Calisan anneler

<123>

Ynt: Calisan anneler

01/24/2011 07:22:00

adakizinguncesi, bu şekilde çalışınca yatılı bakıcısız çok zor zaten. Neyse ki ikimizin de yakınları var çocuklarla bakıcının yanı sıra ilgilenen. Bu sabah kahvaltıya dalmıştı benimki, rahat çıktım. Akşam da uyumadan yetişirsem süper olacak.

01/24/2011 08:51:00

kesinlikle, ben cok rahat ettim yatılı bakıcı ile. bakıcıyla ilgili sorunum yok ama evim 2 oda olduğu için yer sıkıntısı yasıyorum.

bir kaç gün gündüzlü bakıcı denedim, ay geldiydi gelicekti, aksam erken cıkmak için rahatsız edip durdu falan olmadı. kimse sabah 6 30da gelip aksam 7e gitmeyi kabul etmiyor.. napalım..

01/24/2011 09:20:00

Peki yabancı uyruklumu bakacınız? Ne kadar maaş alıyor. Ben de düşündüm bi ara ama evde yabanccı biriyle geceli gündüzlü rahat edebilirmiyim diye de düşündüm. artıları eksilerinden fazla geliyodur. Çok daha rahat ediyosunuzdur.

01/24/2011 10:57:00

yani aslında inanılmaz raha ediyorum , izne gittiği günler bile zor geliyor. insanoğlu işte rahata cabuk alısıyor.eve geldiğimde kendi evine gitmek için beni kapıda cantayla sabırsızlıkla bekleyen biri yok... geliyorum elimi yüzümü yıkıyorum üstümü değiştiriyorum, sofrayı hazırlıyorum kızımla oynuyorum, yardımcımda o sırada kızımı oyalıyor, sonra salata yapııyor, gunduzden zaten yemekte yapmıs oluyor. cayımı koyuyor...utum temizliğim, haftada bir carşaflarıma kadar değiştiriyor...bende kızımla bol bol vakit geçirebiliyorum...700TL oldu bu ay..

01/24/2011 11:02:00

çok oygunmuş hemde hangi şehirdesiniz? Ankara'da çok yüksek rakamlardan açıyolar ağızlarını...

01/24/2011 12:11:00

adakizinguncesi, sen nerede oturuyorsun? istanbulda bu dediğin 700 euroya oluyor! ben 1100 tl veriyorum, üstelik ev işi ve yemek yapmıyor. Yani haftada bir temizliğe biri geliyor, bakıcı haftada 1-2 süpürge-vileda-toz alma yapıyor. yemek arada bir yapıyor. çünkü cemden vakit kalmıyor, kalırsa yapıyor. moldov bu arad, eskisi türkmendi. evde yabancı birisi çok zor, ben çok zor alıştım ama artıları çok. gece kalkıp sabah işe gitme kabusum yok herşeyden önce. zaten benim çalışma saatlerim çok karışık, bazen gece de çalışıyorum, başka türlüsü olamazdı zaten. oğluma iyi baksın da gerisi dert değil, para çok veriliyor tabi ama herşeyden kısıp buna ayırıyoruz.

01/24/2011 12:22:00

bütün ev işlerini kızım uyurken yapıyor. yemek içinse mutfakta mama sandalyesine koyupda yaptığı oluyor. ..pazar gunu izinden donduktan sonra genel temizlik yapıyor. tabi bende ona yardımcı oluyor, fırsatım kaldıkca...mesela yemek sofrasında biz yemek yedikten sonra yemeğini yiyor bugune kadar ona bulasığımızı hiç bırakmadım. yani olayı abartmamaya calısıyorum :) 

evde yabancı biri evet zor, özel hayatınız kısıtlanıyor ama yapacak birseyimiz yok. sonucda eşimde rahatsız olmuyor.

01/24/2011 14:01:00

Bizimki çok az uyuyor, o arada da iş yapsın istemiyorum, yemek yiyip biberon yıkayıncaya kadar uyanıyor zaten :) ama tabi ki iş oluyor. çamaşır asma, günlük toz alma filan... benim eşim evde çalışıyor ve çok da sıcakkanlı değildir ama o bile alıştı :)

02/03/2011 13:40:00

akşamları eve gittiğimde kızımın gözlerindeki sevinci görmek günün tüm yorgunluğunu alıyor...çok özlüyorum...onu uyutana kadar hiçbirşey yapmıyorum sadece ona ayırıyorum zamanımı..çok özlüyor tabii gece uyanıp ağlıyor kucağıma aldığımda sımsıkı kucaklıyor...yavrum benim...

02/10/2011 09:26:00

bende çalışan anneler kervanına katıldım,geçtiğimz pazrtesi gününe kadar home office çalıştığım için çok rahattım,babaannesi ve anneanesi öğleden sonraları yanımıza geliyorlardı ama artık 8-5 ayrıyım yavrumdan,şimdiden ufffflamaya başladım,yanıyorum özlemimden yaaaaa!

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...