dişler ne alemde??

<123>

Ynt: dişler ne alemde??

09/15/2011 06:28:00

bizim ilk dişimiz 8.ayın içinde geldi 1 ay sonra 6 gün içinde 3 dişi daha çıktı(allahım ne haftaydı!).şu anda 4 üstte 3 altta 7 dişi var.ama son günlerde salya, ateş ve ne bulursam gırtlağıma kadar sokayım üçlüsü yeniden faaliyete geçtiği için yeni diş geldiğini sanıyorum. Köpek ve azılar çıkmadı henüz, önce hangisi geliyor bu arada, rutin bir sırası var mı?

Bir de dikkatimi çeken birşey daha var. 7-8gündür oğlumun ağzı kokuyor resmen!katı gıdayı iyi tüketmeye başladığı için mi, yoksa artık dişimi fırçalayalım anne diye sinyal mi veriyor bilemedim.Benzer tecrübesi olan var mı?
Uzun oldu ama bir ek daha.biz hiç flor hatta D vit bile kullanmadık, dişler üzerinde olumsuz bir etkisi olur mu bu durumun?

09/15/2011 14:00:00

olmamış gibi madre:))maşallah.

09/15/2011 14:18:00

ayak kokusundan sonra bir de ağız kokusu çıkınca acaba çürüyor mu diye tedirgin oldum, hani flor d vit koruyorsa bi diş de fırçalamıyoruz henüz- o konu da başlı başına ayrı bir konu olacak sanırım- o manada sormak istedim. diş çıkar ama çabuk giderse diye korktum:(

09/15/2011 14:18:00

ayak kokusundan sonra bir de ağız kokusu çıkınca acaba çürüyor mu diye tedirgin oldum, hani flor d vit koruyorsa bi diş de fırçalamıyoruz henüz- o konu da başlı başına ayrı bir konu olacak sanırım- o manada sormak istedim. diş çıkar ama çabuk giderse diye korktum:(

09/15/2011 14:21:00

anladım canım. yok d vit eksikliği dişin geç çıkmasına neden oluyormuş ya. siz de öyle bir etki olmamış. diş fırçalatmayı bende düşünmüştüm. erken mi acaba?ne zaman başlamalı?bilen var mı?

09/15/2011 15:48:00

Dis fircalamasi ilk dis cikmasindan itibaren baslamali demisti bize doktorumuz. Biz cok etkili olmasa da fircalamaya calisiyoruz.

09/19/2011 07:58:00

zehra nasıl bir fırça kullanıyorsunuz?diş macunu kullanıyor musunuz?

09/19/2011 11:11:00

Pinar, parmak fircasiyla basladik, bizim fircalara heves edince 0-2 yas yumusak fircalardan almaya donduk. Oral b ve colgate var marketlerde. Macuna gerek yokmus ama florsuz bir bebek macunu var bizde, abd den. Tadini seviyor.

09/19/2011 11:28:00

haberim bile yokmus pınar sayende ogrenmıs oldum :)) ben de oral b stage 1 diş fırçası aldım dün. diş macununu kullanamam ılk basta, anında yalayacaktır cunku!bakalım bu aksam yemegınden sonra denemeyi planlıyorum. haberdar ederim

09/19/2011 13:09:00

ya bende alsam çılgınlık mı olur diyordum. Alayım bari. Yazarım gelişmeleri:))

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 haziran doğan bebekler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...