biberona nasil alisacak

Ynt: biberona nasil alisacak

12/16/2011 21:34:00

bende nasıl geçsem bilemiyorum daha erken bizim için.bir ay sonra başlarsak ancak olur yada bşubat ayının başında...

bahar henüz öğün olarak vermiyorsun değil mi??

12/17/2011 11:33:00

Merhaba Ogün olarak sayılmaz daha meyve sularını çay kasigiyla veriyorum alıştırmaya çalışıyorum haftaya pure vericem sonraki haftada çorba az az bana kalışa Ocak ayinin15inden sonra başlardimm ama malum is olayı alışmasi lazım

12/17/2011 14:17:00

Hem işe alışmak hem de katı gıdalara geçmek nasıl olur bilmiyorum birde bakıcı:((

12/17/2011 14:52:00

hepsi bende mevcut :(((( bakalım ne yapıcaz sen calışıyor musun?

12/17/2011 16:46:00

daha başlamadım şubatın ortalarında inş. ama kuzucuğum tam bir düzende olmuyor uykusu,gün içindeki durumu falan. Ama beni en çok bağlayan kısmı emiyor olması.Okula başladığımda biraz ek gıda alırsa rahat ederim diyordum ama galiba o da çok kolay olmayacak bakalım.

Bugünlerde sütümü sağıp kaşıkla vermeyi düşünüyorum ona bile alışabilirse azcık rahatlamış olurum.
Senin tecrüben var en azından biz daha acemiyiz

Mama sandalyesi kullanıyor musun yada kullanmayı düşünüyor musn??

12/17/2011 19:47:00

tecrübe var ama her bebek farklı inan birde aradan 5 sene geçmiş unuttum valla :))) gerçi biraz birşeyler hatırlıyorum ama dediğim gibi her çocuk farklı
defne de ablamın cocuğunun mama sandalyesi vardı onu kullandık şimdi o yok chicco polly modelini alıcam arkadasımda var cok memnun tavsiye ederim.

Bu arada bende 2 haftadır sutumu sağıp veriyorum ama biberon almıyor ne bibeboronlar denedim anne göğsü modeli olanlardan ama almıyor kaşıklaya da  biberonu sıkarak idare ediyoruz bu akşam ilk defa kaşık mamsı yedi 10 kaşık ama beğenmedi sanırım ne yapcam bakalım görüşmek üzere

12/17/2011 20:00:00

Okuduğum bir kitapta fincanlada verebilirsiniz diyor.Kaşıkla verdim kızım alışmadı ama birine alışacak.Fincanı denemeyi düşünüyorum.10-15 gün sonra yutması biraz daha gelişirse diye ümit ediyorum.kaşık mamalarını merak ediyorum sevecek mi bakalım??

Mama sandalyesi de alsam mı almasam mı yada hangisini alsam kafam karıştı.
bide biz küçük şehirde yaşıyoruz memlekete gidince alıcaz o da yarıyıl tatilinde olur internetten almak istemiyorum.görmek lazm

12/20/2011 19:31:00

Bizim doktorumuz cignemeye alismasi icin elma puresiyle ek gidaya baslatti. Bugun ikinci gun bir corba kasigi, yarin bir cay bardagi verecegiz. Sonra armut sonra havuc ve kabak verecegiz... Bir de kilo alimini begenmedigi icin -- 4. Ayda 500 gr aldi-- vitagil vitamin baslatti. Elmayi sevdi ancak vitagili sevdiremedik... Bakalimalisabilecek mi.

01/01/2012 22:24:00

Evet sonunda gelmesin diye dua ettigim zaman geldi ise basladim:((

İlk gun anneme biraktim ogle arasinda ise daha yakin cunku gelip emzirdim. Ama sabah birakmak varyaa off cok zordu cok agladim yavrumda sanki anlarmis gibi ananesiyle guluyor sanki beniyiyim anne sen calis der gibiydi. İnsan bi suru anlam yukluyo iste belkide kendimi rahatlatmak icin oyle dusundum. Cok tuhaf bi duygu birakipta cikmak evden kokusunu ozledim sicak nefesini dusundukce kotu oluyorum sansima persembe basladim cuma 2 gun alistirma oldu ama simdi hafta sonu gecti yarin yine ayrilcam minik yavrumdan. İse cok zor konsantre oldum bilmiyorum sizin nasil oldu yada olcak?

İse kendimi veriyorum gibi ama sonra bi bakmisim kafam coktaaan ucmus kizimda- napio simdi yedimi ictimi agliyomu- ici sizlio insanin ama diyorum sonra hersey onlar icin biz calisalim ki onlari daha ii okutalim daha ii bi gelecek verelim. Allah herkese kolayliklar versin calismak guzel bisey tekrar insan icine cikmak makyaj yapip soyle kendine bakabilmek ama onlarin yoklugu:( birde benim hatam sutumu sagmadim dogru durust o yuzden sikinti cektik tavsiye ederim arkadaslar ise baslamadan enazindan 1-2 hafta onceden sagip deepfreze atin yedek depolayin anne sutu gibi varmi simdi mamalarda icerik olarak cok iyi ama hazir sutumuz varken verebildigimizi alsin minisler

Herkese ii seneler buarada minik yavrularimizla saglikli huzurlu mutlu nice yillara

01/03/2012 16:59:00

Tunascel, kolayliklar diliyorum... Ilk gunler zor oluyor ama alisiyorsun... Oglen eve gidebildigin ve annen baktigi icin de sanslisin, sukretmek gerek... Sevgiler,

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0 - 2 yaş arasında bebeği olan Çalışan Anneler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...