Davulumdan Masallar - Ritm Çalışması

Ynt: Davulumdan Masallar - Ritm Çalışması

12/27/2011 14:58:00

bugün tam bir felaketti bizim icin. bennu sabahtan beri ota b.ka ağladı sürekli, ben de artık dayanamayıp sinir krizi gecirdim resmen. o barışmak istedikce geri cektim kendimi hep, hatta bir ara delirecek gibi sandım kendimi ve dışarıya amak istedim, bennu bırakmadı. ama cok ihtiyacım vardı biraz kafamı dinlemeye o anda. sonra bir odaya girdim agladım agladddıımm..
bennunun takıntıları "kısa kollu giyceeem", "şeker yiyceeem", "bugun anneler gunu degil cocuklar gunu" (sabahtan aksama kadar arada sirada tv aciyorum ve ben zaten birsey izlemedigimden hep bennunun kanalları oluyor)..
off yazarken bile daraldım walla.

12/27/2011 15:47:00

merhaba , bizimde her sabah okula gitmek için giyinmemiz problem, aslında okulu çok seviyor ama bana hersabah işe gidecekmisin diye soruyor, ben gelmicem yalnız kalıcam diyor , bende peki tamam diyorum kapıyı çekip çıkıyorum , 2 dk sonra geri dönüp çeketimi unutmuşum sende gelicekmisin diyorum , tamam diyor itirazsız giyiniyor ve gidiyoruz. bu sahne her 2 günde bir tekrarlanıyor. Ancak kahvaltıda onu sevdiği birşey varsa itirazsız giyinip gidiyoruz.  İtiraz ve inat bizde de fena halde mevcut, özellikle de bana, sanırım çalıştığım için. Ama sınıfta da en inatçı cocuk Berkmiş. Ama keyfi yerindeyse inanılmaz uyumlu, söyleneni yapıyor bende çok şaşırıyorum. Bir yere giderken önce istemiyor sonrada bayıla bayıla oynuyor, hadi gidelim deyince bizde de kıyamet kopuyor. Genelde 10 dk sonra gidiyoruz gibi uyarılar yapıyorum bazen işe yarıyor , yada genelde evde seveceği bir aktivite vaad ediyorum, puzzle,i saklambaç gibi. Ama bizimki 2 ay sonra 3 olacak, 3,5 olunca daha mı inatçı olur bilemem , eğer öyleyse yandık. öncelikle gece yatma konusu çok problem uyumak istemiyor, sabahta uyanmak tabii. Bir de karanlıktan çok korkuyoruz... Birde bilgisayarın açılma sesi ile rondo nun sesinde çok korkuyor direkt ağlamaya başlıyor ve gelip ben çok korktum diyor. Bakalım Sabiha Paktuna Keskin'in korkular ile ilgili kitaplar aldım bakalım onu okuyacağım korkulara nasıl yaklaşmak lazım. Peyibal, bu konuyu başka başlık altına alıp paylaşsak mı diğer yaşıtlarının da neler yaptığını ve birbirimize nasıl destek ve fikirler verebileceğimizi.

12/27/2011 16:08:00

Nurturia genelinde bu tarz paylaşımlar var aslında ; bugulog - soru ve cevaplar - gruplar altında yaş dönemleri ve krizleri ile ilgili birçok şey paylaşıldı ve paylaşılmaya devam ediyor.Ama derseniz ki, geneli takip etmek zor, birebir tanıdığımız insanlarla birşeyler paylaşmak daha kolay,o zaman Antalya grubunun altına da bir başlık açılabilir.

Yeşim Hn siz konuyu açın biz de geliriz :)))

12/27/2011 16:26:00

bizim 10 gündür süren bi gece yarısı kabuslarımız var, uyanıyor, gözü kapalı korktuğunu söyleyip yanına babasını istiyor, sonra güvende hissedip tekrar uykuya dalıyor, hamileliğimden beri geceleri babası ilgilendiği için bana sorun olmuyor, ama garibim eşim gece uyanıyor, küçücük yatakta o uyuyana kadar yatmak zorunda kalıyor falan, çünkü bizim yatağımıza istesek de çok gelmiyor Ela kızım, dün öğretmenine haber gönderdim, durumu anlattım, okula gelin görüşelim dedi, bizim kreşin müdürü psikolog, onunla görüştük, okulda arkadaşlarından birşeyler duydu mu , hani çizgifilmlere dair falan diye araştırdık, yokmuş öyle bi durum, ama 5 yaşta çocuklar bilinçlendikleri için korkuları başgöstermeye başlarmış, daha önce korkmadıkları şeylerden korkmaya başlarlarmış, öyle bi durum olabilir dedi, bi de bizim malum bebek geliyor ya, çok aslında bayram havası yaratmamamıza rağmen belki bilinçaltında bunu yaşıyor olabilir dedi, yani biz hep Ela'ya yılbaşı geldiğinde, annane ve dedesi bize geldiğinde kardeşinin de geleceğini söylemiştik, zaman yaklaştıkça bunun heyecanını yaşayarak ne tür bir şey yaşayacağını kestirememiş olabilir , bu onu korkutmuş olabilir, yada sizi kaybedecek gibi hissetmiş olabilir dedi, iki türlü de takip edicez, ama korkularını gizlemeyin korkabileceğini , bunun olağan olduğunu, ancak kendisinin yanınızda güvende olduğunu hissettirmeniz gerekir dedi, bakalım hangisi olucak, bi arkadaşının annesi ile de görüştük, onun kızında da aynı sorunlar başgöstermiş, karanlıktan korkmayan çocuk korkmaya başlamış filan ,herhalde 5 yaşın sorunlarını yaşıyoruz....

12/27/2011 16:28:00

misscapt, bazen bize de oluyor, gerçekten zor durum, hele ki bizim özel durumda söz konusu ya, bazen bende geriliyorum, bi duygu seli yaşamışsın, rahatlamışsındır sonunda,

Bebekle ilgili Bennu 'da sorun var mı?

12/27/2011 19:38:00

yok simdilik Tugcecim Bennuda bebekle ilgili bir sorun.
Bennunun tipik inatlasmasi ama sanirim ben de kararsiz tutumla buna canak tutuyorum, hani cocuk o kadar agladi kisa kollu giycem diye ben de giymeyeceksin dedim, ama tamam 5 dk sonra cikartirim, ustume uzun kollu giyerim dedi, (hava da muthis guzeldi ya, kisa kolla devam etti tum gün) orta yolu bulduk saniyorum her defasinda..
rahatladim rahatlamasina da, cok yoruyor bu gibi durumlar beni.. hele karni burnundayken.
bu arada Elanin feneri var mi? ise yarayabilir ve bir öcü, canavar savma aleti de.. (herhangi bir sey olabilir daha once gormedigi, cocugun bas ucuna konur, bak denir bu kovuyor :)))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
antalya nurturia anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...