karabiber vs  atıyorum. Rondoda 1-2 kasık yulaf ezme yada kepegini 2-3 kasık yogurtla cırpıp tavuk suyuna katıyorum. Düğün corba gibi oluyor.Etede aynımantık olur bence

12/05/2011 18:13:00

kendime bi sürü light şey aldım,yeşil çay vs. de.işte şimdi diyette hissediyorum kendimi.ha bir de et aldım tabi :D

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Doğum Sonrası Kilo Verme

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...