Mama takviyeli beslenme

<12>

Ynt: Mama takviyeli beslenme

05/23/2010 20:11:00

yazdıklarınızı okumak benim de bir nebze içimi rahatlattı. kızım yarın 1 aylık olacak ve 3 günlükken açlıktan karnı guruldadığından beri mama takviyesi yapıyoruz. 

ben de kızımın vücuduna doğal olmayan bir ürün giriyor diye çok kahroluyorum ama bebeğimin aç kalmaması için tek çare bu. zaten az sütüm var, üstelik meme ucum olmadığından ememiyor da, her bir emzirme seansı çığlık çığlığa geçiyordu. şimdi artık ne geliyorsa sağıyorum, her öğünde anne sütünü mutlaka veriyorum, sonra da doyana kadar mama takviyesi. dediğim gibi, kahroluyordum. ama karnı doyup mutlu mutlu oynadığını gördükçe bir nebze rahatlıyorum artık. arada da memeye tutuyorum ki sütün asıl kaynağını unutmasın. 

07/28/2010 11:42:00

benim bebeğimde emmedi malesef.. şimdi 3 aylık .. ilk baslarda agladıkca veriyordum memeyi, emiyor zannediyordum ama emmiyormus, 1 haftalıkken hastaneye yatırdıgımızda susuz kaldıgını ogrenince anladık malesef.. hastanede hem moral bozuklugundan hemde yorgunluktan iyice sutum azaldı ve mecburen mama vermek zorunda kaldım..

hastaneden cıkınca da emzirmeyi beceremedim.. sagıp vermeye karar verdim. o gun bugundur surekli olarak sagıp veriyorum.. bazı gunler sutum bol oluyor fazlasıyla yetiyor. fazlasınıda buzluga koyuyorum.. yetmediği yerdede mama veriyorum..

şimdi işe basladım gunduz 500 cc civarında sut içiyor.. aksam birazda mama takviyesiyle(90-100 cc) yine sute devam..

çok şükür sadece sagmama ragmen gayet iyi sütüm var.. yetmediği yerdede mama vermekten baska care yok..

şimdi ara ara yine deniyorum emzirmeyi ama bizim minik bi hayli sinirleniyor, strese giriyor..

10/14/2010 10:04:00

ya bende mama veriyorum ama kabız olunca aptamil conformil verdim benim tırtıl beğenmedi tadını sizin tırtıllar nasıl buldu tadını?

10/21/2010 17:34:00

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...