Ankara'da Butik Kurabiye :) Atölye Nev

05/10/2012 21:08:00

Az önce gördüğüm bir yazıyı paylaşmak istedim. Belki ilginizi çeker...

Sevgiler...

"Herkese Merhaba,

Ankara Ümitköy'de evimi atölyeye dönüştürüp Butik kurabiye, grissini, cup cake ve cake pop'lar yapıyorum bir süredir.... Sizinle de paylaşmak isterim... Sevdiklerinize de duyurursanız pek bi mutlu olurum :)))

Sevgiler, tatlı günler :)

Atölye Nev

tatlı sürprizler

“Atölye Nev, sizin ve sevdiklerinizin en özel,en mutlu günlerini

tatlı dokunuşlarla lezzetlendiriyor.”

Dünyanın en gözde hediyelerinden olan kişiye özel butik kurabiyeler hemsevdiklerinizin yüzünü güldürüyor hem de lezzetiyle damaklarda kalıcı bir yerediniyor.

Atölye Nev'in hazırladığı tamamen n'Ev Yapımı, el yapımı olan kişiyeözel butik kurabiyeler, sevdiklerinize tatlı sürprizler yapmak için sizibekliyor.

Neval Haner

Atölye Nev

Web: www.atolyenev.com

Tel: (0506) 407 51 45

E-mail: info@atolyenev.com

BİR KURABİYE MASALI

Zaman günün en sevilen saatleridir. Sabah güneşin doğuşu ya da şöyle mis gibi kahvenin çayın yapıldığı içimine koyulduğu öğleden sonra saatleri. Pürüzsüz, tertemiz mermer son bir kez daha temizlenir. Nefis tereyağı oda sıcaklığına yavaştan gelmiş ve buluşma anını beklemektedir. Dolaptaki pudra şekeri tezgahta nadide yerini alır. Değerini tarif etmenin en zor olduğu malzememiz – ki kendisinin çok önemli bir şahsiyeti vardır- unumuz başköşeye kuruluverir, yanına da yumurtayı aldı mı tamaaam. Fırın buluşma vakti için kendini hazırlar ve o eşsiz anı beklemeye koyulur. Şimdi sıra hikayeye dokunacak olanı şımartma vakti. Şöyle güzelinden bol enerjilisinden tatlı keyiflisinden şirin melodilisinden bir müzik hazırlanır. Veeee sahne hazır. Bütün kıymetli oyuncular sahnedeyken yoğurma işlemi başlar. Her harekette sizin hikayenizden bir parça eklene eklene hamur pürüzsüz enfes kıvamına kavuşur. Sizin için şekillendirilen hamur buluşma noktasına gider ve fırının sıcak karşılamasıyla kendisini onun kollarına bırakıverir.

Dışarda da hummalı hazırlık tabiki kesintisiz devam eder. Sizin masalınıza uygun ve onu süsleyecek olan renkler kalıplar şekiller merdaneler süsler püsler bir arada toplanır. Şeker hamurları bu sefer başköşeye kurulur en güzel renkleriyle. Tabii bu sırada fırından sızan miss gibi kurabiye kokusu her yana dolmuştur. Artık onlar için hava alma vakti. Dışarda masalı şekillendirmek için uygun anı beklemeye koyulurlar. Hazırlıklar için son rötuşlar yapılır.

Neval Haner HAKKINDA :)

Kocaman bir tebessümle merhaba, Hmm bakalım nereden başlasak! Tonton, sevecen, muhteşem bir hayat enerjisine sahip bir babanın, sevgi dolu şefkatli ve sonsuz özverili bir annenin kızı, dünya tatlısı, hayattaki ilk öğreticim, her an gece gündüz yanımda olan, kardeşi olmaktan tarifsiz mutluluk duyduğum bir ağabeyin kardeşi ve hayat arkadaşım, en yakın dostum, en büyük destekçim olan sevgili kocamın biricik eşiyim…

Üniversiteydi, masterdı derken iş deneyimleri edinildi. Mutlu iş var mıdır yok mudur soruları döndü durdu kafamda. Ama kafamda ve hayatımda olan bir şey vardı. Mutfak.

Mutfağın ve yemek yapmanın ne kadar zamandır hayatımda olduğunu hatırlamıyorum. Hep var olan şeylerin ilk ne zaman var olduklarını hatırlamayız ya öyle işte.

Hep sevdim, hep istedim, hep özledim mutfakta olmayı. Araştırmalar, okumalar, tarifler, yenilikler hiç eksik olmadı hayatımdan. Bu masalsı dünyayla tanışmam da bu araştırmaların sonunda oldu. Dünyanın en keyifli şeyi olan butik kurabiyeler 1 yılı aşkın süredir hayatımdalar. 1 yıldır insanların hayatında tebessüm katan butik kurabiyeler yapıyorum. Hayatlarının en özel ve anlamlı anlarına minik bir dokunuşta bulunuyorum. Ufak bir tebessüm yerleşiveriyor yüzlerine. Bu işi işte bu yüzden çok seviyorum. Tebessüm.

Artık bu güzel paylaşımları internete taşıyıp AtölyeNev’i herkesle paylaşma vakti geldi. Benim atölyem mutfağım, kendi evim, kendi mutfağım. Her şey “El Yapımı”, “n’Ev Yapımı”. Doğal olan, sağlıklı olan benim için her zaman en değerlidir. Bu yüzden de Atölye Nev’den çıkan hiçbir üründe katkı maddesi kullanılamaz.

Butik kurabiyeleri tamamen kişiye özel hazırlıyorum. Her ürün birbirinden farklı duygu, anlam ihtiva eder Hepsinin masalı farklıdır. Sizler isteklerinizi anlatıyorsunuz, konuşuyoruz, paylaşıyoruz. Ben size özel butik kurabiyeleri, sizin en tatlı günleriniz için hazırlayıp size sunuyorum.

Butik kurabiyeler, size özel tasarımlar ve bu masalsı dünyaya ufak bir yolculuk için Atölye Nev butik lezzetleriyle tam da burada sizi bekliyor. Hadi gelin tatlı günlerinize tebessüm katalım.

--
Neval HANER"

Ynt: Ankara'da Butik Kurabiye :) Atölye Nev

05/11/2012 15:33:00

Süper, bu tür çalışmaların artması mutluluk verici. Ben de başlamaya karar verdim, hatta bu hafta sonu eşime şeker hamurunu alabileceğimiz iyi bir yer bulmalıyız dedim. Tabi ben sadece kendim ve sevdiklerime hediye amaçlı yapacağım:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kıpır anneler ve cocuklarının etkinlik rehberi grubu..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...