Terrible Two Örnekleri

Ynt: Terrible Two Örnekleri

11/03/2011 12:23:00

yatmadan önce eller-yüz yıkanır...havluyla kurutulur...rüya gayet kafasını uzatmıştır ve kurularken ses çıkarmamıştır...10 sn sonra:
R: yüzümü niye kuruladınnn...kurulama dedim sannaaaa (bağırıyor tabii ki)
A: demedin rüyacım, hem ıslak kalmazki yıkanır kurulanır yatacaksın şimdi..
R: HAYYIIIRRR, KURULAMICAKSIN DEDİM SANA...ISLAKKK KALICAAKKK
A: iyi peki, bi daha yıka o zaman...
R: hayıııırrrr yıkamııcammmm
A: o zaman ağlama lütfen...yıkayacaksan yıka yıkamayacaksan odaya gel (delirmeye başlama emareleri)
R: ıslak kalacaktı niye kuruladıınnnnn
A: rüyaaa..hangi kitabı okuyalım, cadılı olanı mı kedili olanı mı?? (konu değiştirme taktiği)
R: snıff snıfff....cadılı olanı...hıh !
aradan 15 dk geçer:
R: ama ben sana yüzümü kurulama demiştim!
A: içinden: La havle !!!!

okuduğunuz cümleleri, bağırma-tepinme-hırlama modunda canlandırınız :))))

11/03/2011 12:25:00

amanın! rüya kuzummmm neler ediyorsun sen:)

11/03/2011 12:25:00

Psikologlar buna "ben olma savaşı" diyorlar gülçin gelecekteki eylülle tanış :p

11/03/2011 12:26:00

çok renkli bir ana kız olucaz biz ben şimdiden farkındayım..özelikle benim regnim belli alı ali moru mor :)

11/03/2011 12:28:00

Elacım parka gidelim -hayıyyyy
tamam ela gitmeyelim
5 dk sonra gelir anne hadi paykaaa
tamam kızım giyinelim o zaman
hayıy giyinmeyelim, giyinmicem ben
elimden tutar ve dımdızlak kapıya götürür
ela giyinmemiz lazım
bu 10 dk sürer
en sonunda ikna edilir ve giyinilir
tam kapıdan çıkacakken montu giymicem diye tutturur
15 dk. montu giymeye ikna edilor
giymicem diye ağlar, ağlar, ağlar
başın şişer, sinirlerin bozulur, çıkacağına bin pişman olursun

- en sonunda ağlayarak dış kapının önünde ikna edilebilir (bazen))

ya sabırrrrrrrr

11/03/2011 12:28:00

bir kaç hafta evvel Rüzgar sabah anneanneye giderken bez bağlatmadı çıplak gidicem dedi anlattım inat etti tamam deyip hırka giydirdim altı çıplak kapıya çıktık servise çıkan kapıcı aaaa Rüzgar pantolonunu giyimeyi unutmuşsun dedi..Anneannenin binasına girecekken işe giden komşu teyzeler ve amcalar gülüştüler ben çok zor tuttum kendimi gülmemek için içeri girince bir daha anlattım neden giyimesi gerktiğini ve sanırım sorun çözüldü:)enazından o günden sonra çıplak gidicem demedi.

11/03/2011 12:29:00

Yüksel aynen, takıntılı bünye unutmuyor!

Ve mesela;

Okulda geldi kapıdan girdik ayakkabılarını çıkarmamla birlikte kendini yere attı ama nasıl ağlamak.

Ben kesin bir yerine bir şey oldu sandım. sonuç bir yarım saat ağladıktan sonra olayın neden ayakkabılarını O yerde iken çıkarmışım. Ayakkabılığın üzerine oturacakmış ve orada çıkaracakmışım. Kuyruğu kısılmış kedi gibi ses çıkarıyor diğer taraftanda. Tekrar giydirip oraya oturacakmış, bir daha çıkarakmışım. Yapmadım. Sonuç: 1 saatimiz bu hengameyle gitti. akşam yemekten sonra gidip ayakkabılarını almış sen yanlış yaptın hadi giyeyim orada çıkar diyor hala:)

11/03/2011 12:29:00

Yüksel, Gamze ve Nehir saygıyla eğilebilir miyim :)

11/03/2011 12:31:00

2Y annesi aynı yemek saatine hem köfte hem tavuk- hem pilav hem makarna yapmak zorunda kalan annedir.

11/03/2011 12:32:00

2Y annesi çıkartmamak için inat ettiğinden pantolonu pijama üstüne giydirip çocuğu okula öyle götüren ve durumu çocuğa çaktırmadan öğretmene anlatmaya çalışan annedir.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ben Olsaydım...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...