bebeğimi sigara dumanından nasıl koruyabilirim?

<123>
01/05/2013 20:45:00

annemle beraber yaşıyoruz ve annem salonda günde 3 paket sigara içiyor. oda tarafını salondan ayıran kapı kapalı ama sigara dumanı yınede yatak odamıza gelıyordur...annem asabi bir kadın, pencereyı soğuk günlerde açmıyor açsa bile 5-6 dakıka falan. bebegimi dumandan nasıl koruyabilirim

Ynt: bebeğimi sigara dumanından nasıl koruyabilirim?

01/05/2013 20:48:00

çok zor bi durum.maalesef büyükler bu konuyu çok ciddiye almıyor.ben küçükken  sobalı evde dolayısı ile tek odanın içinde hem babam hem annem sigara içerek büyütmüşler bizi.şimdide kızkardeşimin bebeğine aynı şeyi yapıyor.konuşmakta fayda etmiyor üstelik yine bildiğini okuyor.kapıyı kapalı tutmaktan odanızı havalandırmaktan baska yapacak bişey yok sanırım:(

01/05/2013 20:53:00

01/05/2013 21:17:00

siara yasak koymk lazm küçük bebekli rvde çözüm bence bu:) misafire bile kültaplası vermem  kimsenn beni ve çocuklrı zehirlemsne izn vermem  :(

01/05/2013 22:40:00

hava temizleyiceler var özellikle siğara dumanına karşı.biraz pahalı ama iş yerinde kullanıyordu astım hastası bir bayan.çok işe yarıyor diyordu.ondan alıp bebegin odasına koysan...iyi olur belki...

01/06/2013 00:52:00

allah kolaylik versin anlatsaniz yani astima kadar gider bu is hicbsyin faydasi yok malesef sigara icilen odaya en iyisi goturmemek

01/06/2013 01:28:00

meraba annenizle beraber yaşıyorsunuz da anneniz nekadar asabi olursa olsun o minicik bebeği düşünmeli.bırakın 3 paketi 1 tane sigara bile zararlı.aslında yanında içilmese bile içen kişinin nefesinden bile yanındakiler nasipleniyormuş diye duymuştum.annenize uygun bir şekilde rica edin,anne salonda, içme mutfakta ya da camı açıp o şekilde dışarı versin dumanı bi söyleyin.sonuçta onunda torunu zarar görmesine yüreği dayanmaz belki.bu arada inşallah kendiside ya bırakır ya da azaltır.ben de eşime bıraktırmaya çalışıyorum allah hepimize kolaylıklar nasip etsin 

01/06/2013 07:12:00

annem son derece bencil ve asabi bir kadın...anneanneme taşınacağım bu gidişle...herşey üstüste geliyor.ve ben ne güçlü kadınmışımki herşeye aldırmadan yoluma oğlumla devam ediyorum.

01/06/2013 07:27:00

Anneniz bu kadar bence anneannenize tasinin! Sigara bu cocugu zehirler! Bunun sakasi yok!

01/06/2013 07:37:00

taşınıcam en kısa zamanda..ordada son ses tv sesi var :) ama kısarmısın deyince kısıyor

01/06/2013 11:00:00

enazından sigaradan korumuş olursun.

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...