Tarifler

Ynt: Tarifler

09/19/2012 10:27:00

Eline sağlık Avbicim ;) yumurtayı 1 adede mi indirsek?

09/20/2012 07:27:00

İncir yerine muz, ceviz yerine badem koyarak keki yaptım ve yiyen herkes cok beğendi.en kısa zamanda orijinal tarifi deneyeceğim inşallah :)))

09/21/2012 19:44:00

Hem cevizli dondurmayı hem de keki denedim. Çok güzel oldular. Kekte unu biraz arttırmak iyi oluyor. Dondurmaya bir tutam tuz attım. Her tatlıya biraz denge lazım.

Bir de meyve soslu su muhallebisi tarifi buldum internetten:

500ml süt
2 kaşık şeker
1/2 çay bardağı su
1/2 çay bardağı buğday nişastası

Süt ve şeker kaynatmadan ısıtılıyor. Nişasta suda ezilip biraz sütle ılıtılıyor, sonra da tencereye katılıyor. Kaynayınca sudan geçirilmiş minik cam kaselere konuyor. Soğuyunca ters çevrilip üzerine çatalla ezilmiş çilek, olgun, şeftali veya evde ne varsa o konuyor. Klasik gülsulu da yenebilir. Evde şeker tüketen varsa pudra şekeriyle tadı ayarlanır.

Şeker tamamen elimine de edilebilir. Pekmezle nasıl olur bilemiyorum. Meyvenin şekeriyle gayet hafif bir tatlı oluyor.

09/21/2012 20:27:00

Tarifi denedim ama benimki resimdeki gibi değilde sanki unlar biraz dış kısmında var gibi oldu ve ici de tam pişmemiş gibi. Yine de tatlı krizlerine sekersiz çözüm oldu (babamin şekeri biraz yüksek ama cayın yanına nefsini koreltsin diye yaptım yedi )

09/21/2012 21:06:00

Bu aksam 3. kez yaptim :p

Unu arttirmak gerekiyor, ben artik goz karari koyuyorum :)

Elma ve havucu rondodan gecirdim, bence rendeden ya da kesmeden daha iyi oluyor.

Muz da ekledim bu aksam, cok guzel oldu.

Mutlaka 1 portakalin suyunu sIkIn, nefis oluyor :p

Bu tarifi sadece elma+havuc ve bol cevizle denemeyi dusunuyorum. Elmali kurabiye tadi alacak miyim acaba :p

09/21/2012 21:19:00

Benim aklımdan geçen kombinasyon;)

09/22/2012 01:41:00

Avbi annem senin yapmayı düşündüğün tarifin elmasizini azıcık seker ve yağ koyarak yapar, yarim bardak portakal suyu, 1 havuc rendesi ve daha fazla tarcin ile ve acayip güzel bir kek olur. Sekersiz elmalı versiyonu denemeye deger.

09/25/2012 20:42:00

Dun 4. kez yaptim keki :P Bu sefer bayagi un koydum, daha da bi kek gibi oldu :P Cayin yaninda ha bire yutuyoruz kari-koca :) Oglanin da yemek cantasina koyuyorum, okulda yesin diye :)

Bu sefer bol kakao, dengelesin diye de biraz pekmez koydum..

Hulyacim, benzer basarili tariflerini bekliyorum :P

09/25/2012 20:47:00

Bir de bunu buldum, yummy :)

http://www.yummly.com/recipe/Healthy-Sugar-Free-Chocolate-Cake-Recipezaar

Denediklerimi yazarim :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Şekersiz Hayat

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...