eşimle aramızdaki bitmeyen sorun

<123>

Ynt: eşimle aramızdaki bitmeyen sorun

09/07/2012 13:32:00

bu konuda mariposita ya sonuna kadar katılıyorum yazdıklarının yazacagım aynı olacagını söyleyebilirim ek olarak artık siz bi ailesiniz boşverin onun ailesini sizin ailenizi siz kendi ailenizle meşgul olun hiç kimsenin kv kp ile anlaştıgını düşünmüyorum çünkü herkesin yaşam tarzı yetiştirilmesi farklı iki farklı kültür aileler dışında bi sorununuz yoksa boşanmak saçma ..  herkes mutlu mesut yaşayacak sen yanlız çocugunla kalacaksın onu düşün. unutmadan yarın sende kv olacaksın :) ben kendime hep öyle avutuyorum:))  

09/07/2012 13:49:00

cvplayan herkese teşekkür ediyorum öncelikle...eşimle bu tartışmayı yaşadığımın ertesi gün hiçbişey yok gibi davrandı.neşeliydi bile.şaşırdım.ama kızgınımda..ailelerin aramızı bozmaması gerektiğine ve aramızda sorun haline getirmememiz gerektiğine bende inanıyorum..ben annesiyle o kadar sorunn yaşadıysamda olumlu yanlarını da görüp ilişkimi devam ettiriyorum..benim ailem zaten uzakta seneden seneye bile bazen görmüyor fakat telefonda zar zor konuşuyor.kızdığım tek şey sadece kinini kendine saklaması ve zoraki yapıyormuşluğunu bana belli etmemesi..yoksa kim ister ki eşinden ayrılmak..bizim bu sorun hep patlak veriyor, bi dönem geçiyor yine konusu olunca yine kavga,  yoruldum artık.ben ailemin yanlışlarını kabul ediyorum zaten eşimede söylüyorum, ama o annesine gelince ben gibi kabullenmiyor hatayı..

09/07/2012 15:15:00

madde madde gözlemlerimi sıralayacağım umarım kırılmazsınız

1) ailenizin yani babanızı, keşke zamanında dinleseymişsiniz. babanız sizin çalışmayarak zor duruma düşmenizi istememiş, başka şehire gitmenizi istememiş ve çok da haklı bence. babanızı neden suçladığınızı ben anlamadım

2) siz çalışmıyorsunuz, babanız çalışmanızı istiyor ve sonuçta onlar yardım etmediler diye kızıyorsunuz. bu da bana göre doğru değil. herkes bir yaştan sonra kendi sorumluluğunu almak durumunda. burada da ben sizin ailenizi haklı buldum

3) eşinizin ailenize tavır almasını bunca olaydan sonra haklı olarak yorumluyorsunuz. bazen bu tip yazıları görünce acaba bizim çocuklarımız da evlenince böyle bize tavır mı alacak diye endişeleniyorum. bana göre eşiniz burada haksız. ailenize saygı duyması gerekir.

ve son olarak da burada dengeleri kuracak olan sizsiniz. çok zor evet, ama uğraşmaya değer diye düşünüyorum. şunu da untumamak lazım Türkiye de boşanmaların %70 i aile sorunları yüzünden oluşuyor yani içinde bulunduğunuz durum çoğu kişinin başında olan bir durum.

09/09/2012 21:19:00

canım ya azıck okudumda ben de gurbetim benim de ailesinden dolayı çoook sorunlar oldu olmayada devam ediyoooo napıcan kadınları şansıı

09/09/2012 21:34:00

canım benim kadın kendi ailesinin hatasını kabul ediyo ama erkek farklı ya hiçbir zaman helede annesine toz kondurmuyo   o zamanda kendini değersiz gibi hissediyorsndur aynı şekilde bende yaşadım bunun çözümü yok ancak ya ailesinden çok uzakta olcan ya gidp gelmiycen ya da hayatta olmuycaklarki   öyle sorun da olmasın sen sorunları kocana yansıtma kayınvalidenle sorun yaşıyosan tatlı dil kullanarak  şikayetlerini belli et kayınvalidene tabiii ufak sorunları değil

rica et bide araya mesafe koy  benden bu kadar canım sen yine kendi mantığını kullan

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...