benim gibi lohusalı sendromunu atlatamayan var mıııııı?

<12>
01/18/2012 17:06:00

merhabalar nasıl anlatıcağımı bilemiyorum.....bugün emir bebek doğalı 49 ün oldu emir ikinci bebeğim 5 yaşında kızım var. çok sessiz ve sakin bi yerde göcekte yaşıyorum ben.. doğum alanyada annemlerde oldu 1 ay annemlerde kaldım kalabalık ve neşeli bi ortamdı kızımla ilgilenen vardı ve ben çokta bişi anlamdım zorluk çekmedim ikinci bebekte taaki eve dönene kadar... iki çocukla başbaşa kaldım yanımda kimse yok eşim sabah gidip akşam 9 gibi eve geliyo.ve ne oluyosa o evden çıkınca başlıyo hanüsülasyonlar kızıma yetemememin vicdanı emirin kolik ağlama saatleri sanki onlara iyi bi annellik yapamıyomuş düşüncesi beni bitiriyo beynim örümcek ağı gibi sebebsiz ağlamalar hıçkırıklarla tabii,aşırı mutsuzluk özellikle akşam saatlerinde,ensemde sanki bi nefes ,sesler uğultular çok fenayımm çook .....eşim elinden geldiğince yardım ve destek oluyo ama ben işin içinden çıkamıyorum sadece benmi böyleyim yoksa benim gibi olanlar ve bu evreyi yaşıyan anneler varmı mrk ediyorum ...cuma annemlere gidicem yine yoksa çıldırmaktan korkuyorumm çünkü kızımla ilgilenemiyorum henüz 5 yaşında ve sabahtan akşama kadar tv izliyo tüm hıncımı ondan alıyorumm lütfen bana ne yapmam konusunda yardımcı olunnnnn....

Ynt: benim gibi lohusalı sendromunu atlatamayan var mıııııı?

01/18/2012 17:36:00

çok teşekürler evet çok haklısın annemlere gitme kararını eşimle birlikte aldık zaten gider gitmez dr yardımı alıcam umarım dediğin gibi dönünce herşey  güzel olur....döndüğümde veide değiştirmeyi hatta şehir değiştirmeyi çok istiyorum çünkü burayı hiç sevmiyorum alışamadım ..:(

01/18/2012 17:51:00

çok iyi anlıyorum ben ağrıdayım,ailem ist.da..bir süreliğine ablam yanıma gelmişti o da 20 gün kaldı..o gittikten sonra bende çok kötüydüm.ilk bebeğimdi ne istediğini niye ağladığını anlamıyordum,uykusuzdum,yorgundum,tuvalete gidemiyordum,bir kase çorba bile yapamıyordum kendime..sürekli ağlıyordum,sinirimden minicik çocuktan nefret eder hale gelmiştim..aileden uzakta olmak,çok ihtiyacın olunca birini çağıramamak çok kötü,çok zor..benim annem hayatta olmadığı için gidecek bir anne evim de yoktu..

sen bir kez başarmışsın bak bir çocuğunu büyütmüşsün,yine toparlanacaksın inşallah,bebeğin büyümeye başlasın daha rahatlayacaksın..annenlere gitmen çok çok iyi olur,daha çabuk toparlarsın.kızınlada ilgilenen olur,birde ona üzülmezsin..
Allah yardımcın olsun,kolaylıklar versin..bebeğin ve kızın sağlıkla büyüsünler inşallah..iyi haberlerini beklerim:)

01/18/2012 19:02:00

Öncelikle yeni bebeğiniz hayırlı uğurlu sağlıklı olsun.

Yaşadığınız durum çok normal. Bu sendrom Lohusa hüznü ile başlayıp tedavi edilmediği yahut şartlar iyileşmediği takdirde Lohusa depresyonuna dönüşebilir.

Ailenizin yanına gitmekle iyi bir karar almışsınız. İlk bebeğiniz büyüdükçe, uykusu & gazı & düzeni oturdukça herşey yoluna girecek, ilk çocuğunuza vakit ayırabilir hale geleceksinizdir. Sabır ve kolaylıklar dilerim tüm kalbimle.

01/18/2012 21:44:00

Ben de bu durumda annemin yanina atmistim kendimi, cok dogru bir karar. Ayrica profesyonel yardim da aldim, cok tavsiye ederim.

01/19/2012 07:29:00

çok teşekürler arkadaşlar kendimi daha iyi hissetmeye başladım tek ben değilmişim bunu yaşıyan demekkki..:(yarın gidiyorum anneciğimin yanına elifsu allah sana kolaylık versin annenin mekanı cennet olsun cnm :(bu günleri aşıcağıma inanıyorum ..

01/20/2012 17:30:00

Sevgili Fadik;

2 çocukla,tek başına bunları yaşaman o kadar doğal ki..Çoğumuz ilk bebekle,yanımızda ailelerimiz varken bu bunalımları yaşadık. Ara ara da ben kendi adıma yaşamaya devam ediyorum. Bu hormonların ettiğini kimse etmiyor insana:)) SAbırlar, ferahlıklar diliyorum sana.

01/23/2012 23:32:00

bende hala o sorunları yaşıyorum ben ikiz bebek dünyaya getirim anne oldugumu bile anlayamadım iki çocuga bakmaktan kendime bile bakamadım başlarda yardım etmeye çalışanları bile ters anlıyordum ilk zamanlarda şimdi biraz daha iiiyim en iyisini yapıyorsun  annenin yanına giderek orası sana ilaç gibi gelecek eminim bundan ALLAH çoçuk büyüten herkeze kolaylık versin çünkü çok zooooor

01/24/2012 07:18:00

yalnız değilsiniz..benim de tek oğlum var..yaklaşık 17 aydır uyumuyorum diyebilirim..uykusuzluktan ve kendime zaman ayıramamaktan hayaller görüp durmadan ağlıyordum.sonunda stresten ameliyat bile oldum.şimdi mecruben yanımıza yardımcı aldık.şimdi kendime geldim diyebilirim.kendime zaman ayırabiliyorum ve rahatça sokağa çıkabiliyorum.bu basit şeyler bile benim için ulaşılmazdı.beni anlıyorsunuzdur.ev işleri stresinden de uzaklaştım..belki yardımcınız olsa rahat edersiniz..hem böylelikle evinizden ve eşinizden de ayrılmazsınız..

01/24/2012 10:33:00

şuan bende 15 günlük lohusayım, yanımda annemler var, ama iki haftaya kadar gidecekler, ilkinde bişiy anlamamıştım, bebekle ilgileniyordum, o uyuyunca uyuyordum, ama şimdi iki taneler, birisi ağlıyor, birisi bişiy istiyor, kıskançlıkları, evde birileri varken kolay ama kara kara iki hafta sonrasını düşünüyorum, gerçi büyük kızım kreşe gidiyor hafta içi gündüzleri rahatım ama geldiğinde bi facia olacağını düşünüyorum, biran evvel kendime gelip iyileşip işlerin ucundan tutmam lazım,Allah annelere sabır versin, özellikle yanında yardımcısı olmayan yanlız annelere

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...