biberona nasil alisacak

Ynt: biberona nasil alisacak

01/04/2012 17:15:00

3 gün önce bende işe başladım. Minişi evde bırakıp işe gitmek birde bakıcı uyutabildi mi, mamasını yedirebildi mi diye düşünmek çalışmaktan daha çok yoruyor adamı. Yaşasın günde 3 saatlik süt izni, işe geç gidip erken dönüyorum...

01/04/2012 18:50:00

Bizim sadece gunde 1,5 saat maalesef :(

01/04/2012 21:25:00

“Kadın memura, çocuğunu emzirmesi için doğum sonrası analık izni süresinin bitim tarihinden itibaren ilk altı ayda günde üç saat, ikinci altı ayda günde bir buçuk saat süt izni verilir. Süt izninin hangi saatler arasında ve günde kaç kez kullanılacağı hususunda, kadın memurun tercihi esastır.” hükmü getirilmiştir. ile;Yapılan son değişiklikte(6111S.K.); 104. maddenin (D) fıkrası

Sadece kamu çalışanları için değil tüm ücretli çalışanlar için geçerli sanıyorum.

01/05/2012 18:31:00

Ne olursa olsun calismak guzel insanin yorgunlugu bin kat artiyormus ama hersey onlar icin daha ii bi gelecek icin

Hem bizimde biraz toparlanmaya kusmuk kokulu pijamalardan kurtulup insan icine cikmaya ihtiyacimiz var ve derlerdi inanmazdim su "kaliteli zaman" kesinlikle dogru sevmeye eglenmeye daha cok vakit ayirior insan birincil ihtiyaclarini- beslenme alt degistirme gaz cikartma gbi- gun icerisinde daha az yapinca daha da bi sevimli oluo bu minisler:))

Ayrica devamli esin eline bakmakda kolay degil -yani bu yasanacak dunyanin en guzel en kutsal zamani zamanlari-hic calismayan bu ayrimi yapamaz ama calisip para kazanmak onemli ve gerekli diye dusunuyorum

Yani demem o ki calisin kizlar calisin hem onlar hem kendimiz icin!!

01/05/2012 18:34:00

Kesinlikleeeee... Katılıyorum tunascel.Çalışmak harika bende bu hafta hafif bir başlangıç yapıcam özledim okulumu finaller başladı gelsin görevlerrrr:))

biraz nefes almak lazım,biraz ara vermek ve özlemek galiba...

01/05/2012 19:04:00

İlk gun cok agladim gozlerim sisti 2 . gun biraz agladim 3. gun dahada az sonraysa oda gecti ozellikle birakma ani zor geldi bi tuhaf oluyo insan ama inanin ise gidince - arada bi 5-10 dk dalip bebisi dusunmek ,eh once kisa araliklarla sonrada daha uzayan araliklarla evi aramak disinda-ise konsantre oluyo insan hic korkmayin endiselenmeyin buyuyup gidicekler hic biseyde olmucak saglikli mutlu bireyler olucaklar hem ilerde onlar icin model olucaksiniz annem hem calisti hem bize bakti dicek :) calismaniz yaniniza kar kalicak emeklilik gibi-insallahhh- bazilari calismayi birakiyorlar saygim sonsuz ama neden daha ii okullarda okumasinki? Aile egitimi herseyden onemli evet ama eminimki beraber gecirilen zamanlarda asilanicak bizimkiler egitilcekler Esinin sagladigi imkanlar varsa ne ala kimse olmuo calismak icin:)) ama bizim yok kendinizi bu sekilde motive ederseniz daha az sikintiyla gecicek bu alisma sureci

Sahsen ben oyle yapiyorum ise yario gibi:)

01/06/2012 14:16:00

ne guzel oldu sızı bulmam...hıslerıme tercuman olan anneler bırarada..ben de 17 agustosta dogum yaptım.6 ay gıbı o zaman uzzzuunnn gelen ama su anda kısacıkkmıs gıbı gorunen ucretsız ıznımın bıtmesıne sadece 1 ay kaldı..6 subatta ıs bası yapacagım...gecen haftalarda gece kabus goruyordum. ruyamda sınıfta ogrencılerın ayaklarının altında elız ı ezdıgını gpruyordum ya da onu cop kovasında buluyordum:( bu hafta daha ıyıyım cunku kaçınılmaz sona yaklastıkça alısmaktan baska carem yıok...

01/06/2012 16:27:00

merhabalar bende 3 ocak ta ise basladim :(( gerci bu 2.tecrübem ama inanin duygular hep ayni ama simdi 2 cocuk masraflar artti calismak lazim 13 senedir calisiyorum tek sikintim iş ev cok uzak hep te oyle oldu eve gelince enerji bitiyor ama sizi bekleyen 2 minik kuzu ve eşiniz var aslinda o da kuzu sayillir cünkü ilgi bekliyor .....onlari gorunce hersey bitiyor.... Sevgilerrr

01/06/2012 18:22:00

Sevgili yazhan benimki de 18 ags dogumlu, ben 1 aralikta is basi yapmak durumunda kaldim ilk iki hafta daha zordu. Sana tavsiyem yavas yavas ise baslamis gibi evden uzaklasmaya basla, biberona alistir alismadiysa, sut sagmaya basla hepsine yavas yavas alisirsan daha iyi olur, sevgiler

01/06/2012 18:22:00

Sevgili yazhan benimki de 18 ags dogumlu, ben 1 aralikta is basi yapmak durumunda kaldim ilk iki hafta daha zordu. Sana tavsiyem yavas yavas ise baslamis gibi evden uzaklasmaya basla, biberona alistir alismadiysa, sut sagmaya basla hepsine yavas yavas alisirsan daha iyi olur, sevgiler

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0 - 2 yaş arasında bebeği olan Çalışan Anneler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...