ti ye baslamak

<1234>
10/16/2012 04:53:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: ti ye baslamak

10/16/2012 18:59:00

Merhaba,

Okudum ama yorum yapamadim. Biz cok daha gec basladik. 

10/16/2012 19:24:00

merhaba,

benim anneannem bana bebekken bakmış va kırkından sonra hiç bez yıkamadık diyorlar annemle beraber, bir leğene tutup yaptırmışlar hep, bebeğinizi en iyi siz tanırsınız, mutluysa, sorun yok demektir, bolca çarşaf, su geçirmez alez, kilot ve alt pijama alıp, normal moda geçebilirsiniz, gece için başlangıçta bez kullanılabilir, gece kaldırmak uyku düzenini bozar çünkü, bunlar tamamen kişisel çıkarımlarım, en önemlisi sizin bebeğiniz üzerindeki gözlemleriniz olacaktır

10/16/2012 19:37:00

bende yorum yapamayacağım.sadece ben oğlumda 15aylıkken kakasını yakalayarak başladım tuvalet eğitimine 20aylıkkende bezi tamamen çıkardım.3-4aylıkken açıkçası hiiiçç cesaret edemezdim.kolaylıklar diliyorum.

10/17/2012 13:04:00

benim oğlum bugün 1 yaşında :) ben de bezden kurtulmak istiyorum en kısa zamanda ama henüz erken olduğunu düşünüyorum sizi okuyunca şaşırdım açıkçası demek ki bunun bir zamanı yok ben de başlasammı acaba?

10/17/2012 14:00:00

bayselif,anneannem 4 cocuğunuda 40 günlükken alıstırmaya baslamış,teyzem 6 aylık oğluna bez bagladıgı için sıkı bi azar işitmiş zamanında:),bir diğer teyzemde sizin aylarınızda yakalamaya calısarak baslamış dısarı cıkarken vs zamanlarda kadın pedi kullanmış,bana cok mantıklı geldi..

10/18/2012 08:38:00

valla helal olsun sana takdir ettim .şu anda annemdeyim bayram sonuna kadar olmaz ama bayramdan sonra mutlaka başlayacağım denemelre sana yazarım burdan tecrübelerini aktarırsın:)

10/24/2012 11:28:00

İlgiyle okuyorum, artık kısmet ikinciye ama dedikleriniz çok ilginç. 

10/24/2012 11:29:00

Yani bence kakayı beze yapmamak bile süper. Pişiktir bilmemnedir uğraşmaması harika. Zaten çocuklar bir biliçle doğuyorlarmış da biz beze alıştırıyormuşuz gibi bir idda da var. doğru gibi sanki.

10/24/2012 17:42:00

selam bende kızım da 8 aylık başladım öncesinde engeller vardı(kalça çıkığı nedeniyle atel takılıydı) kakayı kesinlikle tuvalete yapıyor,ben takip etiğim sürece çişini de mutlaka ama ben  çok ilgilenemiyorum doğrusu zaman zaman zorlanıyorum  çünkü abisi henüz 2 yaşında ikisine yetişmek zor oluyor biraz ama bayram sonu bezi tam çıkarmayı planlıyorum zorlanacağımı da pek düşünmüyorum açıkcası baya alıştı çünkü....klozetimizde çıkartmalar felan ilgisini çekecek şeyler var daha uzun kalabiliyor bu şekilde orada(bazen kabızlık sıkıntısı yaşıyoruz o sebeten)

nasıl tutuyorsun tam anlamadım ama ben şöyle yapıyorum çok rahat:annelerimiz bizi alıştırmış ya klasik bacaklardan kasığğa doğru çekerek kucağıma yerleştirip ters pozisyonda klozete birlikte oturuyoruz benim içinde onun içinde en rahat olan bu oldu,belki faydam olur seninde bana tabi ilgiyle takip edicem :)

11/02/2012 13:12:00

yazdıklarınızı gercekten agzım açık kalarak okudum :) maşallah demeden edemiyeceğim.şu anki pişmanlıklarımı anlatacak söz bulamıyorum oğlum 21 aylık ve hala bezliyiz.Kendimce saçma bir karar alarak kendi kendine bırakmasını bekleyerek ne büyük bir hata yapmışım yazılarınızı okuyunca daha iyi anladım.Umarım hala çok geç değildir.

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bezsiz Bebek

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...