eşime nasıl davranacağımı bilmiyorum :((yardım

<123>

Ynt: eşime nasıl davranacağımı bilmiyorum :((yardım

07/12/2012 10:50:00

Bende okudum çok üzüldüm. yasemn_ekine katılıyorum. ancak uzmana gitmeyi düşünmezse dışarıda başbaşa bir yemekte konuşmayı deneyin. Ama mutlaka ben diliyle konuşun bu çok önemli ben kırıldım, ben mutsuz oluyorum böyle yapınca vs, bunu yapmana alındım vs, sen yaptın vs değil. Bu çok önemliymiş bende uygulmaya çalışıyorum bunu. Çocuktan sonra da dengeler gerçekten değişiyor eşinize eski alışmış olduğu ilgiyi veremiyorsunuz. bende çalışan bir anne olduğum için bilirim, insanın kendine bile ayıracak vakti yokki karşıya zaamn ayırabilesin. Bizimde benzer dönemlerimiz vardı şimdi daha iyiyiz,2 kez oğlumu bırakıp beraber birşeyler yaptık çok iyi geldi, sizde bireyler yapmaya çalışsanız beraber. Birde sinirliyken üzerine gitmeyin ama siniri geçince böyle deseydin kırılmazdım vs deyin. Umarım çözersiniz. Çünkü tek başına çocuk büyütmek çok kolay değil. Bir de ben eşime soruyorum hayatım oğlanla mı ilgilenmek istersin yoksa bulaşıkları mı / çamaşırlarımı toparlamak diye , genelde ortalık toplamayı tercih ediyor hep. Siz de bir deneyin belki işe yarar.

07/12/2012 12:04:00

merhaba,
öncelikle kolaylıklar dilerim size.gercekten agresif insanlarla anlaşmak çok zor
eşiniz evlenmeden önce birde çocugunuz olmadan önce nasıldı ?nasıl tepkıler verıyordu bu olaylarda?
hep mi böyleydi?
evlılıklerı sürdürmek benim gördüğüm kadarıyla hep kadının fedakarlık göstermesıyle sürüyor.
eğer ayrılmak gibi bir düşünceniz yoksa bu yapıda biriyle ancak suyuna giderek anlaşılabilecegını düşünüyorum.oldukça sabırlı olup, tatlı dilli davranarak yola getırebılırsınız belkıde eşinizi.
erkekler yapı ıtıbarıyle bizim gibi fedakar olamıyorlar bizimde aramızda çocuk bakımı ıle ılgılı konularda polemık oluyordu
ama zaman gectıkce evlılıkte yaşlandıkca daha fazla yardımcı ve destek oldu eşim
eger baştan beri eşiniz böyle değil son zamanlarda bu tavırları takınıyorsa bellı bır sıkıntısı olabılır işleri ile ılgılı bılhassa
zaman içerısınde herseyın yoluna girecegıne ınanıp, sabredin tavsiyem budur

07/12/2012 12:25:00

uzman yardımı almak cok iyi olur ama o yapıda biri bunu reddecektir diye düşünüyorum.cok büyük bir tepkide gösterebilir belki.
öncelıkle öfke kontrolu sağlanmalı eşinizin diye düşünüyorum ben

07/12/2012 12:34:00

okuduğumdan anladığım üzre, eşiniz kendine güvenmiyor ve sizin ondan üstün olduğunuzu düşündüğü içinde sizin kontrol edemediğini düşünüyor, bu yapıda insanlara kendi ayakları üstünde duran anne modeli yaramıyor, kendini acındıran daha kurnaz tipler lazım onlara, anladığım üzre kendi sınırlarınızı zorlayacak kadar çabalıyorsunuz ev düzeni için,  aciz görünmek, erkeğe bunu şöyle yapalım demek yerine, böyle bi sorun var kendim çözemedim sen benden daha iyi bilirsin bi akıl ver demek vb. yarıyor..

