2010 mart bebekleri nasıl

Ynt: 2010 mart bebekleri nasıl

12/19/2011 12:08:00

Bu aralar bizde en revaçta olan şey kitaplar, mini masallar serisinden 15 tane falan kitap aldık, hem uyurken faydalanıyoruz hem de  arabada çok işimize yarıyor..Bebek koala serisi de çok sevdiğimiz kitaplardan, daha başka kitaplar da var ama bu 2 seri en çok ilgisini çekenlerden...Oyun hamuru, parmak boyası( elleri kirlenince iğrenir gibi yapıyor ama az da olsa zamangeçirebiliyoruz)..Mutfakta yemek yapmaca, doğumgünü mumu üfleme, basket oynama,parka gitme vs....biraz da legolarla oynuyoruz, basit puzzle larımız var vs..Ama artık oyuncak konusunda zorlanıyorum, hemen hemen heryerde hep aynı tarz oyuncaklar var, onun gelişimine daha başka yönden katkı yapacak birşeyler arıyorum ama maalesef bulamıyorum artık.

12/19/2011 12:17:00

Oyun hamuruna cesaret edemedim bir türlü, zarar verecekmiş gibi geliyor.  Parmak boyasını da kuzenleri ile bir araya gelince yapmaktan keyif alıyor sadece.Ahşap puzzle lardan aldım ama çok fazla ilgilenmedi:( Oyuncakların çeşitliliği konusunda haklısınız hepsi birbirinin aynısı neredeyse. Sanırım sorun bende bu aralar akşam eve gittiğimde gücüm kalmıyor:(

12/19/2011 12:19:00

lopikcim algıda hiçbir sorunumuz yok denilen herşeyi anlıyor ve karışık olarak verdiğim komutlarıda yerine geritiriyor örnek olarak çoraplarını çıkarıp kirli sepetine attıktan sonra bana odandan küçük bebeğini getirir misin gibi bir komut veririsem yapıyor kendi isteklerinide vücut dili ve işaretlerle anlatıyor
pınarsy bende kızımla oyun konusunda kendimi eksik hissediyorum elimden geldiğince oynamaya çalışıyorum ama kendimi yeterli görmüyorum keşke kendi evimizde olsaydık o zaman belki daha farklı olurdu diyorum ama şuanda hem çalışıyorum hemde anneannede kaldığımızdan ve bundan sonraki süreçtede böyle olacağından elimden gelen bişey olmuyor

12/19/2011 12:30:00

Bizim ablam gibi bir avantajımız var, emekli müzik öğretmenidir ve çocuklarla arası her zaman iyi olmuştur, kızıma da aşık denebilir:-) Kızıma o bakıyor ve sabahtan akşama kadar şarkılar piyesler, kitaplardan canlandırmalar yapıyorlar...Bir sürü şarkıları var hareketleriyle yaptıkları( bir adı var ama hatırlayamadım bu işin)..

Ben de eve pilim bitmiş vaziyette gidiyorum ve eve gider gitmez kızım evde kim varsa onları satıp her şeyi benimle yapmaya çalışıyor, Wc ye bile beraber gidiyoruz, mutfakta bir şey yapıyorsam oyuncaklarını alıp mutfakta yere oturuyor,   mesela önüne fındık ceviz bir de fındık kıracağı veriyorum, sözde onları çıt çıt yapıyor..geçen gün bir sabah keki tarifini denedim ,beraber karıştırdık, pişer pişmez üzerine mum koyduk ve nerdeyse  yarım saat doğumgünü  şarkısı eşliğinde mum üfledik..Ona kalsa saatlerce mum üflerdi de, ben sıkıldım ve yoruldum, yarın yine yaparız diye kandırdım:-))  Bazen spontane gelişiyor oyunlar, ama ben de sizin gibi yetersiz ve enerjisiz hissediyorum çoğunca..Arada çok  yorulduysam babayla batket oynamaya yolluyorum odalarına...Ama vallahi saat 22 -22,30 olsun da uyusun diye gözünün içine bakmıyor değilim:-(((

12/19/2011 12:44:00

Adaada, biz de Ada doğduğundan beri anneannede kalıyoruz. Eşim işi dolayısıyla doğudaydı 2 sene, geldi 3 ay buradaydı sonra tekrar görev çıktı. Yine annemdeyiz. Kendi evimde olsam daha mı çok ilgilenirdim yoksa yemek, ev işi derken Adaya zaman kalmaz mıydı bilmiyorum. Bizim de anneannemiz sağolsun çok ilgileniyor ama anneyle oynamak ayrı keyif olsa gerek:)Dün akşam tencere,tava,kaşık ne varsa çıkarıp orkestra kurduk, hala başım ağrıyor:) Şu doğum izni 3 sene olsaydı da da çocuklarımızı kreşe verip işe başlasaydık ne güzel olurdu:((

12/19/2011 12:58:00

hangi şehirlerdesiniz kızlar ben istanbul göztepe

12/19/2011 13:00:00

İstanbul Kurtköy

12/19/2011 13:09:00

Ankara

12/19/2011 13:12:00

ya hep uzakmış.

12/19/2011 13:51:00

Ben çalışmadığım için biraz daha şanslıyım sanırım. Gerçi böyle olunca da tüm gün evde bebekle; insan yetişkin birileriyle sohbet etmeyi, giyinip süslenip evden çıkmayı özlüyor :)

Çalışıp çocuğuna vakit ayıramamak bir dert, eve kapanıp, asosyalleşmek ayrı bir dert.

Ben de Acıbadem'de oturuyorum bu arada.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Mart Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...