Kış İcin Hazırlıklar

<12>
10/15/2011 10:01:00

Dondurucuya neler atıyorsunuz,nasıl hazırlıyorsunuz?Ya da konserveler yapıyor musunuz?dayanma süreleri ne kadardır..??Yardım lütfen :))

Ynt: Kış İcin Hazırlıklar

10/15/2011 10:03:00

Ben sadece tarla domateslerinden konserveler yaptım..sunu mutlaka koy dediğiniz neler var..

10/15/2011 10:08:00

İrem ben domateslere ne seker koydum ne zeytinyağı..bozulur mü ki???murdum eriği var evde hemen yapayım..ben de kucuk mama kaplarına yapmıştım.

10/15/2011 10:11:00

kendimiz için patlıcan közleyip biraz limon sıktım,kırmızı biberleride aynı şekilde,taze fasulye vardı onuda soklayıp dondurucuya koydum,bakliyatları haslayıp oşetledim,limon sıkıp buz poşetlerinde dondurdum,makarna yaptım kurumasını bekliyorum :)

10/15/2011 10:13:00

Ya taze fasulyeyi bebekler için nasıl koyayım.? Ben hiç yapmadım.

10/15/2011 10:15:00

Tmm bu da listeye eklendi.ay cok sevdim ben bu fikirleri...:)

10/15/2011 10:16:00

nil maşallah sana! :) ben hiç bişi yapmadım :( annem ve kv yapıp veriyorlar söyliim bebişede yapsınlar :)

10/15/2011 10:27:00

özge cahilim bu konuda mazur gör beni menemen ne ola ki? bildiğimiz menemen mi? benim acilen bu dediklerinizden yapmam gerek en azından bebe için gerekli olanları.
özge meyveleri nasıl saklıyorsun? tarif verin nolur hiçbişi bilmiyorum :(

10/15/2011 10:28:00

Ozgeeee:))) bayıldım hepsine.ya kısın sera domatesi vermek istemiyorum cok fazla.elbette onları da alacak.ama cok güzel tarla domatesleri varken yapmak lazım diye düşündüm.bize her kıs konserve halde 30 kavanoz gelir.biz kahvaltıda kasiklayarak yeriz bu domates konservelerini.tadı bambaşka oluyor.

10/15/2011 11:33:00

ben de ömer için dometes rendesi stokladım bol bol.

kabak sevdiği için kabakları rendeleyip suyunu çektirdikten sonra onları da poşetledim baya.

şeftali püresi.(çünkü benim oğlum hiiç meyve yemiyor:( ne püre ne su..kışın severse portakalı falan ;şeftaliye de alışsın istedim)

bu hafta bulabilirsem :S taze fasulye alıcam pazardan inş.

hee bir de mısır:) haşlayıp ayıklayıp ömer için stokladıklarımdan :)

10/15/2011 11:43:00

fındık ceviz  bunlarıda buzlukta saklıyorum,turşu yapıcam bu hafta,köfte,börek yapıp koyuyorum,çalıştığım dönemlerde de pazar günü3-4 cesit yemek yapıp porsiyonlar halinde paketliyordum,et suyu inanılmaz kolaylık,sarımsak rendeleyip koyuyorum birazınıdazeytinyağı kavanozuna koyuyorum,mısır koydum ,kayısı,şeftali marmelatları yaptım masal için şekersiz onlsarı koydum

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Güne Bir Menü

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...