beraber uyumak çok tehlikeli

04/01/2010 12:11:00

merhaba
insanın kendi çoçuğuyla birlikte uyuması çok güzel bir duygu , hele ki çalışan anne olupta gün boyu ayrı iseniz, ancak bir  tanıdığım bebeğini bu şekilde kaybetti. Göğsü bebeğinin solunum yollarını tıkadığı için bebek nefes alamadı, biraz daha dikkatli olmak gerkiyor. bende  emzirirken bebeğimi yatağıma alıyordum. yatakta emzirmeme dahi büyükler hoş karşılamıyordu.

Ynt: beraber uyumak çok tehlikeli

04/01/2010 12:24:00

Hmm.

İlginiz için teşekkürler
Leyla yanımda uyuyarak kocamn oldu bile.
Heralde bu çook ufak bi bebek ve koskocam bir meme ve çook derin uyuyan bir annenin başına geldi.
...
Ben esasında nasıl kendi yatağına alıştıracağımı merak ediyorum...

04/02/2010 07:37:00

çok güzel çıkmışsınız maşallah ama daha küçük yatağına alıştırmak için bence tam zamanı büyüdükçe daha zorlaşıyor. Ama anneler bebeklerden ayrılmaya daha zor alışıyor. Ben kızımı kendi odasında yatmaya alıştırırken kendim daha çok üzülmüştüm.:)

04/05/2010 14:47:00

Valla arastirmalar bu sekilde bir annenin bebegine zarar veremeyecegi yonunde. Ama tabi boyle bir olay duymak cok uzucu, dikkatli olmak lazim. Baska herhangi biriyle asla yatmamasi gerekiyor 18 aylik olana kadar.
Benim de Leyla'm benimle uyuyor gibi diyebilirim. Kucukken yatagin yanina eklenen "co-sleeper"  denen yatakta yatiyordu, yanyana ama ayri. Buyuyunce ona kendi yer yatagini yaptik dusmesin diye. Boylece aksam uyaninca yanina emzirmeye yanina yatiyorum. Bazen beraber uyuyoruz, bazen ben geri donuyorum yatagima. Bu sekilde yavas yavsa kendi yatagi kavrami oldu. Gece uyaninca da benim yanima gelip beni alip yatagina goturuyor, bizim yataga yatmak istemiyor artik hic.
Bu sekilde bizim de aksam kalkmalari daha kolay oldu. Onu alistiracagim diye ikimiz de uykusuz kalmamis olduk.

05/18/2010 08:18:00

Merhaba BaharB 

Kendi yer yatağına ne zaman geçti leyla?
artık çok dönmeye başladı  ben de korkmaya başladım...

05/18/2010 23:11:00

bu dedigim yer yatagina 9-10 ay gibi gectik cunku emekleyerek yataktan cikabilmeye basladi. Dusmesin diye yer yatagi yaptik ve ben yanina yatip emzirdim, etrafina da yastik koyduk. Hala bu sekilde yatiyor. Daha once de gecirebilirsiniz bence isterseniz.

05/30/2011 19:40:00

bekar anne olsam hep bebeğimle yatardım,ama eşimi özluyorum,sankı onu dışlıyormusuz gbı oluyor,kıskanıyor bbeği benden=)  en kısa zamanda odaısnda yatagında yatmayı ögretmelyım=/

06/09/2011 10:27:00

gerekli tedbir alındıktan sonra beraber yatmak pedagog tarafından öneriliyor. çocugun güven duygusu gelişiyor böylece.

eşimle yastıklarımızın arasındaki boşluga oğlumun baş ve gövdesinin birazı sığıyor. güvenli bir alan, ve yanımızda...dahane olsun:)

2 yaşından sonra yataklar ayrılmalı, ama yine aynı oda olmalı diyor pedagogum...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ben bebeğimle beraber uyuyorum... Ya siz?

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...