elde bulasik yikama deterjani yapimi

06/19/2012 04:53:00

Pes etmeden deniyorum Su yesil sabun karbonat boraks formulunu fakat karbonat ve boraksi ekledigimde deterjanim homojen olmayan bir yapiya donusuyor. Nerede yanlis yapiyorum? By haliyle kullanmak zor oluyor her kullanimdan once siseyi calkalamam gerekiyor

Ynt: elde bulasik yikama deterjani yapimi

06/19/2012 09:45:00

Ben sadece yesil sabun kullaniyorum su ile eritip. Dibe falan cokuyor , calkaliyorum ben de:s

06/19/2012 09:58:00

canım sabunu az suyla ocakta eritip,ılıdıktan sora karbonat ve boraksı kat..evet pek homojen olmuyor ama ben az az yapıp deterjan kutusuna koyup çalkalayarak kullanıyorum.evet kabül ediyorum zor oluyor ama kızımın alerjilerinin geçtiğini görüncede çok seviniyorum..

06/19/2012 12:34:00

yeşil sabun dedıgınız ne oluyor?nerede satılıyor.ben hala boraks alamadım ay gectı eczaneye sormadım bıle

06/19/2012 14:00:00

yeşil sabun,bu aktarlarda satılan el yapımı doğal sabun..

06/19/2012 19:49:00

ben de beyaz sabun diye satılan sabunlardan alıyorum,rendeleyip  tencerede üstünü geçecek kadar suyla eritiyorum, iyice erisin. çok yoğun olursa su ekleyin devam edin eritmeye, soğuyunca zaten sertleşiyor biraz. sıvı sabunluğa koyup oğlumun biberon tabak el bezi vs onla yıkıyorum çok memnunum. 

03/03/2014 07:18:00

Boraks, karbonat ve limontuzu ile nasıl doğal deterjan yapabilirsiniz öğrenmek istemezmisiniz?

isteyen olursa 1kg 5tl den Boraks temin edebilirim. Karbonat ve limontuzu isteyen olursa uygun fiyata onlardan da temin edebilirsiniz. 

isteyen olursa karışım hazırlayıp da gönderebilirim.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Tecrübe-Bilgi Paylaşımı_Doğal Temizlik Doğal Yaşama Merhaba

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...