2010 mart bebekleri nasıl

Ynt: 2010 mart bebekleri nasıl

05/11/2011 22:27:00

merhaba herkese, benimki de yürüyor, koşmak istiyor, baya dillendi bu aralar haftasonu kafam şişti vallahi...ligaligaligaligaliga en sevdiği kelime. anne baba mama dede aç al ver gel git adigo adige alo ham filan diyor. 

13 kilo 85 cm oldu. gündüz tek uyku, 12.30-14.30, akşam da en geç 20.30...gece hala emiyor 2 kez filan. sabah 6 kalkış (:
çekmece dolap, telefon, ve müzik, kitapları ve arabaları cok seviyor.elmaya bayılıyor. bir de kusburnu marmelatına (: ama kraker tartışmasız favorisi.

08/13/2011 05:46:00

naber analarrrr nasıl kuzularınızz hııı 

08/13/2011 08:47:00

SICAKLARDAN İYİ OLMAYA ÇALIŞIYO,YARAMAZLIK VE HAD SAFHADA :)

08/13/2011 23:06:00

Slm oğlum yaşından 1 gün önce yürümeye başladı,şimdi tırmanma üzerine ihtisas yapıyor,16 aya girerken huy değiştirmeye başladı ve şimdilerde çok haylaz oldu,bende de sabırlar ara ara tükenmekte,sanki anneliğin zorluğu git gide artmakta,evde onu kollamaktan hiçbir şey yapamıyorum,diş dolayası ile uyku düzenimizde kalmadı.Bir de inek ve keçi sütü alerjisi var oğlumun gece öğünü vermekte zorlanıyorum,muhallebi de sevmiyor alternatif önerebilecek olan var mı?Emziriyorum bıraktırmam lazım sağlık sorunlarım nedeni ile ne yapacağımı bilemiyorum,keçi yoğurdu ve peyniri yedirebiliyor bir de annesütü verebiliyorum sadece.Bizim ki baya baya konuşuyor,sık sık baba diyor (kıskanıyorum),babaanne,kuyruk,mama,meme,su,büşre,ayca,sıkışınca anne,aç,ver,kardeş vb gibi 5-6 tane daha kelime ve bebekçe konuşup,bir de şarkı söylüyor,birde kendi ninisini ayağımda sallarken söylüyor.Denizi çok sevdi,balığı çok seviyordu şimdi ağzına bile sürmüyor ne yapacağımı bilemiyorum.Rota aşısı yaptıranlar var mı bize dr umuz önermedi de hepimizin kuzularını Allah,kazadan,beladan,kötülerin şerrinden,hastalıklardan ve afetinden korusun.

08/15/2011 07:03:00

bizimki de hala emiyor ama keyif emmeleri, sutten faydalandıgını ya da faydalanacak bir sut kaldıgını dusunmuyorum:) ben hala inek veya keci sutune cesaret edip gecemedim. milupa junior iciyoruz her gece 250-300 cc arası. 10 aylıkken yurumeye baslamıstı, cok hareketli bir cocuk. hareketli muziklerde oynamaya bayılıyor, kız cocugu daha bu yastan belli:)) 25-30 kelimeden olusan bir dagarcıgı var simdilik. son bir haftadır anneyi annem olarak revize etti, ba-yı-lı-yo-rum. anneeeemm diye kosa kosa geliyor ya, dunyalar benim oluyor. denizi sevmedi, havuza bayıldı. eve de kucuk bir su havuzu aldık, arada sokuyoruz icine minnosu, kuduruyor. ama hic bir sekilde soz dinlemiyor, birazcık kızsak hemen dudagını bukuyor ve aglamaya baslıyor. ama tehlikeli hareketler yapmaya basladı: doydugu anda biz anlayana kadar mama sandalyesinde ayaga fırlıyor ! oto koltugunda kemerleri kaldırıp altından geciyor ve koltugun uzerinde ayaga kalkıyor ! doktoruna epeydir gitmedik, kendisi aynı zamanda bir pedagog, nasıl konusmamız / davranmamız gerektigini sorma vakti geldi gibi..

