Calisan anneler

<123>
12/28/2010 19:12:00

Ben 3 aydir calisiyorum. Baslarda daha bilincsizdi oglum ama artik ben evden cikarken surati asiliyor. Aksamlari da cok gec geliyorum ve o uyumus oluyor. Sabahlari 2-3 saat gorebiliyorum neyse ki. Haftasonu da yapisiyorum kendisine :)) Sizler ne durumdasiniz?

Ynt: Calisan anneler

01/20/2011 15:40:00

Nisan annelerinde benden başka çalışan yok sanırım!

01/20/2011 15:47:00

selencat reklamcıyımmı demiştin?

01/20/2011 16:17:00

Evet :)

01/20/2011 19:49:00

merhaba, ben de çalışan anneyim malesef..
Kızıma babaannesi bakıyor, sabah ayrılırken çok sorun yaşamıyoruz ama ben eve döndüğümde bana küsmüş oluyor, kucağımda duruyor ama yüzüme bakmıyor. sonra öpüşüp koklaşıp barışıyoruz.

01/20/2011 20:00:00

Ceme bakici bakiyor ama eşim evde calistigi icin gun icinde hem kontrol edebiliyor hem de sık sık cemle oynayabiliyor. Sabah 2, aksam 1 saat goruyorum bu aralar. 2-3 gundur sabah ben cikarken aglar gibi oluyor. Aksam neşeyle karşiliyor :) Ama baba ortalardaysa kucagima gelmiyor, hatta yüzume bile bakmayabiliyor. Baba varsa ona yapışıyor, ya kucaginda ya da kendisini yurutturuyor. Tabi halası da varsa ben 3. siradayim :) Calismadigi, cemi cok sevdigi ve super bi insan oldugu icin her gun ugruyor bize. Cem de ona cok duskun :) Mantiken cok mutluyum ama kalbim kiriliyor bazen. Eve geldigimde beni ozlememis bir bebegim oldugu icin. Ufff cok depresif yazdim, kusura bakmayin. Bugun moralim bozuk da biraz :( Gulsun bu arada, ben bazen yogun calisip cemi 2 aksam filan goremezsem o da bana trip atiyor!

01/20/2011 23:50:00

selencat bende grafik tasarımcıyım şimdilik home office çalışmaya çalışıyorum arada ondan sordum.

bu arada bende güven sorunu var söz konusu bebeğimse bakıcıya asla güvenemem,anneler memlekette,çalışmayı düşünemiyorum.ama gerçekten çok zorlandığına eminim.bebeğin senin duygularını hissediyor tutuşundan bakışından kendini kötü hissettiğini suçluluk duyduğunu anlıyor. yasmininde dediği gibi aslında  zamanı gelince senden başka kimseyi daha çok sevmediğini gösterecek bencede 
kendini yıpratma! mutlu anne mutlu bebek ok:)

01/21/2011 08:35:00

Yasemin, bizde de tersi bir durum var aynı sinir bozuculukta. Şöyle ki oğlumun en az ilgiyi bana göstermesini farkeden baba, hala ve babane onu bana yönlendirmeye çalışıyor ama başarılı olamıyorlar. Bu da beni daha çok üzüyor. Sanki yüzüme vuruluyor.

Ayguldefne, aslına bakarsan ben suçluluk duymuyorum. ben "çocuk da yaparım kariyer de" bir insanım. evde olmak beni bunaltıyor, bu da iyi birşey değil oğlum için de. o yüzden senin dediğin gibi bir durum söz konusu değildir bizde.

Hepiniz büyük bir içtenlikle zamanı gelince en çok seni sevecek diyorsunuz ya, işte ben bundan emin olamıyorum. bu beni yiyip bitiriyor. bir de ben çok az emzirebildim, ilk 1 ay hep yatmak zorunda olduğum için oğlumu çok az kucağıma alabildim. acaba o yüzden mi beni az seviyo filan diye düşünüp duruyorum...

01/21/2011 09:59:00

selencat boşuna üzüyorsun kendini.Sen onun annesisin.Ve 9 ay karnında sen taşıdın.Senin yerin bebeğinde çok ayrıdır bunu unutma canım.Şimdi bişeylerin farkında olamazki daha.Biraz daha büyüsün nasıl seni ilgisiyle boğacak görürsün:)

01/21/2011 19:25:00

Selencat ben de seninle aynı sektördeyim.  Düğün günümden bir gün öncesine kadar deliler gibi çalıştım. Bütün özel günlerim kabusa döndü. Seni çok iyi anlıyorum. Doğum yaptıktan 40 gün sonra evimin salonunu ofise çevirdim ve bakıcı yanımdayken çalışıyorum. Dezavantajı geceli gündüzlü işe kitleniyorum. Avantajı ise her fırsatta kızımı koklayabiliyorum. Kendi işim olduğu için istersem evde çalışmak gibi bir lüksüm var. Ama kızım artık bana rahat vermemeye başladı yavaş yavaş ofisime taşınmanın vakti geldi... Kara kara düşünüyorum. Ona çok alıştım.

01/23/2011 20:08:00

bende kızım tam 6. ayını doldurduğu gün çalışmaya başladım. sağlık sektöründeyim. sabah 6:30da cıkıyorum evden aksam 18:45de geliyorum....
kızıma yatılı bakıcım var o bakıyor. annem karsı apt de oturuyor. oda hergun gelip oynuyor. gun asırı kayınpederim gelip oynuyor ya da gunes varsa parka göturuyor.
sabahları ben giderken uyanıyor genellikle ve aglıyor. aksamları sesimi duyumca kuduruo kucagıma almazsam gene aglıyor. durum böyle yani...

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...