su

01/05/2012 14:45:00

emzirirken su verme kousunda ne düşünüyosunuz.

Ynt: su

01/05/2012 14:49:00

bence gerek yok.. Cunku anne sutunun neredeyse %85-90 'i su..

Ben 6 ay boyunca hic icirmedim ( ki anne sutu disinda arada mama takviyesi de yapiyordum) 

01/05/2012 14:50:00

etraftan binir türlü laf geliyo. dinlemiyim diyosun su vermiyosun susuyo çocuk diyolar arada kaldım

01/05/2012 14:51:00

benimki gazlı bebek susmuyo hiç ananeler babanneler malum bakamıyo laf dinlemiyo muamelesi yapıyorlar ne biliym. sadece anne sütü vermeye devam ediyorum ama çok ağladığında acaba mı diyorum

01/05/2012 14:52:00

etraftan surekli laflar gelecek.. Bu hic bitmeyecek zaten..:) Ama hepsine kulaklarinizi tikamanizi oneririm.. Annelik icgudusu size ne yapmaniz gerektigini soyleyecektir.. Kendi bildiginizden(ve tabii ki doktorun) sasmayin..

Boyle diyenlere anne sutunun bilesimini internetten indirip gosterin..:)

01/05/2012 14:55:00

aynı baskı benim üzerimdede vardı, ilk 3,5 ay sadece anne sütü verebildim ve hiç su vermedim, sonrasında 10 gün kadar sadece mama verdim gene su vermedim, sonrasında sağlık ocağında hemşire mamadan sonra birkaç kaşık su versen iyi olur, ağzının içi temizlenir pamukcuk olma riski azalır dedi, o gün bu gündür veriyorum ve keyfle içiyor..

01/05/2012 14:58:00

Suyun zararı yok ama mantık şu; zaten anne sütünde ve devam sütlerinde su olduğundan ayrıca su sütün yerini almaması. bebek minicik mide kapasitesini süt ile değil su ile doldurmasın babında. bir iki çay kaşığı vermenizde bir sakınca olmaz.
Her bebek kendini annesine yeniden yazar. Onu okuyacak olan da annedir. Başka bebekler suya hiç eğilmezken bazı bebekler de aşırı düşkün olabilir. Siz ve sağduyunuz karar verecek.

Hiç korkmayın ve endişelenmeyin. duyduklarınızı, dr. tavsiyelerini, okuduklarınızı harmanlayıp kararı siz vereceksiniz.

Sevgimle.

01/05/2012 19:46:00

ben bir çay kaşığı su veriyorum günde bir kez çok da seviyor, gerçi benim oğlana rakı versem içecek, biraz obur

01/06/2012 07:23:00

hepinize teşekkür ederim. o halde su vermiyorum. sevgiler

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...