2010 mart bebekleri nasıl

Ynt: 2010 mart bebekleri nasıl

11/01/2011 23:10:00

Mart 2010 anneleri pek buraya uğramıyor sanırım :(

11/02/2011 07:56:00

Merhaba
Kızım 28 Şubat doğumlu ama kendimi her ortamda Mart anneleri grubuna daha yakın buluyorum:) (14 Martta doğması gerekiyordu, sanırım ondan) Ada, yemek konusu dışında oldukça uysal bir çocuk. Çoğu yaşıtı gibi şarkı söylemeyi ve dans etmeyi çok seviyor. Pepe sayesinde halk oyunları konusunda ihtisas yapacak:) Yaklaşık 100 kelime söyleyebiliyor, 2 kelimelik bir kaç cümle kurabiliyor.  Yemek konusunda oldukça zorlanıyoruz. Günde tek öğün çorba içiyor çoğu zaman, geri kalan öğünleri de süt ve mamayla tamamlıyor. Ne kadar zorlasak da başka bir şey yemiyor. Makarna ve pilavı seviyor ama onu da öğün olarak sayıyor. Bizde durumlar bundan ibaret:)

11/02/2011 08:01:00

süpermişş maşallahhh

11/02/2011 08:09:00

Sevgili elifin annesi, yazınız dalga geçer gibi olmuş. Alınganlık yapıyorsam mazur görün lütfen. Özellikle herkes neden bahsettiyse o konularla ilgili şeyleri yazdım konudan sapmamak için. Sizin uzatılmış harflerle 2 kelime yazmanız kinayeli geldi bana.

11/02/2011 08:13:00

büyüdükçe daha da tatlı oluyor bu minnoşlar.  bıdık bıdık konusmalarına bayılıyorum. Elif Suden'in oldukca genis bir kelime dağarcığı var. Her söyleneni anlıyor, anlayıp söz dinlediği zaman acayip mutlu oluyorum. kızım seramige basma halıya geç diyorum, geçiyor. aferin kızıma diyorum, alkış deyip kendini alkışlıyor, bize de zorla alkışlatıyor:) bu ara 4 tane dis patladı , sanırım nezle de olucak, bizim de iştahımız yok bu aralar. bu dişler biran önce tamamlansa da rahatlasa süper olacak. bu arada diş fırçalamaya başlayan var mı?  

11/02/2011 08:14:00

Bence gerçekten bravo Ada'ya; dili çok güzel çözülmüş.

Güneş de son zamanlarda çok hızlı ilerletti konuşma olayını. Her gün bir, iki yeni kelime öğrenip, kullanmaya başladı.

Yemek konusunda biz de 3-4 gündür sıkıntılıyız. Öncesinde çok güzek yiyen bir bebekken şimdi günde 1 elma ya da bir bardak kefirle geçiştiriyor. Boğazında iltihap olmuş, ateşlendi, antibiyotiğe başladık. Onun etkisi olduğunu, geçeceğini umut ediyorum :(

Bu arada bebeği, kreş ya da oyun grubuna giden var mi aranizda?

11/02/2011 08:35:00

Soles, teşekkür ederim kızım adına:) Çok geçmiş olsun, umarım yakın zamanda atlatır hastalığı ve eski iştahına kavuşur. Ada'nın iştahı konusunda ben çok umutlu değilim:)  En büyük endişem ise dişleri. Hala 4 tane dişi var. Ne azılar çıktı ne diğerleri. O yüzden de rahat yiyemiyor olabilir.

11/02/2011 08:39:00

evet, dişleri biraz geç kalmış. o yüzden yemiyor olabilir dediğiniz gibi. Doktor bir şey demedi mi dişleri konusunda; bildiğim kadarıyla diş çıkma sürecini hızlandıran bir şeyler var.

11/02/2011 09:03:00

:-) Bravo Ada ya gerçekten.benim kızımın da 15 kadar kelimesi ve 10 dan fazla hayvan taklidi var...Suden ülkünün dediği gibi her söyleneni anlıyor ve isteklerimi yerine getiriyor, halıya geç, odadan bobonu getir gibi..Renkleri tanımaya başladı, kalemlerinden sarı, yeşil, kırmızı, mavi, mor, siyah ve kahverengiyi gösterebiliyor..Bu aralar küstüm hareketini öğrendi, omuzunu kaldırıp kaldırıp indiriyor bir şey vermediğimizde, bayılıyorum o hareketine:-)))1 yaşından beri kızımın diş fırçası var, amacım dişlerini temizleyebilmesi değil elbette, sadece alışkanlık oluşturmaya çalışıyorum...hatta çocuk diş macunu da aldım geçen ay, bizi gördüğünde o da fırçalıyor...Kızım da 10 gündür soğuk algınlığıyla boğuşuyor, burun akıntısı dolayısıyla nefes alma problemi oldu, ama iştahı yerinde maşallah.16 adet dişi var, alt kaninleri henüz sadece başgöstermiş durumda, gece uykularımız hala kötü sayılır, 2-3 defa uyanıp poposunu pışpışlamamızı istiyor...sevgiler herkese

11/02/2011 09:25:00

Doktorumuz 21 aylık olana kadar bekleyelim, sonra kan tahlili isterim ama bir sorun olduğunu sanmıyorum dedi. Genetik olma ihtimali yüksekmiş.Umarım sorun yoktur:( Diş çıkmasını hızlandıracak ne var tam olarak bilmiyorum(vitamin desteğine yeniden başladık sadece).Ben diş fırçalarken Ada da fırçalamak istiyor. Kızım senin dişin yok ki diyorum "vay, vay" deyip 4 dişini gösteriyor:) Nejla Hanım, çok geçmiş olsun Besteye. Benim de korkulu rüyam oldu bu soğuk algınlığı. Ayda bir hastalanıyor neredeyse. Öhö dese bin tane hastalık senaryosu yazar oldum:) Geçen gün bir doktor çocukların soğuk algınlığına çabuk yakalanmaması ya da çabuk atlatması için  bıldırcın yumurtası, ılık süt ve bal karışımı önermiş tv de. yumurtayı çiğden koyun demiş. Ben pek güvenemedim, denemekte fayda var mı sizce?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Mart Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...