Ilk 3 ay

11/10/2009 20:20:00

Henuz yeni atlattigim ilk 'uc ay' (trimester) benim icin cok zorlayici olmasa da cogu hamile kadin icin zordur. Bu baslikta yasanan sikintilari, nasil ustesinden gelindigini aktarabiliriz.

Ynt: Ilk 3 ay

11/10/2009 20:20:00

Benim yasadigim en buyuk sikinti mide yanmalariydi. Ac kalmak kadar  fazlaca yemek de rahatsiz ediyordu. Sik araliklarla, karabonhidrattan zengin yemekler yemek ise yariyor. Geceleri cift yastikla hafif dik yatmak refluye engel oluyor. Sansliydim ki mide yanmasi derdim 10. haftada birden bire geciverdi.

Diger bir sorun ise yorgunluk hissiydi. Ben basta kendi tembelligim yuzunden boyle oluyor sandim ve is yerimde verimli olamadigim, evimdeki duzeni devam ettiremedigim gibi sebepler yuzunden kendimi cok sucladim. Yine aniden bu yorgunlugun da gecivermesinden anladim ki butun bunlar hamilelik yuzundenmis ve geciciymis. Keyfinize bakmali, cok sikinti yapmamaliymis.

09/15/2010 20:20:00

Umarım dediğiniz gibi olur,yatağımı toplamak,üstümü giyinmek,saçımı taramak ble beni yoruyor, hep mi bu kadar tembeldim die sorgular oldum, kendimi hamileliğin arkasına saklanıp işten kaytarıyo gibi hissediyorum,umarım bu dönem çok uzun sürmez :((

09/15/2010 20:38:00

Nilsafak: Emin ol gecici. Ikinci uc ayda cok daha enerjik hissediyor insan. Sen bunun dogal oldugunu kabul et ve gerekirse yakinlarina acikla ve dinlenmeye calis. Soyle dusun, bebek icin en onemli gelisim donemi bu ilk uc ay. Doga seni pek cok seyi yapip kendini tehlikeye sokmaktan alikoymak uzere yavaslatiyor, enerji toplamani, bebegin plasentandan beslenmeye gectigi zaman senin yeterince enerjik/guclu olmani sagliyor. Cok yakin iyi hissedecegin gunler. Hamileliginin tadini cikar. Pek cok kadin gibi ben cok mutlu oldum hamileligim/bebegim dolayisiyla, hala ozlemle hatirliyorum o gunleri.

09/16/2010 17:18:00

Teşekkür ederim:)) Etrafımdaki herkes bunun geçici bi dönem olduğunu söylesede,insan aynı şeyleri yaşamış birinden duyduğunda emin olun ki daha çok inanıyo (annem duymasın;) ) İnşallah kısa sürede toparlarımda de sizin gibi benminik meleğimin keyfini bi an önce çıkarırım.

09/17/2010 05:54:00

ben bunu hep okuyordum da inanmıyordum..nası bıcak gibi kesilebilir diyordum ama hakkaten öyle oldu ... tecrubeyle sabitmis yanii... ben resemn kolumu kaldıramıyodum.. bi uyku bi uyku....13-14 haftaya geldim canavar kesildim ben :))))

simdi gayet hızlı adımlar atıyorum .. millet bana yavas diyo :))))))))

ama benim ilk uc ay hic mide bulantım olmadı.. simdi mide yanması var .. hayırlısı.. hic takmıyorum kafama... cocugum büyüyoorrr.   rabbime şüküüür....

09/17/2010 17:10:00

Ahh darısı başıma ne diyeyimm,akşam 22:00 da yatıp uykuya dalmadan önce  "Sabah olsun birazda salonda uyurum " derken yakalıyorum kendimi,bulantıyı hiç sormayın açım açç :/
Ama yinede şikayet etmiycem minik meleğim sağlıklı olsun,hepsi geçicek biliyorumm
Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah

05/17/2011 08:38:00

benım de cok mıde bulantılarım oluyor... ve yorulmalarımın sebebını bende bılıyorum artık mınık erik imle:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Hamileler grubu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...