2010 mart bebekleri nasıl

Ynt: 2010 mart bebekleri nasıl

11/02/2011 09:39:00

İğrenç geliyor kulağa:-))) ben içmek istemem en azından, İnanın hiç duymadım Pınar hanım, üstelik çiğ yumurta da önerilmiyor bildiğim kadarıyla....Bağışıklık sistemini geliştirecek birşeyler bulmak lazım ama ben dr umuz ne derse onu kullanıyorum, son gittiğim dr sadece dfloor verdi, multivitamin veriyordu bir önceki, buna sormayı da unuttum...Kızım çok sık hastalanmıyor ama hastalanınca akıntısı 15 günden önce geçmiyor, ama hiç ciğerlerine inmedi, hep soğuk algınlığı olarak kalıyor....Diş çıkmasını hızlandıracak birşey ben de duymadım bu arada.

Ben de normal inek sütüne geçtiniz mi onu sorayım , ben hala devam sütü veriyorum, bir ara denedim günlük pastörizesütten, çok hevesle içmedi ama yine de ümit verdi, tamamen reddetmedi..o ara hastalanınca bıraktık, sonra da unuttum gitti...
 ben menümüzü yazayım size isterseniz, merak ediyorum nasıl bulacaksınız

Sabah; milupa sütlü peynirli pekmezli nin içine portakal suyu, bir gün yumurta rendesi bir gün beyaz peynir+ 1 küçük domates+ salatalık(1/4  kadar)

10 gibi, 120 cc( bazen 60 ını içiyor) devam sütü

öğlen; hala karışık sebze çorbası( bakalım ne zaman bıkacak)+yarım kase reçelli yoğurt

ikindi meyve ( az ama 1 dilim armut mesela)

akşam 2 kuru köfte( veya balık veya tavuk but) +bir kase çorba
saat 9 gibi milupa sütlü tahıl karışımı
bazen aralarda çerez de veriyorum( rutin değil ama)

11/02/2011 09:46:00

pınarsy özür dilerim ben ceten yazdığım için harfler çok çıkmış ve eksik yazdım süpermiş dediğim kelime dağarcığı idi yeme haricindeki herşeyi çok güzeldi ona demiştim lütfen alınganlık yapmayın kırmak istemedimm..

11/02/2011 10:32:00

ben hiç devam sütü vermedim. günlük süt veriyorum. gece yatarken yanına biberon ile koyuyorum sabaha kadar onu içiyor.

sabah 7 civarı uyanıp, süt diyor. tekrar dolduruyorum biberonunu, içip tekrar uyuyor.

bunun dışında bizim de öğünlerimiz şöyle;

9:30; yumurta, lor peyniri, tereyağ, süt, bal, yulaf ile hazırlanmış mama ya da kaşarlı omlet, domates, salatalık. yanında portakal suyu, ıhlamur

12:30; meyve, ceviz, ev yapımı bebe bisküvisi karışımı

bundan sonrası biraz karışıyor. hem öğlen hem akşam yemeğine zaman kalmıyor.

o yüzden sadece bir kere yemek yemiş oluyor. 16:30 ya da 19:30 gibi yemek yiyor. Çorba, yoğurt, ya da evde ne yemek varsa.

yemek yemediği diğer saatte bir bardak kadar kefir içiyor.

akşam 20:00 gibi  sütlü tatlı yiyor, 21:30 gibi yatmış oluyor.

ben hiç devam sütü vermedim. günlük süt veriyorum. gece yatarken yanına biberon ile koyuyorum sabaha kadar onu içiyor.

sabah 7 civarı uyanıp, süt diyor. tekrar dolduruyorum biberonunu, içip tekrar uyuyor.

9:30; yumurta, lor peyniri, tereyağ, süt, bal, yulaf ile hazırlanmış mama ya da kaşarlı omlet, domates, salatalık. yanında portakal suyu, ıhlamur

o yüzden sadece bir kere yemek yemiş oluyor. 16:30 ya da 19:30 gibi yemek yiyor. Çorba, yoğurt, ya da evde ne yemek varsa.

