prematüre bebeği olan arkadaşlar

<12>

Ynt: prematüre bebeği olan arkadaşlar

08/30/2012 15:00:00

amin sağol summertime.bu arada adın neydi:)

esra arkadaşının en zor günler.insanın böyle günlerde yanında ona moral vericek birilerini arıyo.çok geçmiş olsun umarım sağlıklı bi şekilde bebeğini kucağına alır arkadaşın

09/06/2012 13:18:00

Kızım 35 hafta 5 günlükken 2820 kg doğdu. Çok şükür küvözde kalmadık ama bizimde sarılığımız vardı...Ama onuda fototerapi görmeden atlattık...şimdi 27 aylık, yaşıtlarını çene konusunda geçti bile...Bence kesinlikle kendinize stres yapmayın, bebeğinizle evdesiniz doyasıya onunla vakit geçirin ve emme problemi yoksa ve sıkıntı değilse bol bol emzirin...Allah hayırlı evlat olmayı nasip etsin, sağlıkla büyütün bebeğinizi...

09/14/2012 12:26:00

güle güle büyüt bebeğini. 30 haftalık 960 gr 33 cm doğdu oğlum. şimdi 2 yaşında. 1 ay küvezde kaldı. bir sorun yaşamadık. çok zor günlerdi evet ama inan hepsi geride kalıyor. oğlum bebekken kendimi sadece ona mikrop kaptırmamaya, saatinde beslemeye, nefesini dinlemeye kısacası endişelere o kadar çok kaptırdımki. şimdi o bebeklik günlerinin keyfini çıkaramadım üzülüyorum. sağlığımız yerinde şükür.

başka çocuklarla kıyaslama. o senin oğlun küçükde olsa sağlıklı ve senin. önemli olan tek şey bu. keyfini çıkar bugünlerin. sağlık sorununuz yokmuş varsın ufak olsun öenmli değil. yaşıtlarına göre geç yapıyorlar bazı şeyleri ama seninki iyi bir haftada doğmuş. çabuk yakaalr yaşıtlarını. biz ileri derece prematüreydik. mesela 19 aylık yürüdü oğlum. 14 aylık emekledi. sağlık sorunumuz hiç olmadı.1,5 kilo olunca çıktık küvezden. çoooookkkk hareketli oluyorlar şimdiden söleyim. 1 dak yerinde sabit oturduğunu görmedim henüz. sana kolaylıklar diliyorum. güzel günlerin keyfini çıkar günler hızlı geçiyor bir bakmışsın büyümüş:)

09/22/2012 19:12:00

33 haftalık doğdu kızım, 18 gün yoğun bakımda kaldı, bunun ilk 4 günü cihaza bağlı yaşadı. Doktorumuz hep düzeltilmiş yaşına göre gidiyor ama benim için o yaşın hiçbir önemi yok, takılmıyorum yani prematüre olmasına. 

Evde tek dikkat ettiğimiz konu el hijyeni idi, onun dışında normal bir bebek gibi baktım, yani prematüre olmasından dolayı ekstra bir hassasiyet göstermedim. 

Aynı dönemde yoğun bakımda 31 haftalık bir bebek vardı, onun annesi bebek eve çıkınca odasını sabah akşam sirkeli sularla sildi, pek dışarı çıkmadılar, eve misafir kabul etmediler sonuç hep bir grip durumu var bebeğin. Bu sebeple kişisel hijyene dikkat ettikten sonra çok kasmamak gerekiyor.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...