Evening babysitter

04/22/2010 16:48:00

Merhabalar,

Sizlerin bebeklerinizin bakimini nasil hallediyorsunuz bilmiyorum ama biz ilk yil 6 ay annemi, 6 ay teyzemi getirdik. 1 yasindan bu yana da bakicimiz var (ben calisiyorum).

Bakicimiz sabah gelip, aksam gidiyor. Bu sebeple kari-koca olarak artik aksamlari disari cikamiyoruz. Bu aralar gece bakicisi dusunmeye basladik. Kizim uyuduktan sonra evde onu bekleyecek bir bakici olsa, biz de kari koca birkac saat disari cikabiliriz.

Aranizda boyle babysitter kullanan var mi? Deneyimlerinizi, dusunceleriniz paylasir misiniz?

Ynt: Evening babysitter

04/22/2010 19:41:00

Tabii ki kullandik. Gayet guzel oluyor, bebegi yatirip cikiyorsun.
En kolayi ayda 1-2 aksamligina varolan bakicinizi ayarlamak, tanidik oldugu icin cocuga en kolayi. Sen yatirsan bile uyanirsa onu gordugunde korkmaz. Biz bu sekilde bakicimizdan istiyoruz hatta bazen aksam yatirmayi da o yapiyor erkenden cikabiliyoruz o zaman. Tabi bakici kabul ederse.

Baska birini de kullandik, gece uyanmayacagi kesin oldugu zamanlarda uyuttuktan sonra ciktik. GAyet memnun kaldik. Normal gunduz bakicisindan daha az para verebiliyorsun hem saatlik ucret olarak.

Simdi yine boyle bir ekstra kisiyi alistirmaya calisiyoruz, birkac kere oynamaya geldi, bakalim ne zaman gece birakabilecegiz. Eger uyanmasa sorun yok da ya uyanirsa bari tanidigi biri olsun diye.

Bir baska opsiyon da etrafinda senin gibi anneler varsa bir "babysitting co-op" kurmak. Bizde bu da var. 4-5 anneden olusuyor, aksamlari cocugu yatirdiktan sonra olacak sekilde. Ornegin biz disari mi  cikacagiz, arkadasim evde kocasini ve uyuyan cocugu birakip bize gelip iki saat oturuyor. Kaydini tutuyoruz, benim hakkim olan saat eksilip onunki cogaliyor. Yani daha sonra ben de bunu babysitting hizmeti seklinde geri oduyorum ona ya da cooptaki baska anneye.

04/22/2010 21:31:00

Babysitting co-op bence de harika bir fikir. Burada yakin yaslarda bircok arkadasin bebegi var aslinda, bakalim belki becerebiliriz.

Kendi bakicimizi birkac kez kullandik ama pahaliya geliyor, cunku tum gun kalmasi gerekiyor. Aksam 6'da git, 8de geri gel olmuyor. Onun icin 8 gibi gelip, en fazla 3-4 saat evde oturup tv seyredecek birini dusunuyorum.

baharb, alisma konusunda haklisin ama. Onceden cagirip, oyunlar oynayip alistirmak lazim. Eger uyanip da yabancilarsa cok zor olur.

05/12/2011 21:03:00

Babysitting coop konusunda gelisme var mi?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Amerika'da yasayan anneler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...