krese alisma sureci

04/30/2012 08:26:00

mrb arkadaslar gruba yeni uye oldum. eylulde calusmayi dusunuyorum kizimi krese versem alisma surecinde neler yasadiniz, istanbul avrupa yakasnda tavsiye edebilcgnz kres varmi bide kizim suan 20 aylik erken gibi geliyo bana ne dersnz?

Ynt: krese alisma sureci

05/08/2012 13:22:00

Ben de 18 aylık kızımı 5 gün önce tam gün kreşe verdim.Benimki hemen alıştı, sabah kreşin kapısından içeri girerken biraz mızıklanıyor ama öğretmenin onu kucaklayıp içeri götürmesiyle beraber anında susuyor.Öğretmenin aktardıklarına göre çabuk uyum sağlamış.Belki de yaşı küçük olduğu için neyin ne olduğunu tam olarak idrak edememesinden kaynaklanıyordur bu uyumluluk.Bakalım göreceğiz...

Kızına bu zamana kadar hep sen mi baktın?

05/08/2012 16:51:00

yok 1 yil anneannesi bakti.. hangi krese gidiyor? ne guzel hemen alismis.. darisi basimiza ins:)

05/11/2012 07:53:00

05/12/2012 09:20:00

benim oğluma da 2 yaşına kadar kv baktı sonra bakamayacağım deyince kreş aramaya başladık, kreşe karar verdikten sonraki alışma sürecimizi anlatayım. tam 24 aylıktı  önce 3 yarım günle başladık. ve 4-5 gün boyunca kv önce sınıfta sonra sınıfın dışında sonra dışarıda bekleyerek ona eşlik etti. Sonra 3 ay boyunca 3 yarım gün sonra 3 tam güne geçtik kendisi orada uyumak istedi. Bu arada kv biraz rahata ermişti zaten .Sonra 6 ayın sonunda 5 tam güne geçtik . İlk zamanlarda ara ara gitmek istemiyorum ağlamaları ara ara oldu , hala da ara ara oluyor ama ben gittikten sonra susuyormuş orayı sevdiğini ve mutlu olduğunu da biliyorum. umarım sizde kızınızın seveceği bir öğretmen ve kreş bulursunuz ve kolay bir alışma süreci olur

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0 - 2 yaş arasında bebeği olan Çalışan Anneler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...