08/25/2011 11:13:00

Merhaba. Oğlum çok hareketli.Oyuncaklarıyla pek ilgilenmiyor. Bir tane tırmığı var elinden hiç düşürmüyor. Denize, havuza , parka, giderken, evin içinde dolaşırken, arabaya binerken hep elinde. Yaklaşık 15 kelime kullanıyor.İki kelimelik cümle kurmadı henüz. Bazılarının sesleri tam çıkmasa da kulağa hoş geliyor. Eşyalarını sahiplenmeye başladı. "Menım menım" diyerek avazı çıktığı kadar bağırıyor. Mutfak araç gereçleri en sevdiği oyuncaklar. Bir de erkek olmasına krşın elinden bez düşürmüyor( Mendil, kağıt peçete, tişört vs be zolarak kullanıyor) , durmadan toz alıyor:)) Mama sandalyesinin haricinde yemek yemiyor. Yemekleri hala oyunla veriyoruz. Öğlede çorba yanında makarna ,pilav yada başka bir çeşit yemek ve mutlaka yoğurt yiyor. Tabii beni perişan ederek. İstemediği yemeği işaret ederek haiiiirrr diye bağırıyor. Bundan sonra hayatta ağzına süremiyorum o yemeği. Parkı seviyor, büyük çocukları izliyor onları taklit etmeye çalışıyor. Müzik derslerine başladık 1,5 ay önce . Orada çok eğleniyor, şarkı söylemek ve dans etmek şu aralar favori etkinliğimiz. Bana hala bağımlı. Eylülde işe başlayınca nasıl yapacağız bilmiyorum. Arkamdan ağlama huyu var. Şimdiden tedirginim.
Bu aralar duygularını denetim altına almayı öğretmeye çalışıyoruz( Tracy hogg) Bu biraz zorluyor bizi. Herkese kolay gelsin. Tüm 2010 mart bebeklerimiz kucaklıyorum. Sevgiyle..

10/08/2011 22:07:00

herkese merhaba,

ben de "2010 mart bebeği" annesiyim. yeni üye olduğum için ısınma çalışmaları yapıyorum nurturia'ya :)

güneş kendi kendine yemeğini yiyor yaklaşık 2 aydır. istediği ve yapılmasını istemedeği her şeyi bir güzel anlatıyor. anne, baba, su, araba gibi yaklaşık 15 kelime söylüyor.

en sevdiği şeylerden biri gazeteden araba resimlerine bakmak.

merdivene ve koltukların tepesine çıkmayı keşfettiğinden beri biraz zorlanıyoruz.

sizlerle tanışmak, bebeklerle ilgili dert ve sevinçlerimizi paylaşmak isterim.

hatta kadıköy civarında oturan anneler varsa ne süper olur :))

sevgiler... 

10/08/2011 22:07:00

herkese merhaba,

ben de "2010 mart bebeği" annesiyim. yeni üye olduğum için ısınma çalışmaları yapıyorum nurturia'ya :)

güneş kendi kendine yemeğini yiyor yaklaşık 2 aydır. istediği ve yapılmasını istemediği her şeyi bir güzel anlatıyor. anne, baba, su, araba gibi yaklaşık 15 kelime söylüyor.

en sevdiği şeylerden biri gazeteden araba resimlerine bakmak.

merdivene ve koltukların tepesine çıkmayı keşfettiğinden beri biraz zorlanıyoruz.

sizlerle tanışmak, bebeklerle ilgili dert ve sevinçlerimizi paylaşmak isterim.

hatta kadıköy civarında oturan anneler varsa ne süper olur :))

sevgiler... 

merhaba,

10/08/2011 22:46:00

bende 2010 Mart annesiyim, bu grup yaklaşık bir aydır aktif olmadığı için bende yazmamıştım ama belki bizim sayemizde tekrar güncel hala döner :)))

Elif Gökçe konuşma işini çoktan aştı.. Hatta bazen başımı bile ağrıtıyor :))) Yemek vakitleri tam bir ızdırap :( mama sandelyesi üzerinde akrobasi yapıyor, bir öğünü yedirmek en az bir saatimi alıyor, nerdeee kendi yiyecek...

Bugünlerin çabuk geçeceğini düşünerek boşvermeye çalışıyorum, bakalım ne olacak...

merhaba,

10/08/2011 22:46:00

bende 2010 Mart annesiyim, bu grup yaklaşık bir aydır aktif olmadığı için bende yazmamıştım ama belki bizim sayemizde tekrar güncel hala döner :)))

Elif Gökçe konuşma işini çoktan aştı.. Hatta bazen başımı bile ağrıtıyor :))) Yemek vakitleri tam bir ızdırap :( mama sandelyesi üzerinde akrobasi yapıyor, bir öğünü yedirmek en az bir saatimi alıyor, nerdeee kendi yiyecek...

Bugünlerin çabuk geçeceğini düşünerek boşvermeye çalışıyorum, bakalım ne olacak...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Mart Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...