2010 mart bebekleri nasıl

Ynt: 2010 mart bebekleri nasıl

12/19/2011 09:58:00

Pınar Hanım, Beste de geç uyanıyor öğleden sonra 4 bazen 5 i buluyor uyanması, ama erken de uyansa yine aynı problem var, benimle ama bu problemi yaşıyor, ablamla ya da eşimle daha kısa sürede uyuyabiliyor ama eğer evdeysem benden başkasıyla odasına dahi gitmiyor, anlıyor uykuya dalacaklarını, başlıyor ağlamaya, haliyle ben yatırmaya çalışıyorum..Ada nın kendi kendine uyuması da süpermiş, Beste ile yanyana uyuyoruz, masallarla, masajlarla; uyuduktan sonra kendi yatağına yatırıyorum...
adaada@ biz 13-14 aylıkken lazımlık aldık kızıma, ilk gün kakasını 2.gün de çişini yaptı, ama sonra nedense ürktü, sadece oyuncaklarına ee yaptırıyor, hep gözünün önünde bir gün kullanmasını umuyorum..Aslında bu aralar tuvalet adaptörü almayı düşünüyorum, belki ondan daha keyif alır, bizi izliyor ve sifonu çekip el sallıyor her zaman:-)).

Yemeyen çocuk çoook zor , her ikinize de sabır diliyorum:-(((

Emzirdiğiniz için siz süt konusuna uzaksınızdır ama sorayım yine de, kızıma bu ay normal günlük pastörize süt vermeye başladım, ama pek sevmedi, sabah kahvaltısına katıyorum , biberon ya da bardaktan içmiyor...Ama toplasanız 100 cc yi geçmiyordur..Bir de gece milupanın sütlü tahıl karışımını veriyorum biberonla 180 cc kadar..Süt konusunda yetersiziz sanırım...

12/19/2011 10:05:00

valla süt olayı derken bizimki doğrudüzgün beslenmediği için pediasure içiyor en azından alması gereken vitamin vs içinde var . anneannesi süt içerken falan istiyor keçi yada inek sütü içiyor buda günde 1 su bardağı etmez hazır mama vs kesinlikle almıyor.

12/19/2011 10:12:00

merhaba,

Güneş, hiç bir zaman süper iştahlı bir çocuk olmadı ama yine de her şeyi yiyor. Zevkleri sürekli değişiyor ve değişik şeyler yemeyi seviyor. Sanırım çocuklar sürekli aynı şeyi yemekten sıkılıyorlar. Bu aralar kuru üzüm, armut, simit, balık, kurabiye en bayıldığı şeyler.

ben 16 aylıktan beri emzirmiyorum. zaten son zamanlarda çok süt gelmiyordu ve günde bir kere emiyordu. hiç sorun olmadan bıraktı.

konuşması her geçen gün bizi şaşırtacak derecede gelişiyor.

uyku konusunda hiç sıkıntı yaşamadım. en başından beri Güneş'i yatağına bırakır, giderim. O kendi kendine uyur. Sabah 8'de kalkıyor, 12:30-15:30 öğle uykusu, sonra gece de 21:30 gibi gece uykusu...

@lopikcim; bu aralar süt konusunda yeni söylemler var. Geçen gün cerrahpaşa'dan çocuk metobolizma uzmanı bir doktor, süt içmeyin bile dedi. işlem görmüş sütü kesinlikle önermiyorlar. yoğurt, kefir ve peynir yiyin dedi. o yüzden süt içmiyor diye üzülmeyin bence.

tüm annelere kolaylıklar, tüm bebeklere öpücükler :)

12/19/2011 10:12:00

pediasure kadar vahim demek durumunuz:-( çok üzüldüm, bir pedogog a gitsen?

12/19/2011 10:14:00

biz de pastorize sute gecmedik, ben hiç vermeyi denemedim, hala gece 12 gibi milupa junior 210 cc mama iciyor.
bunun dısında bir sut alımı yok. bu ara Elif Suden de çok iştahsız, azı dişleri çıktı aslında, bazen çok iştahlı bazen iştahsız, sağı solu belli olmuyor, ama yemeyen çocuk çok zor, insan ne yapacağını şaşırıyor. Bizim doktorumuz Sipraktin isimli bir alerji ilacının yan etkisi olarak açlık hissi verdiğini, hafif bir alerji ilacı olduğu için çocuğa zararı olmayacağını ve sıkıntılı dönemlerde 1 cay kaşığı verebileceğimizi söylemişti. Bizde genel olarak işe yaradı, belki Ada'da da işe yarar, ama ilaç neticede, yine de doktorunuza sorun isterseniz.

