Uyku konusunda fikirlerinize ihtiyacım var....

<12>

Ynt: Uyku konusunda fikirlerinize ihtiyacım var....

04/15/2010 11:43:00

Evet kesinlikle genetik, yani bebişin huyundan oluyor. Bizimkininde aynı sorunu var, doktorumuz bunun huyu olduğunu söyledi, ama zamanla geçecekmiş. Bende aynıymışım annemin anlatıklarına göre.Eeeeee anasına bak kızını al misali olmuş dayanıcaz artık cadıya :)) Sabırlı olmak gerekiyor kendini de yıpratmamak adına, uyumuyorsa sakin oyunlar oynayıp daha da yorulmasını sağlayabilirsin bizde işe yarıyor...

04/15/2010 11:57:00

www.agubugu.com da Sabuha Paktuna Keskin ve ekibi uyku sorunlarıyla ilg. soruları cevaplamış, izlemenizi tavsiye ederim.

04/15/2010 12:40:00

bizde dis zamani ayni durum olmustu. uyutmam 2 saat filan suruyordu. 2 saatin sonunda odadan dayak yemis gibi cikiyordum. 

bir de cumartesi gecesinden beri diyorsun, aynen boyle biranda uyuyan cocuk uyumamaya baslamisti. ilk diste anlayamamistik sonrakilerde anladik ne oldugunu.
disetlerni bir kontrol et istersen. uyutmaya baslamadan once Calgel surmeyi deneyebilirsin.

04/15/2010 15:20:00

uzun zamandır bakamıyordum bugün baktım. önerileriniz için çok tesekkür ederim hepinize. biz 10 gündür falan uyku problemini hallettik çok şükür. 2 dişimiz çıktı onlarında huysuzlugu vardı sanırım. artık akşam 9- 9:30 gibi uyuyor çok şükür. ve bunu kendi kendine yaptı ben hiç bir müdahalede bulunmadan kendisi bu rutini oluşturdu. bir kaç gün denemiş ve çok yorulmuştum. nasıl, yada kaçta uyursa uyur diyordum ama annesini hissetti galiba ve bu rutini kendi kendine oluşturdu :D çok şükür. herkesde bu problemini çözer ins. çünkü gerçekten çok zor nesejoyunda dediği gibi insan dayak yemiş gibi oluyordu uyutana kadar.

04/16/2010 10:12:00

merhabalar,

uyku sorununuzun çözülmesine çok sevindim. uyku konusunda jodi a. mindell'in yazdığı gece boyunca uyumak diye bir kitap var. ağırlıklı olarak 0-3 yaş döneminde bebeklerin uyku düzenini, uyku rutinlerini ve uyku sorunlarını anlatıyor. ayrıca bebeği olan annelere de pek çok işe yarar yöntem ve tavsiye sunuyor. ben yazılarımda ve çalışmalarımda pek çok kez o kitaptan yararlandım. ayrıca kızımın doğumundan itibaren de bu kitap eşliğinde uyku düzenini sağlamaya çalıştık. gerçekten çok işimize yaradı. tabi 6. ayda ve diş çıkarma dönemlerinde uyku düzeninde bozulmalar oldu ama kısa sürede normale döndü. size de tavsiye ederim. çok yararlı bir kaynak. aura yayınlarından çıkmış.

sevgiler...

08/31/2010 13:33:00

hasibebiricik, doktorunuz uyku sorununuzu kalsiyum eksikliğine bağlamış ve takviye alınca çözmüşsünüz. bu eksikliği nasıl tespit etti, bir ölçme yöntemi var mı, yoksa yediklerine dayanarak mı söyledi. problem kalsiyum eksikliği olmasaydı da, siz fazladan vermiş olsaydınız, bir sorun olurmuymuş... daha çok soru var aklımda,  şimdilik bu kadarını yanıtlarsanız sevinirim.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Uyku Sorunları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...