2010 mart bebekleri nasıl

Ynt: 2010 mart bebekleri nasıl

11/08/2011 06:35:00

Evet ben de bu yenilenleri okudukça üzülüyorum. Kuzey de çok nazlı , doğru düzgün yemiyor:(

11/08/2011 07:17:00

benimki doğrudüzgün değil hiçbişey yemiyor fotosentezle besleniyor sanırım

11/17/2011 22:56:00

aaaa arkadaşlar ben kimse yazmıyor diye terk etmiştim siteyi :((( Sizleri böyle aktif görünce çok sevindim :)))

11/18/2011 09:45:00

Kızım  parmaklarımızı gösterdiğimizde sırayla 8 e kadar sayıyor:-) Sanmıyorum ki bilinçli bir sayma olsun, ezberlemiştir değil mi:-)))Ama renkleri bilinçli bir şekilde gösterebiliyor...Yeni gelişmelerinizi bekliyorum ben de..selamlar

11/19/2011 13:03:00

herkese merhaba:))
kuzucuklarımız büyüdükçe ne kadar tatlılaşıyolar dimi ya:))
burda yazan arkadaşların bebişleri konuşmaları ne kadar ilerlemiş maşallah ya benim oğluşum tembel biraz o konuda söylediğimiz herşeyi anlıyo yapıyo ama konuşmak çok nadir tam net anlaşılır 15-20 kelime anca vardır:(( bazen aşka gelip anlatıyo bişeyler ama bıdı bıdı anlasılmıyo :(
yemek konusunda bayram öncesine kadar bi problemimiz yoktu ama bayramda seker ve tatlıyla tanısınca tüm düzenimiz altüst oldu:( 1 haftadır toparlamaya çalışıyorum ama yemek istemiyo hiç bişe gekker (şeker) isteyip duruyo:(
renk olarak amvi (mavi) şil (yeşil) ve kıkı (kırmızı) iyi biliyo diğer renkleri öğrenemedik daha
hayvanları çok seviyo kedi köpek kus gördümü üstlerine atlıyo resmen bu ara okuduğumuz kitaplar hep hayvanlar üzerine:))
diş konusunda sol alt kanin ve 2. azılar dışında diğer dişlerimiz çıktı aksamları düşlerini babası fırçalıyo ben korkup fırçalayamıyorum sanki canını  acıtcakmısım gibi geliyo o görev babaya ait:)) he bide babası akşam yatmadan önce önce babası masaj yaapıyo oğluma kendini bi bırakması var görmeniz lazım hiç gıkı çıkmıyo gayet salıyo kendini büyük adam gibi:))
bu arada emzirmeye devam eden var mı?? ben hala devam ediyorum ama bu aralar çok emmek istiyo bıraktırmam yakın gibi:((

11/20/2011 22:22:00

Kızlar herkes güzel buluşmalar düzenliyor bizlerde bir buluşma düzünlesek mi ne dersiniz?

12/16/2011 13:48:00

Merhaba Mart anneleri, bizim bu aralar biraz problemimiz var, aşırı anneci oldu, her zaman elbette anneciydi ama bu aralar ben işe gelirken illaki bir mızıldanıyor, çabukkandırılabiliyor ama iş lafını duyar duymaz  ayaklar yere vuruluyor, hayıır manasına baş 2 yana sallanıyor, iş yerime geldiyse ayrılırken muhakkak ağlanıyor:-(((

Bir de 10 gündür falan acayip ürkek oldu, 1 yaş civarı yaşadığımız şey yine tekrar başladı, yan odadaki ayak sesi bile titreyerek kucağıma atlamasına sebep oluyor..Bu hafta uykuları da berbattı, uykudan ağlayarak uyanıyor( gece terörü gibi değil, ama direk ağlayarak uyanıyor ya da çok sık uyanıyor, uyuduğu zaman da dönüyor durmadan.Ne derdi olduğunu anlayamadım,ağzını görebildiğimkadarıyla 2.süt azıları henüz görünmüyor...Acaba bu ürkek hallerinden dolayı mı uyumuyor onu da bilmiyorum:-(((

En büyük problem de gece  uyutmaya çalışırken yaşanıyor, illaki ben uyutmalıyım , uyku lafı geçtiğinde direk anniii diyerek beni gösteriyor, o saatlerde babayla odasına bile gitmek istemiyor, oyun oynamak dahi istemiyor, uykuya götürdü sanıyor:-( Ben götürüyorum uykuya ama benimle de büyük savaş yaşıyor, 1 saat belki daha uzun süre sürüyor( bazen süremiyor ben sinirleniyorum, kalkıyoruz salya sümük ağlıyoruz vs)..Gözünden uyku aktığı halde suuu istiyor, oyuncaklarını istiyor vs vs vs...

