Uyku konusunda fikirlerinize ihtiyacım var....

<12>
03/06/2010 18:25:00

7 aylık bebegim var uyuması çok çok zor. uyuyuncada en fazla yarım saat uyuyor. uyutmaya çalışırken inanın daha fazla zaman harcıyorum. gece uykusuna yatırırken saatlerce ugrasıyoruz, kucakta, ayakta sallıyarak, yada emerken uyuması için. gece sık sık emmeye uyanıyor ama o durumdan yana sorunum yok emiyor ve uyuyor aglaması yada uyanık kalması gibi bir durum yok ama uyutmak çok zor. bir kaç uyku yöntemi okudum. bunları deniyen ve başarılı olan annelerin fikirlerine ihtiyacım var.
    Şimdiden tesekkür ederim.

Ynt: Uyku konusunda fikirlerinize ihtiyacım var....

03/06/2010 21:30:00

Hep mi böyle yoksa bir süredir mi? Acaba büyüme sıçraması olabilir mi diye soruyorum:)

03/06/2010 21:32:00

uzun bir süredir böyle diyebilirim. bu alışkanlık oldu artık. uykusu çok düzensiz. ve uykusu geliyor keyfi kaçıyor ama uyutmak çok zor şuan bile böyle

03/08/2010 09:02:00

bizimde bu şekilde olduğumuz bir dönem vardı ayını tam hatırlamıyorum ,doktorumuz kalsiyum eksikliği olabilir diye takviye kalsiyum vermişti ve de işe yaramıştı

03/08/2010 09:50:00

hmm bunu hiç düşünmemiştim. tesekkür ederimö bunada bir bakmak gerek. benimki uykusu geldimi inanılmaz huzursuz sinirli oluyor. uyumak için vakit ayırmak istemiyor, gözünü kapatınca hemen uyumak istiyor. öyle olmayıncada yaygarayı basıyor.

03/08/2010 10:04:00

Uyku rutininiz var mı? Gündüz uykuları da mı böyle? 

Bazen birazz daha erken uyutmak çok işe yarıyor... 

03/08/2010 12:23:00

cumartesi gecesinden beri. ne ayagımda nede kucagımda sallamıyorum yatagına koyup bende yanında yatıyorum yada yanınd abekliyorum uyuyana kadar. kalkmak isterse yada mızırdanırsa yan çevirip hadi uyuyalım kızım falan diyorum. ins. daha iyiye gider. huzursuzlandımı gündüzde aynı uyuyor.

03/08/2010 12:37:00

Belki diş geliyordur? Diş gelirken gece boyu deli gibi uyanıyorlar, huysuz oluyorlar, mızır mızır. Ama genelde öyleyse farklı tabi.

03/08/2010 12:48:00

uyuduktan sonra sorun yok mesela gece 2-3 kere emmeye falan kalkar ama bundan şikayetçi değilim emer hemen uyur tekrar uyutmaya çalışmam. ama uyuyana kadar çok zor. uyutmak mesele yani.

03/08/2010 13:25:00

Peki, uyutmadan önce ılık bir banyo, odayı karartma, rahatlatıcı müzik gibi şeyler deneseniz... Gerçi şimdi düşündüm de 6. ay civarı bizim normalde 8 civarı olan uyku saatimiz birden 10lara fırlamıştı. Uyumak istemiyordu. Biz Hijo de la Luna şarkısını dinleterek uyutmaya çalışıyorduk. 

Bi de bir eşiği geçince uyumuyorlar. İnsan uyuyacak mı diye stres yaparsa hissedip uyumuyorlar. Allah kolaylık versin.

03/12/2010 23:40:00

Benim oğlum 15 aylık ve doğduğundan beri uyku problemi var.İlk zamanlar çokmu vitamin veriyoruz acaba ondanmı uyumuyor dedik.. denedik olmadı.Akla gelebilecek (doktor tavsiyesiyle tabi) her yönü denedik.Hiçbiri işe yaramıyor.Genetik olabileceğini düşünüyoruz.Ailenizde uykuyla arası iyi olmayan biri varmı?? Tüm denemelerden sonra doktorumuz da bu soruyu sormuştu bize..sabır diliyorum, gerçekten çok zor..

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Uyku Sorunları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...