ptt kargo

<123>
01/10/2012 15:46:00

arkadaşlar ptt kargoda kapıda ödeme sistemi varmı?
veya hangi kargo şirketinde var.
ptt kargo için pek hoş şeyler yazmamışlar.
kapıdan karşı ödeme nasıl oluyor.bu şekilde gönderi yaptınızmı?

Ynt: ptt kargo

01/10/2012 15:50:00

ptt de kargoda karşı ödemeli yok.önce kargo ücretini sen ödüyorsun sonra not düşersen karşı ödemeli olacak diye,ptt karşı taraftan ücreti talep ediyo daha sonra sen tekrar gidip ptt den kargo ücretini alıyorsun.Geçenlerde bir ptt çalışanı bana bu şekilde tarif etmişti.benim aklımda bu şekilde kaldı..

Diğer tüm kargo şirketleri karşı ödemeli gönderim yapıyor

01/10/2012 15:54:00

ayy evet ya maalesef çok sıkıntı bu mevzuu:-((bende konayadkilerle bikaç papaza oldum öyle.ptt müşteri hiz.var diyor ptt konya yok diyor.meğersem mutluannenin anlattığı gibiymiş.

01/10/2012 15:57:00

evet aynen öyle.ama paranızı almaya giderken kimliğiniz yeteli olmuoyr size verdikelri kağıtla gitmeniz şart..yazayım dedim

01/10/2012 16:27:00

arkadaşlar ptt kargo özelleşti artık kargo ücreti karşı taraf ödemelide yollanabiliyor ürün bedeli kapıda ödemelide yollanıyor bunun için posta çeki hesabınız olması yeterli

01/10/2012 16:40:00

posta çeki hesabını bilmiyorum ama ben ptt ile ürünler gönderdim alıcı ödemeli, ben hiçbir bedel ödemedim sanırım karşı taraf ödeyince siz bilgilerinizi içeren bir form dolduruyosunuz alıcı ödemeyi yapmazsa sizin sorumlu olduğunuza dair. yanlış isem düzeltin lütfen..

01/10/2012 16:40:00

posta çeki hesabı olayını bilmiyorum ama net bir şekilde eminim bikaç satışımda ptt istedi müşterilerim ordan biliyorum:-))

01/10/2012 16:41:00

ya da konyadakiler bi ilginç bilemiyorumm.

01/10/2012 17:30:00

Pttnin pek çok imkanı var var olmasına da, öyle moron çalışanlar buluyor ki (malesef hemen heryer bundan dertli) hizmetlerden kendilerinin haberi yok. Ben de bulunduğum yerde çalışanlara kendim öğrettim karşı ödemeli gönderim olduğunu. 1 hafta öncesi ben ödeyip kargo almışım, adam ısrarla yok öyle birşey diyor. Çoook çalışmaları gerekiyor çokk :(

01/10/2012 17:31:00

konyadakilere hayatta anlatamam ben ya:-(((

01/10/2012 17:50:00

bende kapıda ödeme sistemiyle kargo gönderdim.ben gönderim sırasında hiç para ödemedim,alıcı ödeme yaptıktan sonra ptt'ye gidip havale gelmiş gibi paramı aldım...

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İkinci El

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...