eşimle aramızdaki bitmeyen sorun

<123>
09/06/2012 06:58:00

o kadar daraldım ki içimde tutarak...kimseyede anlatamıyorum üzülmesinler diye...offff...ama içinden çıkamaz oldum...

biz eşimle üni.de tanıştık, birbirimizi çok sevdik...okul bitincede evlenmek istedik.benim ailem atanıp mesleğimin başına geçtikten sonra evlenmemi istiyordu, ama atanmak malum o kadar kolay olmuyor..neyse biz farklı iki kültürde yetişmiş farklı şehirlerden hatta bölgelerdendik eşimle..ailemi daha doğrusu babamı zor güç tanışmaya ikna ettik ve eşim ve ailesi tanışmakiçin geldiler. gelmişken yüzük takalım dediler, babam kesinlikle kabul etmedi birazda hırçındı çünkü ben onun istemememsine rağmen farklı bir şehre gelin gitmek istiyordum, üstelik işimde yoktu.bu da onu rahatsız ediyordu..gerginliği karşısındakilerede yansıtıyordu..o ara bazı gereksiz laflar etti babam ve vermedi beni..eşim ve ailesi öyle bozularak gittiler ki...kayınbabam ben bidaha gitmem demiş istemeye...ben ağlarım arkalarından...bişeyde diyemiyorum..neyse babam tüm aileminde bana desteğiyle ikna oldu ama benle arası bozuk hiiç konuşmuyordu..tekrar çağırdık eşim ve ailesini bu sefer yüzük takıldı ve nişanlandık..nişanlılık döneminde babam ve kayınbabamın arası biraz düzeldi...kayınbabam kendi şehrinde de nişan yapılsın istedi. babam tamam dedi.nişan için oraya gittiğimizde asıl kıyamet koptu ve aralarındaki yanlış anlama yüzünden ---ki ikiside hatalı ---tekrar bozuştular..nişandan sonra apar topar gittik..babam bu sorunlar yüzünden nişanı atmamı bekledi...atmadım..çok seviyorduk..eşimle o dönem babalarımızın yüzünden çok tartıştık telefonda..sonra bi karar aldık bi daha bu konuları konuşmuyacak ve aramızı bozmasına izin vermeyecektik...sorunlu bi nişanlılık evresinden sonra düğünümüz oldu .babamla hala bozoşuğuz tabii..evlendiğimzen beridir kayınbabamla babam konuşmuyorlar..babam benlede  evlendikten 1 sene sonra konuşmaya başlamıştı ...neyse evlendik ilk bayramı bizim memlkette geçirmekiçin gittiğimizde babam eşime ve bana soğuk davranmıştı ilgilenmemişti bile..eşimde bunları içinde biriktirmiş işte..evlendikten 9 ay sonra eşim askere gittiğinde de ailemin hiçbir maddi manevi desteği olmadı...hatta kayınbabam dershane paramı bile ödüyordu o zaman ama babam küstüğü için bana hiç sahip çıkmamıştı...üstüne üstlük düğün zamanı çeyiz olayındada babamlar eşimin ailesine hiç uyum göstermediler bizde adet bu dediler amaonların adetine hiç uyum göstermediler.babam çok inattı annem ona karşı koyamıyordu ve ben çalışmadığım için hiç bişey yapamıyordum..çeyiz olarak büyük eşya almadılar ama b ilezik yapmışlardı...buda eşimin ailesinin gözünee battı tabii..bide eşime düğünde takım elbise istemesi,ne rağmen almadı annemler...eşimmm tüm bunları senelerce içinde biriktirmiş ve ailemi sevmiyor, saygı da duymuyor.ama yanlarındabişeyde demiyor sessiz duruyor...4 sene sonra ilk bu yaz giittik bizim oralara beraber yani..

tabii aradan bu kadar zaman geçti, babam eskisi gibi değil seviyor eşimi yavrum kuzum diyor ama eşim..:(( onu anlıyorum diyuorum ki sevmek zorunda değilsin ama anlamaya çalış ve bari benim için böyle davranma ve hislerini bana belli etme..
bende onun annesinden sorunlar yaşadım,nişanlılıktan beri hatta...sürekli lafını geçirmeye bize karışmaya çalışıyordu...kavgalarımızda oldu, hatta eşim askerdeyken bile benle uğraştı..askerdekiçocuğa telefon açıp şikayet etti huzursuz etti oralardan..hamileyken eşimle araMIZDA SORUN OLUŞTURDU BOŞANMA NOKTASINA getirdi.ha iyiliğine gördüm Allah var kızı gibi sahip te çıktı kaynanalıkta yaptı.yinede herşeyi eşimle mutlu olmak adına tolore ettim..ama eşim aynı davranışı bana göstermiyor...ne zaman ailemle ilgili tartışsak işi maddiyata ailemin destek olmamasına eskilere dayatıyor..o kadar yoruldum ki...
ailemde eşimi sakin saygılı efendi bi çocuk olarak görüyor..anlatsam bunları onlarda hu8zursuz olurlar..bazen ailemle bunları konuştuğumuzda onlarda hep eşimin ailesini suçluyor..kimse benim ne kadar yıprrandığımı görmüyor...1 ay sonra kızkardeşiminnişanı var ne takalım diyorum esşime ... dalga geçer gibi konuşuyor.. tepem atıyor ve ağzımdan her türlü hakaret çıkıyor  ve tanıyamadfığım bi kadına dönüşüyorum.. o ise sessiz kalıyor  ve beni daha çok sinirlendiriyor...amaaan ne bileyim işte aklımdan boşanmak bile geçiyor...bi akıl verin ne olur