12/19/2011 10:16:00

pediasure kadar vahim demek durumunuz:-( çok üzüldüm, bir pedagog a gitsen?

soles o söylemleri duydum ve okudum:-( çok inandırıcı gelmiyor artık..elbette süt içmiyorsa gerekli calsiyum iht.cını peynirden alsın çocuk, ama yarın ne diyecekleri belli olmuyor bu hocaların, maalesef sağlık sektöründe dönen dolapları çok iyi biliyorum, parayı veren hocaya mamayı da övdürebilir:-((( artık karışımdan kurtulup sütü bardakta içen, peyniri zeytini domatesi ayrı ayrı yiyen bir çocuğum olsun istiyorum:-))

12/19/2011 10:22:00

Güneş de sabah karışım yemekten çok sıkıldı; ben değişik omletler yapıyorum ara ara. dereotu, maydanoz, peynir, biber, mantar, patates gibi şeyler koyuyorum, tereyağı ile pişiriyorum. değişik hoşuna gidiyor.

bir de şu bölmeli bebek tabaklarında yemeyi çok seviyor. belki sizlerde de işe yarayabilir. bir gözüne omlet, birine ekmek, diğerine domates, salatalık.. hepsini eliyle teker teker yiyor.

@lopikcim; evet doktorlara ve söylemlerine ben de pek güvenmiyorum artık. ama bu çok mantıksız gelmedi bana :)

bir de şöyle bir şey duymuştum;

bebeğin, her gün yaşı kadar besin gruplarından yemesi yeterliymiş. yani 2 kaşık sebze, 2 kaşık meyve, 2 kaşık et, 2 kaşık tahıl gibi...

biz anneler bazen çok endişe ediyoruz yemek konusunda, aslında onlar yeterince yiyorlar zaten..

12/19/2011 10:32:00

çocuk doktorumuz sorun etmiyor kiloyu çünkü babada bende standartların altında sayılırız kendi haline bırakın kimse açlıktan ölmez diyor çok sağlıklı bir çocuk diyo o zamanda gerisi boş diyip geçiyor şuana kadar hiç hasta olmadık sadece diş çıkarırken 1 yada bazen 2 gece ateş . küçükken bende yemezmişim ama büyüdüm doktorda anneme beni örnek gösteriyor ama anneannemiz çok üzülüyor duruma çünkü kızıma o bakıyor konuşmasına gelince ben her ne kadar etkilenmediğini gözlemlesem ve doktoruda öyle desede belkide eşimle olan sorunlar eşimin 2,5 aydır gelip görmemesinden vs kaynaklanıyor olabilir pedagog işini düşünmedim değil ama iş yerinden götüren bir arkadaşım onunkindede konuşma problemi var hiçbir fayda alamadığını söylüyor napıcağımı bende bilemiyorum.

12/19/2011 11:49:00

@adaada, ben konuşma konusuna çok takmıyorum, benim kızım da akranlarına kıyasla geç konuştu denebilir, önemli olan algısında problem olmaması, direktifleri anlayıp yerine getiriyorsa anlaşılır5-6 kelimesi de varsa elbette o da konuşacaktır...Kızım son 2 ayda ner bu anlamda arap atı gibi açıldı, aylarca sadece baba ve teyze demişti, 18 aydan sonra da hergüne yeni bir kelime ekledi nerdeyse...Ben size yemek sorunu konusunda pedagog önerdim, acaba bunun altında yatan bilmediğiniz bir sebep olabilir mi diye? Ama eğer dr unuz sağlıklı buluyorsa o kadar da dert etmeyin, genetik elbette çok belirleyici...

12/19/2011 11:50:00

Son zamanlarda işteki yoğunluk ve hastalık dolayısıyla Adayla çok fazla oyun oynayamıyorum ve bu yüzden kendimi suçlu hissediyorum:( Baba da doğuda görevde yine. Anneanne, dede ve ben(akşamları ve hafta sonları) varız evde. Sizler ne tür oyunlar oynuyorsunuz? Nasıl zaman geçiriyorsunuz? .(konuyu birden değiştirdim, kusura bakmayın:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Mart Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...