Tanışma

<12345>
01/22/2013 19:55:00

Merhaba, Seda ben Görkem'in annesi :)

Çamlıca civarında oturuyorum, öğretmenim. 82 doğumluyum. 

Ynt: Tanışma

01/22/2013 20:03:00

Merhaba,

Didem ben Mehmet Akif' in annesi:)) Libadiyede oturuyorum... Eski bankacıyım şimdi sadece oğlumun annesiyim:)) Oğlum doğduktan sonra ücretsiz izni almam konusunda yaşattıkları sıkıntı sebebi ile iştenn ayrıldım bir süre oğlumu büyütmeye karar verdim... Neyse bende 82 doğumluyumm...

01/22/2013 20:09:00

Merhaba Didem, memnun oldum. Ben evlenmeden önce Libadiye'de oturuyordum, DSİ'nin karşısında :) Evlendikten sonra buraya taşındık. 

Çalışan kadınlar için annelik çok zor ama banka çalışanı anneler için çok daha zor. Çok uzun süreler oğlundan ayrı kalacaktın.. Ben de oğlum 9 aylık olana kadar kendim baktım, ücretsiz izin aldım bir süre sonra yaz tatili derken eylülde çalışmaya başladım. Fakat çalışma saatlerim çok acımasız olmadığından işe-gidip gelmekten çok memnunum :)) Zira iş yerinde dinleniyorum.

01/22/2013 20:31:00

Bende memnun oldum Sedacım:) Benim pek iş yerinde dinlenme gibi bir olasılığım yoktu bir deben gebzede çalışıyordum ve haftanın 3 günü (en az O da) akşam 10 da evde oluyordum vs. Çok tempoluydu evde çalışmaya devamdı falan...6 sene dayanabildim:))) 

Biz de Pejo bayiisinin karşısında oturuyoruz.
Evlenmeden önce Acıbadem de oturuyordum ben..
Ne öğretmenisin Seda?

01/22/2013 20:36:00

Bebek perişan olurdu çalışıyor olsan, çok isabetli bir karar bence de. Bankacılık, hele ki çok ağır çalışma saatleri olan bankalarda çalışmak annelere göre değil. Bebeğinle bol bol zaman geçirirsin.

Muhasebe-Finansman alanım. Ticaret lisesinde çalışıyorum. Ben seviyorum işimi, mutluyum yani.  

01/23/2013 06:44:00

Merhabalar Ben Zeynep. Kızım Gökçe. Ben 84 doğumluyum, kızım Şubat 2012. Biz de İlke1 sitesinde oturuyoruz. Hem evlerimizin yakın olması, hem çocuklarımızın denk olması hem de bizlerin yaşıt olması süper. Ben çevirmenim. Çalışmaya 2 Ocak'ta başladım. O zamana kadar kızıma ben baktım. Şimdi bakıcımız var.

01/23/2013 07:56:00

Merhabalar,
Neslihan ben Ezgi'nin annesi. Ben de 82'li ve öğretmenim :) öğretmenliğim haftada 3-5 saatlik derslerle sınırlı, eğitim teknolojileri uzmanı olarak çalışıyorum özel bir okulda. Ümraniye Elmalıkent'te (Sur yapı Exsen'in yakınında) oturuyorum.
Ücretsiz izin vermedikleri için yasal izinden sonra çalışmaya devam ettim ama iyi bir bakıcı bulabildiğim için çok sorun olmadı. Şu ara kızımın yeni huylarına, itirazlarına, yemek seçmelerine, her şeyi çook çabuk öğrenmesine şaşırıyor ve bu yeni durumlara adapte olmaya çalışıyorum :)

Memnun oldum tanıştığımıza :)

01/23/2013 13:37:00

Merhaba Zeynep, memnun oldum.

Kesinlikle, çocuktan sonra bir anda sosyalliğini kaybediveriyor insan ve kendisi gibi çocuklu anneler aramaya başlıyor. Evlerimizin yakın olması bana göre önemli çünkü biraraya gelmek istediğimizde evlerimize yakın yerleri tercih edip daha rahat hareket edebiliriz.

Zeynep, tam zamanlı mı çalışıyorsun? Yoksa evden mi yürütüyorsun çeviri işini?

01/23/2013 13:47:00

Neslihan merhaba, hoşgeldin grubumuza :)

Yakın sayılırız muhit olarak, hem de meslektaş çıktık. 

İyi bir bakıcı bulduktan sonra gözün arkada kalmıyor hakikaten. Senin çalışma saatlerin süpermiş :)Ben öğlenciyim ve bir günüm boş. Pazartesi günlerim boş diğer günler de dersim 12:40-14:00 arası değişen saatlerde başlıyor. Akşam 17:50-18:30 gibi bitiyor. 

Ben  de hala anneliğe adapte olmaya çalışıyorum. Bilirsiniz, 30'lu yaşlarına yaklaşan insanlar düzenlerinin müptelası olduklarından, çocuk sahibi olma gibi büyük bir sorumluluğun altına girdiklerinde ve düzenleri değiştiğinde sudan çıkmış balık misali  dolaşabiliyorlar. (Ben böyle oldum en azından.)

01/23/2013 15:04:00

Mesajda tam açıklayamamışım haftada girdiğim ders saati çok az ama mesaimin büyük çoğunluğunu öğretmen eğitimleri ve toplantılar oluşturuyor. O yüzden 9-17:30 işteyim maalesef :( özellikle süt izninin bitmesiyle daha fazla sıkıntı oldu, bakalım part time bir iş bulabilirsem çok daha iyi olacak.
Düzenin değişmesinin yanında elinde bir proje var ama pek çok şey senin kontrolünde değilmiş gibi hissetmiştim ilk zamanlar. Ama ne olursa olsun iyi ki olmuş kuzucuklar :)

Neler yapıyor sizinkiler. Biz hala ayakta duruyoruz tutunmadan ama adım atma yok henüz. Acayip temkinli benim kızım :) Bir de anne demiyor bir türlü :(  baba, dede, mama, taytay, cee, pisi pisi ilk kelimeleri oldu.

01/24/2013 06:40:00

Ben tam zamanlı çalışıyorum. Sabah 8 akşam 5.30 ofisteyim. Ofisim haydarpaşa'da. En azından yakın olduğu için yollarda zaman kaybetmiyorum. Ama öğretmen olmayı da çok istiyorum :)

<12345>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Çamlıca, Bulgurlu, Libadiye civarı 1 yaş civarı oyun grubu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...