11/02/2011 11:46:00

Ben de hala devam sütü veriyorum ama olmadığı zamanlarda diğer sütleri de itirazsız içiyor.Akşam yemeği dışında bizim de menümüz sizinkine benziyor. Çorbanın yanında başka bir şey yemesi hele hele et,tavuk, balık yemesi de süper:)Ada'nın öğünleri çok düzenli olmamakla birlikte : sabah kahvaltısını çoğu kez ayrı yapıyor artık. 1 kutu süt, 2 dilim kaşar peyniri, gün aşırı yumurta(haşlama ya da kaşarlı, peynirli omlet), 2 zeytin, 1-2 lokma ceviz(nadiren). yatarken 150-180cc mama(içine bal, tahin,labne, tereyağ katıyorum çoğu kez) Uyanınca çorba(tavuklu şehriye vazgeçilmezi olsa da her güne farklı bir çorba) Çorbayı da ben varsam ya da teyzesi varsa içiyor anneannesine nazı çok geçtiği için parmağında oynatıyor ve içmiyor. Gün içinde 2 tane danino(maalesef çok seviyor:( 1 tane muz ya da mandalina,yoğurt, sütlü tatlı(bir ya da birkaçı, hepsini aynı gün içinde tüketmiyor:)(keyfine kalmış küçük hanımın) Akşam pilav ya da makarna, haftada bir de balık(zorla). Köfte, tavuk yemiyor(umarım dişi olmadığı içindir) Ben de et ya da tavuğun suyunu kullanarak çorba yapıyorum.Yatarken de 180 cc mama(2-3 bebe bisküvisi ile)
Elifin annesi ben de algınlanlık yaptığımı umarak yazmıştım:) Özüre bile  gerek yok gerçekten:)
Soles, kefiri ben de bir kaç kez verdim ama içime sinmedi pek. Zarar verecekmişim gibi geldi. Kefiri kendiniz mi yapıyorsunuz yoksa hazır mı alıyorsunuz? 

11/02/2011 11:58:00

devam sutunu ben sadece gece yatarken veriyorum: 250 cc.
doktorumuz bunun dısındaki ogunlerde mama/sut yerine bizim yedigimiz gıdalardan alması gerektigini soylemisti 1 yasından sonra. Elif Suden et delisi bir cocuk, sabah kahvaltıda bile kavurma / tavuk yeme potansiyeline sahip. ote yandan pırasa, patates, brokoli ve taze fasulye dışında sebze yemiyor maalesef:( sabah kahvaltısı en sıkıntılı öğünümüz; genelde yağda yumurta, krem peynir ve patates haşlaması şeklinde bir kahvaltı alışkanlığımız var ama bu dediklerimi az miktarda yiyiyormuş. diş çıkarma veya hastalık olmadığı sürece öğle ve akşam yemeklerinde en az bir öğün muhakkak et veya tavuk yiyor yanında pilavla birlikte. makarnayı maalesef sevdiremedik. daha küçükken kek filan da çok güzel yiyiyordu ama artık kekten çok hoşlanmıyor, çikolata delisi. hergün en az 1 çoğunlukla 2 tane kinder süt dilimi veya pingui yiyiyor. yoğurt ta ya danone ya da kendimize aldığımız yoğurtlardan her gün muhakkak yiyiyor. çikolata tüketimi sizde nasıl, izin versek en az 4 tane  çikolatayı kesin bitirir, bu kadar düşkün olması beni biraz tedirgin ediyor açıkçası.  

11/02/2011 12:35:00

soles biberonunu kendisi içiyor öyle mi, vay benim tembel kızım:-) bazen hadi sen tut diyorum da 2 sn tutup, azcık havaya dikmesi gerektiğinde bana uzatıyor, kolu yorulur sonra ammmaaannn:-)))

11/02/2011 12:40:00

@pinarsy; ama Ada çok güzel yiyormuş zaten herşeyi, siz niye dert ediyorsunuz ki :) kefiri Altınkılıç'ın kefirixini veriyorum. diğer markalarda katkı maddesi var, bu sadece kefir mayası ile yapılıyor. Güneş çilekliyi çok seviyor özellikle.

@suden_ulku; valla övünmek gibi olmasın ama benim oğlum daha çikolata, hazır bisküvi, gofret gibi şeylerin tadını öğrenmedi :) ne kadar bu şekilde devam edebilirsek o kadar iyi diye düşünüyorum.

@lopikcim; ben ne zaman içtiğini bile bilmiyorum, gece bir ara uyanıp içiyor, sabaha bitmiş oluyor :)

11/07/2011 13:11:00

Kızlar bebekleriniz süper sizin bu söylediklerinizin onda birini yemiyor benim ki o yüzdende 9785 gr.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Mart Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...