Ynt: eşimle aramızdaki bitmeyen sorun

09/06/2012 07:35:00

merhaba

3.4.5.. şahısların ilişkinizi etkilemesine izin vermeyin, bence kocanızın başkası hakkında fikirlerini davranışlarını değiştirmeye çalışmayın. hatta onlar hakkında hiç konuşmayın bile. biriniz: "senin ailen böyle böyle.." diye konuştukça diğeriniz de "seninkiler de şöyle" diye konuşmaya başlayacak hatta böyle giderse  ailelerin kusurunu görmek daha da kolaylaşacak, her yaptıkları göze batacak ve aranızda tartışma konusu olacak.

sizin konuştuklarınızdan ailelerinizin haberi yok ve konuşmak o davranışları düzeltmiyor. sadece siz birbirinizi yıpratıyorsunuz. 

biz de ailelerimizin davranışlarını çok tartıştık zamanında. ben ailemi çok savunurdum, yok o öyle demek istemedi, yanlış anladın, bilmem ne..  şu bir gerçek ki iki taraf da  ailelerinin hatalarını görmek istemiyor, savunuyor onları. sonraları şunu yapmaya başlayarak rahata erdim, eşimin duygularını anladığımı ifade ettim, kocama hak verdim. sonuçta kocam onların da ailem olduğunu satılmaz atılmaz olduklarını biliyor.saygı konusunda bir problem yok, önemli olan bu.

kocanızın fikirlerine saygı duyun, takı takmak istemiyorsa takmasın ve siz buna hiç üzülmeyin. Kardeşinizle ufaktan konuşabilirsiniz belki, kocanızı kötülemeden. 

09/06/2012 07:48:00

aynı sorunları farklı şekilde yaşadım..Şunu söyleyebilirim burda ki denge sizsiniz. Eğer siz de fevri davranırsanız olaylar çözülmez aksine içinden çıkılmaz bir durum alır. Ben kendi problemrimde de bunu söyledim hep zamana bırakmak ve olayları kaşımamak. Eşini ailenle ilgili alacağın kararlarda çok işin içine sokma tabi ki fikrini al ama dayatma. Eminim zaman geçtikçe oda sürece alışacaktır.

Ve kesinlikle iki taraf arasında şu şöyle dedi o öyle dedi tarzında laflar söyleme aksine sana zararı olur .
Biraz sabır inan çözülür boşanma çare değil.

09/06/2012 08:37:00

bizdede durum tam tersi eşimin ailesi ile aramızda büyük sıkıntılar var ve eşim bu durumu göre göre hala onları savunuyor buda direk aramızda tartışma sebebi bana konuşma evin içinde onların hakkında diyor fakat ben onalrdan dolayı 6 yıl o kadar sıkıntılar yaşadımki beynimden atamadığımdan söylüyorum farkında olmuyorum bazen sonrada evde huzursuzluk bende bir ara boşasamda ailesinden kurtulsam diye çok düşünmüştüm..

09/06/2012 09:34:00

gokcheren ; bızde de durum tam tersı eşinin durumunda ben varım , inan bana sevemiyorsun onca seyden sonra o aıleyı,bense yanlarında saygılı davranıyorum ama eşime car car agzıma gelenı sayıyorum yenı bısey patlak verınce,hemde 3 yıl öncesındekılerı de ekleyerek, elimde degıl unutamıorum,yanlış evet ama yapamıyorum

09/06/2012 09:41:00

bende aynı konulardan muzdaribim demekki her ailede var bu problemler bizde de aynı ama eşimden yana bana karşı bir sorun yok allahtan eşinizin anlaması için bazı şeyleri görmesi lazım sorunda orda zaten görmüyosa sen ne yapsan nafile

09/06/2012 09:48:00

yaa zaten eşimin ailemi bu kadar olaydan sonra sevmesini beklemiyorum ama istediğim sadece en azından benim için saygı...onların karşısında bişey dediği yok ama bana en ufak bişeyde aileni savunma diyor..nihayetinde annem babam hatalıda olsa  kötü konuşsun istemiyorum yanımda..o da bu konuda hassas olduğumu bilsin, incitmesin o kadar... 

09/06/2012 09:55:00

Sanırım bunu benım eşimde benden istiyor,lakın fatosd nin dediği gibi bazen farkında bıle olmadan istemeden söyleyıverıyorum,pişman oluyorum ama yutamıyorum tutamıyorum kendımı

09/06/2012 10:00:00

hiç kimsenin evliliğinin güllük gülistanlık gittiğini düşünmüyorum ben muhakkak bir sorun çıkıyor çıkmasa bile karşı tarafın yaptığı göze batıyor mesela örnek dün akşam söylemiywyim dedim eşime yine dayanamadım kuzenleri bize yakın oturuyolar akşam çıktık dışarıya onların ordan geçtik balkonda oturuyolar insan bekliyo yani telefon açın hadi çay içmeye falan gelin diye  söylendim bende insanın zoruna gidiyo böyle şeyler

09/06/2012 10:16:00

dün akşam tartıştık kardeşimin nişan mevzuusundan...ben konuştum ben dinledim.çıt yoook..konuşmadıkça ben delirdim delirdikçe söylendim.ama bana keşke hayatım neden canını sıkıyorsun gel büyütmeyelim herşeyi hallederiz dese...olay bitecek ama demiyor hatta dinlemediiğini göstermek için kızımla ilgileniyor onla konuşuyor

09/06/2012 10:28:00

sende boşver ozaman senin öyle sinir olduğunu biliyorsa inadına yapıyordur bence takma kafana sinir olduğunu belli etme bi de öyle dene

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...