ilk konu benden olsun..7 aylık kız bebek..

<123456>
06/27/2012 10:55:00

7 aylık kız bebeğim var, henüz emekleyemiyor, diş çıkarmadı, sadece dad dad dad annennnnne diyor.ayakta durmaya bayılıyor oturmak istemiyor. maharetleri bu kadar.:)sizlerde nasıl gidiyor?

Ynt: ilk konu benden olsun..7 aylık kız bebek..

06/27/2012 11:07:00

oğluş 3 gün sonra 7 aylık oluyor.ortada bariz bir emekleme yok ama elleri ve dizleri üzerinde kalkıp ileri geri sallanıyor.o pozisyondan oturmaya ve kalkmaya geçmeye çalışsa da başarısız. geri geri gidiyor sürekli:) ortaya çarşaf serdim üstüne bırakıyorum maşallah hertarafını geziyor.
desteksiz oturabiliyor ancak düşebiliyor da. o yüzden bırakamıyorum. genelde yüzüstü takılıyor. asla sırtüstü uyumaz 2aylıktan beri.
kucağımda zıplamaya bayılıyor.ha bir de telefonuma:) ışıklı ve sesli oyuncaklar çok ilgisini çekiyor.
dil gelişimi kız bebeklerde daha hızlı olur diye biliyorum. sizinkinin maşallahı varmış. bizimkinde daha tık yok.sadece  auuuuuuww höööüüü ıngaauw sesleri çıkarıyor mart kedileri gibi.
 babası antep havaları açtığında kuduryor resmen:) klasik müziği iplemiyor bile..:) boş yere çırpınmışım aylardır. çocuk özüne döndü:)
 benimki de hala diş çıkarmadı bu arada. maşallah iştahı yerinde. ne verirsem reddetmeden yiyor. sevmese bile yemek olsun ona:) meyveye düşkün. elma ve armut favorisi.
biz<den de bu kadar.

06/27/2012 11:53:00

Merhaba. Pınar ben.. 6 ay bir haftalık kızım. Emekliyor ancak tam senkron yok. 2 ilerliyo, 1 düşüyo. Kendisi emekleme pozisyonundan popoyu yana devirip tek el destekli oturuyo. O tek elide birkaç saniyeliğine çekip oturuyo. Ayaga kalkmak istiyo çok seviyo ayakları üzerinde durmayı.. Gıııı lardan 'bbbıı' lara yeni geçtik. Herşeyi yiyo massallah. Patates, havuç, kabak, pırasa, fasulye, bezelye, elma, kayısı, kiraz armut seftali muhallebi sütlaç, yumurta, peynir, pekmez yedi.. Dişimiz yok henüz.. Kıkırdamaya başladı.. Aklıma gelenler bunlar:)))

06/27/2012 13:28:00

Dün 7 aylık olduk biz de. Emeklemiyor. Desteksiz oturabiliyor, bazen yamuluyor. :) ba- de- ma- annnnee gııı- (gargara yapar gibi) sesler çıkartıyor. Dişimiz yok halen. İştahımız az. Kaç kilo bu arada sizinkiler? 2,5 aylıktan beri kilo gelişimi çok yavaş bizimkinin. Şuan 7300gr 68cm. Sizinkiler ne durumda?

06/27/2012 14:45:00

pınarcığım grubumuz hayırlı olsun kasım annelerinden de gelen olmuş :) benimki 7.5 aylık. oturuyor, ba-ba-ba, mem-mem, annee gibi sesler çıkarıyor. bu ay cıyak cıyak bağırmayı öğrendi ortam sessizse korkuyorum o derece :) 2 tane dişimiz var (6.ayda çıktı) ek gıdalarla pek aramız yok. sebzeden nefret ediyor, ağzını kapatıp elime vuruyor .dönemiyor, sadece yüzüstündeyken ters dönüyor geri dönemeyip ağlıyor :) sizinkilerin yediklerini görünce çöktüm resmen. 7.ayda 8.150 gr idi, 3700 doğduğu için iri gidiyoruz.

06/27/2012 15:28:00

Maşallah. Evet ben de diğer bebelerin yediklerini görünce çöktüm. Benim kız aç yaşıyor maalesef. :( 3330gr doğdu benimki de ama 7.ay kilosu 7300gr. :(( Biz daha vahim durumdayız yani. Houufff :( Sağlıklı olsunlar tabi en önemlisi bu. Ama zaten ben de iştahsızlığı ve kilo kaybetmesi yüzünden hasta olmasından korkuyorum.

06/28/2012 12:44:00

merdane, kendin mi yapıyorsun peyniri maşallah!

06/28/2012 12:49:00

mca sanırım bir tek seninle aydaşız burdakiler içinde. anlatsana senin bebe neler yapıyor?

06/28/2012 12:51:00

mca şimdi üşenmedim baktım elif kızçene aynı gün doğmuşuz hatta:) kaç kilo kızın ne yiyor ne içiyor hadi paylaşbizimle:)).bizim çevremizde hiç aynı ayda çocuk yok, bilemiyorum o yüzden benimkinin durumunu

06/28/2012 13:10:00

Merdane nasıl yapıyorsun peyniri?
Gerekli ısı derken ne kadar sıcak olacak , bir de sirkeyi damlatınca altını kapatıyormusun hemen. hoşuma gitti kendin yapıyor olman, ne güzel.

06/28/2012 13:12:00

gesnur, 11.11 ha seninkide ne güzel :) yukarıda yazdım işte. yemesi biraz problemli sadece meyve ve yoğurt yiyor. sebzeyi bi güzel püskürtüyor. ne yaptımsa yediremedim. zaten kabızlığı da vardı o yüzden hepten kestim. demiri de kestim. emiyor bol bol. seninki?

<123456>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
6-12 AY BEBİŞ ANNELERİ...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...