eşimle aramızdaki bitmeyen sorun

<123>

Ynt: eşimle aramızdaki bitmeyen sorun

09/06/2012 10:31:00

Gerçekten arada kalmak en kötüsü ailen haketmiş görünüyor.Eşin haklı.Ama madem ailenin bu tartısmalardan haberi yok ve esin onlara saygısızlık yapmıyorsa bence sizde sakın yansıtmayın.Nisanda bi çeyrek takmaya eşini ikna edebilirsin.Ona haklı oldugunu fakat ailenin bu durumdan haberinin olmadığını bişey takmazsanız ayıp olacagını ve ailene karsı akrabalarına karsı mahcup olacagını söyle.Anne ve babanı atamayacagını olayı büyütmenin sadece ilişkinizi kötü yöne götüreceğini anlat.Senin hatrın için bunları yapabilir elbette.Aileler olaya dahil olunca olay daha cıkmaz bi boyut alıyor.Eğer birbirinizi seviyorsanız onların bi önemi yok.Mazide yasananları tekrar tekrar ortaya getirmekte sizi yıpratır.Umarım esin seni anlar ve hersey yoluna girer.

09/06/2012 10:53:00

aslında eşin erkek olarak bu kadar zıtlaşmaya gitmemeli yada ne bileyim bu iş belki kadın erkek farkından olmuyor..mesela ben 6 yıl önceki nikahımda yaptıkalrını halen söylerim en son dün akşam söyleidm mesela:) napayım sevemedim nefret ediyorum anasındanda kızındanda..ben konuşuyorumda noluyorki eşim sus pus dinler hiç cevap vermez bende evet haklısın çıksın ağzından bende susayım derim demez..o demediği için ben uzatırım sonra hırs yaparım sen onalrı koruyorsun diye bu sefer tartışırız..

09/06/2012 11:05:00

hep aynı hep aynı...üzülüyorum yazılarnları okudukça .bende de aynı herkeste aynı...ne yapmalı nasıl davranmalı bilmiyorum ben de kimse ailesine laf söyletmek istemez ama kadınız işte kendi ağzımız da durmaz ki...

09/06/2012 11:54:00

bu ölümlü dünyada hiçbişeyi kafana takmıcan bunu öğrenmeliyiz kısaca bence

09/06/2012 11:54:00

fatosd resmen aynıyız senınle:) gulsem mi ağlasam mı bilemedim

09/06/2012 14:43:00

arzuca sana %1500 katılıyorum 

09/06/2012 15:21:00

kardeşine sen bişeyler taksan? varsa tabi

09/06/2012 15:27:00

mca ya katılıyorum...sende varsa hiç istemeden eşinden, kardeşine sen tak...  bence böyle yaparsan eşin de olumlu yönde etkilenir...

09/06/2012 20:55:00

eşim takıyı takar o mesele değil ama işte gönülsüz aileme karşı..o moralimi bozuyor..

09/06/2012 21:50:00

bu aile savunma mevzuu kısır döngü bence. siz ne kadar ailenizin hatalarını örtbas etmeye çalışırsanız eşiniz de o kadar üstünüze gelecektir.
onun tarafından bakarsak o da haklı. ona yapılanı unutamıyor. ama ailenize göstermesi gereken asgari saygıyı gösteriyor mu?anlattığınıza göre evet. yıllarca içinde kalanı da kimle paylaşacak? tabii ki en yakını olan karısıyla. bu durumda sizin yapacağınız ailenizin hatalarının farkında olduğunuzu eşinize söyleyip ona hak vermek ve onun yanında olduğunuzu hissettirmek. inanın rahatlayıp yumuşayacaktır.

siz onlara toz kondurmadıkça o da bir tür saldırıya geçmiş ve bu da aranızda aileler çatışmasına dönmüş. nasıl ki biz, eşlerimiz ailelerinin hatalarını görmezden gelip üstüne bir de onları savununca çileden çıkıyoruz,herşey daha beter gözümüze batıyor, kendimizi dışlanmış hissediyoruz, aynı şey onlar için de geçerli.
ben mesela, ailem hata yaptığında çat çat söylerim, eşimle konuşuruz. hatta o kadar acımasız eleştririm ki eşim ailemi savunmaya başlar:) aynı şey onun için de geçerli. maşallah diyeyim hiç bu konularda tartışmaya girmedik, kartlar açıktır. kim ne yaparsa o.

altın konusuna gelince adam zaten altın takmicam demiyor ki, isteksizmiş sadece. altın takmazsa o zaman şikayetlenebilirsiniz ama onun duygularına yön veremezsiniz. siz üstüne vardıkça hiç içinden gelmeyecek. hatta oluruna bırakın, sen bilirsin deyin, daha farklı olacaktır.
 siz konuştukça- yanlış anlamayın lütfen- onun gözünde "dırdırcı" konumuna geliyorsunuz. bir yerden sonra artık haklı da olsanız kendini kapatıp sizi dinlemeyecektir. iş olacağına varır derler, biraz rahat olun, herşeyi dert etmeyin.eşinizin üstüne çok varmayın. üç günlük dünya, eften püften şeyler için, vay senin ailen vay benim ailemle gereksiz kavgalar çıkarmayın. sonuçta dağılan sizin yuvanız olacak,uğruna yuvanızı bozduğunuz herkes karısıyla-kocasıyla mutlu mesut yaşayacak. velhasıl; aile de bir yere kadar. öenmli olan eşlerimiz ve çocuklarımız. ve bunu eşinize yansıttığınız sürece o da tavırlarını olumlu yönde değiştirecektir.
aslında o kadar çok yazmıştım ki sonunda ne halt ettiysem hepsi silindi. sinirden çıldırdım. özet geçtim yani:)

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...