İlk seyahatin günahı olmazmış

<12>

Ynt: İlk seyahatin günahı olmazmış

01/01/2011 13:52:00

bizde bikaç gün sonra ilk uçak yolculuğumuzu yapacaz kızımla.çok tedirginim açıkcası yaramaz olduğu için.ağlayıp çığlık atacak mı çok merak ediyorum.nasıl durdurcam allah yardımcım olsun. önerisi olan varsa yardım

01/01/2011 14:06:00

Ben oğlumla ilk uçak seyahatimi Eylül ayında yapmıştım çok huzursuz olmuştu. Birde dip not mutlaka kalkış esnasında ve iniş esnasında emzirin emmiyorsa biberonla besleyin kulakları basınca ancak bu şekilde dayanırmış sonradan kulak ağrısı çekmemek için

01/01/2011 14:08:00

aa bu çok güzel bi tavsiye oldu teşekkür ederim bella..

01/02/2011 03:24:00

Rica edereim canım bana tavsiye edende ömrü çocuğuyla uçakta geçen bir arkadaşım olmuştu.Bende çevremdekilere ilksöylediğimbu oluyor.Bebişlerin kulacıkları ağrımasın

01/04/2011 16:34:00

Belki de duruma iyi yanndan bakmak lazım, siz çantayı en azından evde unutmuşsunuz! dışarda kaybetseniz daha kötü! yılbaşından önceki cumartesi AVMye gittik. Çocuklar için etkinlik düzenlenmişti. Çocuğun uykusundan feragat ettik ve o etkinliğe katılımını sağladık, annemle. Çocuğun uykusu geldiğinden olsa gerek-belki ilgisini de çekmedi- kukla yapımına tam odaklanamadı, yaşı da diğer çocuklardan küçüktü. Etkinlikten sonra çocuğu WC'ye götürcem, elimizdeki kabanları anneme teslim ettim ve gittik. Çantam kolumdakalmış, oda yeterince dolu ve ağır. onu wc'de askıya astım. "çocuğum aman bi yere dokunma, onu elleme, ellerini yıkayalım, kurulayalım" derken ordan çıktık ve annemi bulmaya gittik. oyuncakçıdaymış. bizde oğlumla oyuncaklara bakınırken ona almak istediğim oyuncağı almak için cüzdanıma uzanacakken çantamı WC'de bıraktığım aklıma geldi. Daha 10 dk olmuştu çıkalı. Çocuğu oyuncakçıda bırakktığım gibi koştum tuvalete, giderkende annemi telefon ile haberdar ettim. kimse çantamı görmemiş. yönetime kadar gittim kimsenin haberi yok! deliye döndüm! çocuğun kimliğini kayıp diye çıkaralı birkaç ay olmuştu, kimlikler kredi kartları.. düşündükçe fenalık geldi. hemen bankayı arayıp kartlarımı derhal kapattırdım. ama kimlikler.. ortalığı birbirine kattım. Annem benden beter, sanırsınız kalp kriizi geçirecek! çocuk durmuyor, uykusuz yorgun, sürekli ağlayarak bacağımı çekiştiriyor! derken güvenlik görevlisi gelip bir çanta bırakıldığını söyledi ve çantamı buldum. o 10-15 dakika içinde yaşadığım telaş-heyacan-panik bana 1 yıl yeter! çantada bana ait olmayan birde fotograf makinası vardı. kaybetmediğim için çok sevindim. WC'den sonra alışveriş yapacaktık ama artık kredi kartım olmadığından eve dönmek zorunda kaldık! :))
Seyahat ile ilgili olmadı ama çanta unutma işini, çocuğun telaşı ile, biz her yerde yapabiliyoruz!

01/27/2011 16:22:00

Aa ne yazık olmuş! öncelik çocuk ve onun eşyaları olunca insanın kafası karışabiliyor elbet ama uçağı kaçırmanız çok kötü olmuş gerçekten! Umarım sonrasında fazla sorun yaşamamışsınızdır!

01/27/2011 18:57:00

Baya masraf olmuş! gerçekten Bu durumda "sağlık olsun" demekten başka söylenebilecek daha iyi bir laf yok :) Sağ salim evinize ulaştınız ya! Gidesi varmış o paranın.. :)

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Anne - Baba Salaklıkları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...