kafası çok karışık bir anne

<12>

Ynt: kafası çok karışık bir anne

10/25/2011 13:22:00

merhaba,
Uzun zamandır gelen cevapları takip edemiyordum. Cevaplarınız için teşekkürler. Şu an 5 aylık hamileyim ve bir kızım olacak. O yazıyı yazdığım zamanlara göre moralim çok daha düzgün. Kendimi daha iyi hissediyorum ama malesef hala işimden nefret ediyorum :))) Artık bebeğim doğana kadar işle ilgili bir aksiyon almamın imkansız olduğunu kabullenmemden midir bilemiyorum işimi kafama daha az takıyorum.  Oğluşuma yavaş yavaş büyüyen karnımın içinde bir bebek olduğunu yakında bir kız kardeşi olacağını söylemeye başladım.  Benim sevgili papağanım da onun da karnının içinde bebek olduğunu söyledi her zamanki bilmiş tavrıyla :)). Geçenlerde oğlumu pedagog'a götürdüm. Çocuğumun herşeyinin normal seyrinde olduğunu söyledi. İnat nöbetlerine olabildiğince ılımlı yaklaşıp ona hayır ( tabii zarar vermeyecek birşey ise) demeyip sabırlı davranmamı ya da ilgisini başka yöne çekmemi önerdi.Ben de artık oğlum banyodan sonra 1 saat çıplak vaziyette evde dolaşmakta ısrar ederse  onunla hiç iddialaşmamaya çalışıyorum. Ev sıcak olduğu için üşütme şansı yok nasıl olsa diye. Ama bunu yaparken de içim içimi yiyor. 
 Kardeş gelmeden de kreşe başlamamızı ve yatağımızı ayırmamızı salık verdi.  Kreş araştırmaya başladım ama henüz bir yere karar veremedim. yatak ayırma konusunda ise çalışmalarımız devam ediyor.Reklam filmindeki ufaklığın dediği gibi " Çok çalışmam lazım çoookkkk"

10/25/2011 16:21:00

bebekte bir problem yok yani öylemi.

10/25/2011 16:37:00

mesleğimi yapmamın imkansız gibi olduğu bi semtte yasıyorum,ancak binde bir olabilecek bi ihtimal gercekleşti ve işimle ilgili çok güzel bi teklif aldım,maddi olarak mutlaka çalışmamı gerektirecek bir durum yok şu an çok şükür ama bu iş beni gercek anlamda heyecanlandırıyor,çalışırsam anneanne ve babaanne ortaklaşa bakacaklar kızıma ama kıyamıyorum yanından ayrılmaya,öte yandan çalışmakta istiyorum çok arada derede bi durumdayım çalışmak istediğim için suçlu hissediyorum kendimi off bilemiyorum

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...