biberona nasil alisacak

<1234>
11/21/2011 08:50:00

1 Aralik isbasi yapacagimdan simdiden biberona alistirma denemelerine basladim, sonuc 3 saat ac oldugu halde biberonu emmedi... Denemelere devam, bakalim nasil olacak...

Ynt: biberona nasil alisacak

12/16/2011 10:12:00

Merhaba benim minis kizimda 8 agustos dogumlu:) 29 aralik bende ise baslicam:((( siz basladinizmi? Nasil gidiyo? Moralim bozuk ! Bebisi birakip ise konsantre olamicam gibi geliyo! Sizde durumlar nasil?

12/16/2011 10:28:00

Ben 3,5 aylikken 1 Aralik'ta basladim... Oncelikle tavsiyem Persembe gunu baslaman, araya haftasonu girdigi icin toparlanmak icin cok iyi firsat oluyor. Ilk gun isten dondugumde bebisimi kapida gordugum ani unutamiyorum, o bakisi icimi deliyor hatirladikca... Cuma gunu coook zor gecti... Ancak sonraki hafta alismaya basladim, simdi daha iyi. Bebekler kendi duzenini oturtuyor, aksamlari uyumamaya basladi herhalde daha fazla benimle olmak icin, gece de uyutmuyor... ne yapalim Aslan burclari bunlar ne derlerse o oluyor evde!!
Kolay gelsin :)

12/16/2011 11:06:00

Bende şubata kadar raporla idare edicem ama şimdilik sadece emiyor o zaman 6,5 aylık olacak ek gıdaya başlarım diye seviniyordum ama ilk günlerde ek gıda çok da doyurucu değil bende düşüncelerdeyim.

Bir kitapta okumuştum çalışan anneler işe dönme zamanı geldiğinde suçluluk duyuyormuş ve çocukta bunu hissedermiş o yüzden gerginliğinizden etkileniyor olabilir ve bu yüzden uyku tutmuyordur bebeğin iyiliği için rahat olmamız lazım.
Ben çalışan bir annenin kızıydım 3 kardeştik hepimiz büyüdük birbirimizi büyüttük kaygılardan arınmamız lazım umarım yapabiliriz.
kolay gelsin

12/16/2011 11:06:00

Sut sagma islerini nasil yaptin? Benim imkanim yok iste:( sen yokken nasil besleniyo? Mama? Ek besin basladinmi?

12/16/2011 11:10:00

henüz işe başlamadım ama sağdığım sütü  almıyor  denedim işe şubatta başlıycam. Daha ben yokken kısmına geçemedik bile bende nasıl atlatıcam bilmiyorum ama  öğretim elemanı olduğum için tüm gün çalışmayanlardanım ek besin yada mama almıyor sadece anne sütü... şimdilik

12/16/2011 11:31:00

iyi Allahtan işin esnek benim öyle değil sağma imkanımda yok, hakkaten anlıo bu minişler stresi.. bazen diyorum alıştırayım kendimi 2 saat 3 saat yavaş yavaş bırakıyım, dışarı çıkıyoruz eşimle ananesine bırakıyorum alışveriş merkezine falan ilk yarım saat kendimi oyalıyorum sonra başlıo heyecan napio ne edio ? ne konuştuğumdan nede baktığım bişeyden zevk alıyorum koşa koşa dönuyorum çaresi varmı ki bu duygunun? yavaş yavaş alışıcaz heralde nasıl olsa herşey onlar için! Allah yardımcımız olsun,benimki yavaş yavaş alışıyor biberona onun için mutluyum kim bakıcak bebişe?

12/16/2011 12:16:00

benim de sansim isimin yakin olmasi, oglenleri eve gidiyorum aksamlari sut izni,
 2 saatte bir emmeye alisikti, yavas yavas buyudukce ara aciliyor anladigim kadariyla... bakalim dr kontrolu var haftaya, kilosu vs nasil yansimis bu durum...
anne olduktan sonra hem calisip hem anne olan kadinlara saygim daha da artti... kolay degil.

12/16/2011 13:53:00

Aynen oyle insan yasamadan anlamiyormus, ama neyseki isimiz var ben memnunum devamli bi ev kadinligi hali daha zor bence . artik makyaj yapmayi pijama ve rahat giysiler haric daha sik kiyafetler giymeyi ozledim

12/16/2011 17:48:00

İşimi özledim bende ama kızım daha kıymetli:) Ama dediğiniz gibi normal kıyafetlere dönmek istiyorum dışarı çıkıyorum biraz oyalanıyorum sonra istediklerimi yapamadan geri dönüyorum işe başlayınca alışacağız hem biz hem de bebekler... Elimiz mahkum ama onlar için çalışıyoruz sonra anlayacaklar.Benim annem öğretmendi bilirim çalışan olmayı az çok...

Bebeği bakıcıya bırakıcaz bakalım nasıl alışacak sizin hiç değilse ananesi imiş biz gurbetteyiz o yüzden biz başka birine güvenmek zorundayız.

12/16/2011 21:19:00

Merhaba ben de 11 temmuzda dogum yaptım 3 ay ücretsiz izin aldım Bankada çalışıyorum malum iler cok yogun 3ocak ta ise başlayacağım icim buruk sizler gibi 1yasina kadar haftada 1gun sut iznim olcak insallah umarım cuma gunü olur bu arada ne emzik ne biberon alıyor bakalım ne olacak 3 gün önce ilk meyve sularını vermeye başladım armut ve elma ok Sevdi darısı diğer ek gıdaların basına hepinize sevgiler görüşmek üzere

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0 - 2 yaş arasında bebeği olan Çalışan Anneler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...