Kelime hazinemiz çok gelişti, hemen hemen çoğu kelimeyi taklit ediyor, söyleyemese bile bir hecesinden yakalayıp uyduruyor bazen:-) 2 kelimelik cümleleri bile var 1 kaç tane, su ver, teyze aç gibi....

Sizlerde durum nasıl? sevgiler....

12/16/2011 21:20:00

Bir de hiç yapmadığı şeydir, yemek yemek istemiyor 2 gündür:-((( bu akşam yemek yemedi mesela, süt de içmedi, ben de bir kahvaltı keki tarifi duymuştum burda onu yaptım, çeyrek dilim kadar onu yedi..Genel hali iyi, hasta değil, dişler mi yolda acaba?? 2.azıları çıkarn var mı çok mu zor oldu, benzer durumlar yaşadınız mı?

12/19/2011 07:32:00

Herkese merhaba,
Ben de Ada'nın iştahsızlığından çıldırmak üzereyim. Hatta Dün akşam hiç yapmadığım şeyi yaptım kucağıma oturtup zorla çorba içirdim.O ağladı, ben ağladım:( Yanlış, biliyorum ama 3 gündür 2 şer biberon mamadan başka hiç bir şey yemedi. Geç kalan dişler geliyor azılar da(1.) kabarmış, umarım ondandır.
 Konuşma konusunda her geçen gün bizi şaşırtmaya devam ediyor.3-4 kelimelik cümleler kuruyor yavaş yavaş. Dedesine  'Dede, sakalın batıyor, tıraş ol' dedi çok güldük ailece:) Şimdiye kadar kaydettiklerini çıkarıyor teker teker, cadı. Nejla Hanım Ada da 10 a kadar sayıyor, ezber mi bilmem ama çok tatlı oluyor:) Sayması bitince alkış deyip alkışlatıyor herkese. Renklerin tamamını öğrendi. Biliyor ve söylüyor. Dün akşam da geometrik şekilleri saydı Kare, üçgen, yuvarlak,kalp,yıldız 5 tanesini öğrenmiş,  şaşırdık gerçekten.

Ada oldu olası çok korkak bir çocuk en ufak sesten bile irkiliyor. Bir ara dışarıdan geçen arabanın sesinden bile korkuyordu. Ani ve yüksek sesten hala korkuyor. Kapı ya da telefon çalsa birden panikle kaçıyor:(
 Nejla Hanım, Beste gece geç uyuyor sanırım. Aynısı beni başımda da var. Ben sabah geç kalktığı için öğleden sonra da geç uyumasına ve dolayısıyla geç uyanmasına bağlıyorum.(Öğle uykusundan uyandıktan 7-8 saat sonra uyuyor) Önceden erken uyutmak için sinirlerimi harap ediyordum ama kendi haline bıraktım artık. Şimdi saat 23.00 gibi yatağına yatırıyorum, ben de odasındaki diğer yatağa yatıyorum ve sessizce bekliyorum. O kendi kendine oynayarak uyuyor(istisnalar hariç:)
Ada geçen hafta memeyi bıraktı kendi kendine. Emerken kapat kapat dedi ve bitti o gün bir daha da istemedi. Arada bir hatırlıyor veri diyor veriyorum hayıy ört deyip geri gidiyor. Biraz boşluğa düştüm, 2 yaşına kadar emzirmek istiyordum ama yeteri kadar emdi sanırım .Bizden haberler böyle..:)

12/19/2011 07:42:00

kızlar bebekleriniz süper Ada konuşmuyor hemde hiç toplamda söylediği kelime sayısı 5 -6 dir heralde anne, annane , dede , git , aman , allah bu durum beni gerçekten üzsede oluruna bıraktım  ama bunun yanında 6 aydır lazımlık kullanıyor kendi elimizden tutup götürüp yapıyor bezi henüz çıkarmadık doktorumuzda bu şekilde olsun istedi iştah konusunda gelince benimki fotosentezle besleniyor doğrudüzgün hiçbirşey yemiyor o yüzden saten daha 10 kilo bile olamadık .

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Mart Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...