ikizlerle seyahat

04/20/2010 19:46:00

18 aylık kızlarımla ilk defa uçak seyahati yapacağım.Kızlarımla ilk tatilimiz.Antalyaya annemlerin yanına gideceğiz.Yanımıza alacaklarım,kızlarımın yeni ortamlarını yadırgamaları gibi endişelerim var.Bu  ve benzer konularda tecrübeleri olan ikiz annelerimizin fikirlerini bekliyorum.

Ynt: ikizlerle seyahat

04/29/2010 14:35:00

merhaba bende ikiz annesiyim.moskova'da yaşıyoruz.kızlarımla 11 aylıktan beri her 3 ayda bir uçuyoruz.öncelikle yanınıza mutlaka yedek çamaşır ve kıyafet almanız.altlarına kaçırma ve üstelerini ıslatma durumu oluyor.ayrıca alışmış oldukları biberon termos gibi onlar için çok önemli şeyleri yanınızda bulundurun ortam yabancı olunca onların sevdiği oyuncak yada termosları onların çok hoşuna gidiyor ve güvende hissediyorlar kendilerini.birde mutlaka bir yada 2 öğün yemekleri yada biskuvi vs. gibi yiyecekler yanınızda olmalı.zaten şuanda tek başınıza uçamayacaksınız 2 yaşın altında tüm çocuklar anne yada baba  kucağında uçuyor.onlara uçmadan önce anlayacakları dille anlatabilirsin.bir defasında moskovaya uçağımız aşırı yağıştan iniş yapamamıştı helsinki'ye uçtuk.toplam 7 saat uçmuştuk.yanımda börek kek gibi yiyecekler vardı iyiki vardı yoksa ne yapardık diye hep düşünüyorum ve her uçuştan önce bozulmayacak şeyler yanımda bulunduruyorum.şimdilik aklıma gelenler bunlar iyi tatiller.

05/22/2010 20:56:00

merhaba tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.kızların yemeklerini havaalanına gelmeden önce yedirmiştim.yanıma termal çanta içinde hazır yoğurtlarını almıştım acıkırlarsa diye ama yemediler.ilgilerini çekerse diye daha önceden görmedikleri çantama sığabilecek minik hayvan oyuncakları aldım gene ilgilenmediler.uçuş bir saat sürdü fakat rahat durmadılar.çığlık çığlığa ağlama durumumuz olmadı ama sürekli sızlandılar.şimdi antalyadayız.burayı yadırgamadılar.antalyaya vardığımızda kızların benim yardımcımın hali perişandı.arabaları iki kontrolde de kapatmak açmak çok zor oluyor.siz sık sık seyahat ettiğiniz için allah yardımcınız olsun diyorum ben.

05/23/2010 07:12:00

merhaba çok zorlanmadığınıza sevindim.o kadar olacak daha küçükler.şimdi eski günlere gittim.çokkk çokk zordu.üstelik iki yaşından sonra ben hep tek başıma iki çocukla uçtum.arabaları açmak ikisini itmek uçakta arabaları beklemek o kadar zordu ki ama geçti gitti o günler.kızlarım artık büyüdü herşey çok kolay darısı sizin başınıza.iyi tatiller...

01/12/2012 18:59:00

tecrübeli ikiz anneleri yakında sizlere çoook ihtiyacım olacak ne güzel maşallah büyütmüşsünüz kızlarınızı Allah bağışlasın

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
ikiz anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...