Nasıl Anlatsam..

<123>
04/22/2010 20:23:00

Bu mevzular çok;  zor, derin, çetrefilli, çekinceli, tuhaf, karışık, tedirgin edici, vicdanlik mevzular .. Eminim herkes tecrübe ediyor ucundan, kıyısından.. Aslında pekçok alt başlığı var konunun, nasıl anlatsam..

Evlilik sadece bir imza, gönüllerin/ bedenlerin birleşmesi, sevdiğin adamla evlenmek değil elbet.. Sadece onunla değil, aslında bir aileyle evleniyoruz biliyorum.
Çocuk yaşta da evlenmedim ki zorlanmamam gerek..
Belki pat diye olması afallattı biraz.. Hemen karar verdik, hemen evlendik, hemen bebeğimiz oldu.. Dolayısıyla şehir değiştirdim.. Hiç akrabamın, arkadaşımın olmadığı yeni bir şehir.. Okulum bile başka bir şehirde kaldı..

Tek başıma yaşamaya alışmıştım.. İlk zamanlar bir tuhaf oldum, bu durum ev arkadaşlığından çok farklıydı. Bir de ailelerden farklı şehirlerde yaşadığımız için, biraraya geldiğimizde elbette pijama partileri oluyor 10-15 gün :) Elbette ki herkes yerini, seviyesini biliyor, şikayet değil, dedikodu hiç değil niyetim.. Nasıl anlatsam..

Bu mevzular vicdanlık mevzular.. Şuan bunları yazdığım için nasıl bir vicdan azabı çektiğimi tahmin ettiğinize eminim.

Herkes kendimiz gibi olamaz tabii.. Öyle olmalarını,düşünmelerini beklemek yanlış olur. Belki düşünceler karşılıklıdır..

Çok karışık oldu biliyorum.. Girmemeliydim bu mevzuya..

Devam edemeyeceğim ama beni anladınız biliyorum.

Ynt: Nasıl Anlatsam..

04/22/2010 20:35:00

hiç anlamadım bir çok yere çekilebilir bir durum biraz açsan.

04/22/2010 20:44:00

aile cok mu fazla evliliginizin icinde? karisiyorlar mi? yalnis mi anladim yoksa? evet biraz acsana...

04/22/2010 21:17:00

Cümlelerin ucu öyle açık ki, herşey geliyor insanın aklına.  biraz daha paylaşsan

04/22/2010 21:39:00

ailenden uzaksın ve onları çok özlüyorsun şu anda da kocanı sevsende garip duygular içindesin doğrumu doğrusa aynısını yaşayn kız kardeşimle antalya muratpaşada buluşup tanışmanı isterdim :)

04/27/2010 19:27:00

Bebek olduktan sonra ilişkiler çok yıpranıyor, ben eşime deli gibi aşıktım ama bebek sonrasında ilişkimiz çok yıprandı, çok da yardımcı bir baba olmasına rağmen... Ama kızımız şimdi 2.5 yaşında ve bir kaç aydır daha düzene girdi gbi geliyor. Ailelerden farklı şehirlerde olman, bebeğini büyütürken destek alamayıp daha çok yorulmuş olmana da neden olmuştur belki, anlatıp rahatlayacak birileri de yoksa etrafında, öfken fazlaca birikmiş olabilir. Tam olarak ne sorduğunu açıkçası pek anlayamadım, tahmin yürüterek konuşuyorum ama inan vicdan azabı çekillcecek bir durum yok, ben ve çevremdeki birçok insan özellikle bebek olduktan sonra eşiyle çok sorunlar yaşadık, yaşıyoruz, yaptığı herşey batıyor gibi geliyor ama sonrasında düzeliyor bazı şeyler, ben zaman geçtikçe daha da düzeldiğini görüyorum, temelde çok fazla uyuşmazlıklar, sürprizlerle karşılaşmadıysan yoluna girer herşey bence.

04/27/2010 20:12:00

kesinlikle zamanla hersey daha iyi oluyor. Amerikada yasadigimiz icin annem ve kayinvaldem 5-6 'sar ay kalarak yardim ettiler sagolsunlar. Ama bana gore sanki 3 umuz yalniz kalinca hersey daha guzel oldu:) yani evde ananne babane olunca babalar hicbirseyle ilgilenmiyor, cekirdek aile olunca mecburen ona da sorumluluk dusuyor bu da paylasimi arttiriyor bence...

04/27/2010 21:57:00

Yazında kendimi buldum... Tek fark evliliğimizin ve bebeğimiz ani olmamasıydı. 4 yıllık ilişkinin ardından evlendik. 3 yıl sonra bebeğimiz dünyaya geldi. Ama ben de şehir değişikliği yaptım, burada kimsesiz geçirdik yıllarımızı ve hala geçiriyoruz. Bebek büyütmek çok güzel ama çok yıpratıcı... Çok emek, çok zaman, çok enerji alıyor... Takdiri de çok nadir görüyorum, eşimden, ailemden, arkadaşlarımdan.

Üstelik bizim ikinci bebişimiz de yolda. Çok zor ama ilerde çocuklarım beni çok sevdiklerini söylediklerine herşeye değmiş diyeceğim. Bunun için her gece başımı yastığıma heryerim sızlayarak koyduğumda derin bir nefes alıyorum, huzurla doluyorum. Meleğim sağlıklı diye şükürler ediyorum.

Hayat çok güzel aslında, herşeyiyle değil ama görmek istediklerinle. Doğru yöne bakınca gerçekten güneşi görebiliyorsun. :)

04/28/2010 13:02:00

Peyibal uzun süren mesailer (bizde + sık yurtdışı seyahatleri) ve Ankara olayı aynıymış. :))

04/28/2010 13:41:00

konuyu dağıtıyorum ama...Ankara'yı özledim..:(
biz de iki gurbetçi... eşimin ailesi Mersin'de bizimkiler Ankara'da,
hayat böyle çok zor... oğluşuma kim bakacak bilmiyorum...:(

04/28/2010 14:11:00

Geçiyor nasıl geçiyorsa işte. :) Bizimkiler de Ankara'dalar, eşimin ailesi ise Manisa'dalar.

İstanbul'da yapayalnız geçiyor hayat işte, neyse ki arkadaşlarımız var.

Oğluşuma ben bakıyorum, kızıma da bir süre ben bakıcam, sonrasını zaman gösterecek. İş hayatına dönmek istiyorum.

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...