07/12/2012 13:57:00

yaşadıkarına gerçekten üzüldüm ama ben diger yorumların biraz dışına çıkacagım . biliyorumki eşin uzman yardımı amak istemeyecek sen gitsende o adamda ne kadar işe yarar bilmiyorum. bence eşinin egosunu bu kadar yükseltmesine sen izin vermişsin üzgünüm ama ön yargısızca bi yorum yani en baştan beri tamam yaparım ,nasıl istersen öyle olsun demişsin be canım . asla unutma kime bir verirsen iki ister. evde bişeymi yapılacak yapacak sende çalışıyorsun oda yemekmi yok sadece senmi acıktın oda açsa yapacak. çocukla ilgili bi sorunmu var oda ugraşacak sen annesiysen oda babası. o seni arkadaşarının yanında aşagılıyormu niye susuyorsun sende onu aşagıla sonra eve geldiginde sor nasıl oluyormuş diye. üzgünüm ama sen ne kadar susarsan o okadar üzerine gelecek . benim tavsiyem ilk tartışmanızda tabi yanlızken onun bu davranışlarından bıktıgını bunun böyle devam etmesini istemedigini söyle nelerden rahatsız oluyorsan hepsini dile getir , o bagırsa sende bagır sen beni aşagılarsan bende aşagılarım sen sen benim için ugraşmazsan bende senin için ugraşmam de . yani ben empati yaptıgımda bunları yapardım ama tabiki bu yazdıkarım benim yapacaklarım . seçim senin belki biraz sert oldu ama başka dilden anlayacagını sanmıyorum . özür dilerim ama okurken bile dayanamadım .umarım herşey yoluna girer bi bebeginiz var . inşaallah çözebiirsiniz sorunlarınızı.

07/12/2012 14:32:00

benimkide biraz sinirlidir öfke kontrolü konusunda sorunluydu diim zaman zaman atışıoz gene de  şole aştımm o bana bi solese bende hiç susmadım hepsine cevaplar verdimm ağır da konuştumm yeri gelince sende ole yap hiç altta kalma bu seni sindirmiş gibi çünküü senle geçinmek istiorsa zamanla bi orta yolu buluolar bazen o susuor bazen ben susuoruzz yanii hangi evlilik kolay biraz da görev ver kocana o sana demeden çocuğu al de mesela hadi babası bıcı bıcıya gidin de mesela...

yanii yumuşak olma gece kalkınca git yanına çok yoruldum biraz sen bak de.genelde kadınlar yapıor emior seni ben napıcam fln diolar ama gene biraz sorumluluk ver çok yorulunca.bi de herşeyi kendim yapıcam deme bende var solemeye üşenir kendim yaparımm bi çok şeyi o da erkekleri rahata alıştırıorr temizlikçi fln da all maddi durumun müsaitse herşeyi sen sırtlama diceğim bi de ona da yavaş yavaş sorumluluklar ver hiç bi lafın altında da kalmaa ki yola gelsinn birazz...

ben ole yaptım yapıomda hala herşeye dicek bi cevabın var diorr eet var dedim sen kimsin beni azarlıcakk diorum yani kendine gelsinn seninkide.

07/12/2012 15:52:00

damlaninannesi_yagmur, urasbebek'e sonuna kadar katılıyorum. gerçi bu keşmekeş çocuk için hiç iyi olmaz. kavga gürültü onu da etkiler. ama kendine gelmesi gerek bu adamın. bence şımarmış. hem de çok şımarmış. sanırım eşini küçük düşürmemek ve saygısızlık yapmamak için böyle davranmışsın. ama anlamıyorlar be canım erkekler, hemen şımarıyorlar. evlenmeden önceki hayatları da etkiliyor onları. annelerden, anneannelerden, babaannelerden de kaynaklanıyor. neden mi? çünkü onlar erkeklerin iş yapmalarını uygun görmüyor ve çocuklarını da böyle büyütüyorlar. karşı cinsimiz dünya kendi etraflarında dönüyor sanıyor. ama birilerinin onu uyandırması lazım. biraz sancılı bir dönem olur ama senin de dilin dut yemedi herhalde. sana saygısızlık yapıyorsa, yaptığının doğru olmadığını ona net ve kesin bir dille söylemelisin.
hayatının sonuna kadar bu şekilde yaşamak istemezsin değil mi? ben istemezdim.

not : buradan erkek çocuk annelerine sesleniyorum. lütfen oğullarınıza kralmış gibi davranmayın. sorumlulukları olduğunu bilsinler. en azından evde yardımcı olsunlar size. elin kızının ne suçu var yahu? yazık değil mi şu çektikleri reva mı? lütfen dikkatli olalım ;) kadınlar da anne kuzusu...

07/13/2012 04:35:00

07/13/2012 06:16:00

Sizin kızınız mı var oğlunuz mu???

07/13/2012 09:32:00

kuzucum kız.onunla yazacaktım oğlanla yazmışım.şimdi düzelttim gebelikteyken eşim  erkek istiyordu epeyde göstermedi cinsiyetini. kız oldu.

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...