Terrible Two Örnekleri

Ynt: Terrible Two Örnekleri

11/03/2011 10:50:00

2Y anneleri ne mübarek oluyormuş yaw

11/03/2011 10:53:00

Asarsöre binilir,
anne (ya da yanında o anda kim varsa) gaflete düşüp gidilecek katın düğmesine basarsa şunlar yaşanır:

-Ben basacaktıııım (böğürerek)
-yanlışlıkla bastım Denizcim, af edersin
-Basmaaaa basmıycaktııııınnn
-Bastım bir kere, bir dahakine basmam söz
-Demin basmaaaaa
-Zamanı geri alamayız, anlattım ya tatlıcım (bin kere anlatılmıştır kendisine)
-Olsuuuuun, demin basmaaaaaaa, zamanı geri aaaalll
(şeklinde kendini yerlere atar, apartmanı ayağa kaldırır)

-Zemin katın düğmesine basması, tekrar gidilecek katın düğmesine basması filan tavsiye edilir.
Ama kendisi, "zamanı geri al dediiiiiim" şeklindeki böğürmelerine devam eder

11/03/2011 10:56:00

aslında sorun bebelerin büyüyor olmalarından kaynaklanıyor. Büyüyorlar ama beyin gelişiminin hızına, sosyal gelişim birebir eşlik edemediği için ve bir yandan karakterleri oluşmaya başladığı için kendileriyle ve en yakındaki kişilerle yani anne-babayla çatışmaya giriyorlar. Karar verme yetileri sınırlı..en fazla 2 şey arasında seçim yapabiliyorlar ve hatta mümkünse hepsi aynı anda olsun istiyorlar...
bir yetişkin mantığıyla düşünmelerini beklememeliyiz...üstelik, açlık-uyku vs gibi durumlar arızayı tetikliyor.

bunları defalarca okudum ve gayet özümsemiş durumdayım. Ama gel gör ki kel kör kirpi, herşey okumakla olmuyor. tahammül sınırlarını iyi korumak, onunla inatlaşmamak, sürekli yan yolları denemek ve bulmak gerekiyor. her çocuk farklı, hap bilgiler-yöntemler yok...kızmamak bağırmamak elde değil..ben bağırıyorum maalesef..ama bunun için de aşırı vicdan yapmamak lazım. mesela, bazen bizim babamızın bağırması rüyada şok etkisi yapıp normale dönmesini sağlıyor...:)

elizabeth pantley okuyun, Harvey Karp okuyun...benzer şeyler anlatıyorlar...mutlaka birkaçı size uyacaktır.

3Y anası olarak bir iyi bir de kötü haber: Evet 3Y ile birlikte bu derece "anlamsız" arızalar azaldı ve dediğiniz/anlattığınız şeyi daha bir dinler/anlar oldu Rüya...ama buna "şımarıklık" eklendi..bilerek isteyerek yapma...üzmek için yapma...

heralde bu da bir level'dır..göreceğiz bakalım :)

11/03/2011 10:59:00

gülcan anlatınca hatırladım evet...defalarca..defalarca aşağı inip geri çıktı asansörde..niye?? o basacakmış çünkü...biz basmışız!!

11/03/2011 11:03:00

şimdiden "baaa" diye bağırıyor bizimkisi asansörü görünce eyvahlar olsun:)

11/03/2011 11:40:00

Bir tane de dün akşam bizim evden. Herkes ayğındaki ayakkabıyı evin kapısında çıkardı. Ahmede oğlum ayakkabılarını içeri al ayakkabılığa koy dedim üç defa. Almadı. Babası olay uzamasın diye ayakkabıları alıp tam ayakkabılığa koydu ki böğürme başladı. Böğürdüğünden niye ağladını anlamak bir on dakikamızı aldı. Sonunda zorla ağzından ben koycaktım ayakkabılalı çıktı. Ayakkabılar tekrar kapının önüne kondu. Beyzadem kendi aldı içeri koydu böylece olay çözüldü.

Bunun gibi binlercesi var. Sifonu neden sen çektin. Montumu neden sen giydirdin? Sen yedirme baba yedirsin başlıca böğürme sebepleri bizim evde :(

11/03/2011 18:52:00

- anne kucağında pışpış yap
- tamam annecim gel
- ama dolaşarak yap
-??? peki
- ama yatıcam
- ..... yat oğlum...
- ama yatınca pışpış yapamıyosun (mızmızlanma aşaması)
- yatma o zaman omuzuma başını koy
- yatıcam ben
- peki yat oğlum o zaman
- ama pışpış yapamıyosun (ağlamaya başlar)
- peki... o zaman ben oturayım, sen kucağıma yat, öyle pışpışlayayım
- ama dolaşarak pışpış yap (ağlamadan böğürmeye geçiş)
- Ada, ya yatacaksın ama pışpışlanmayacaksın ya da omuzuma başını koy öyle pışpış yapayım
- ben müzik dinleyip yatarak uyumak istiyorum sen git!!!!!!!! (delirerek)

Sonuç; kucağımda dolaşarak ve müzik dinleyerek omuzumda uyudu

11/03/2011 19:00:00

Valla buyuk konusmayayim ama ben bu kadar sabirli olamayabilirim!

11/03/2011 19:05:00

gecen yillardan bir örnek :-p

asude 2 Y iken...

bir gün bolca sivi almasina ragmen uzunca süre wc'ye gitmemistir. bilirsiniz, cisi gelen veled kimil kimil olur, geldigini hareketleriyle de belli eder. bu vakte kadar kendisine bir kac defa wc'ye gidebilecegi hatirlatilmistir lakin kendisi bunu siddetle redetmektedir.

- cisim yok beniiiiim!

artik evden cikmamiz gerektigi icin anne kizini bir hisimla alir ve wc'ye oturtur.

asude katila katila bögürmektedir:

- yapmiycaaaaam! cisim yok beniiiiiim! böhüahaahaha, yapmiycaaaaam!

bu bögürtülerle es zamanli banyo duvarlarinda 'siiiirrrrrrrr' diye bir ses yankilanmaktadir. bu 'yapmiycaaaaam!' diye bögüren bebenin bal gibi de 'saldigi' cisinin sesinden baskasi da degildir üstelik!

11/03/2011 19:55:00

var ya koptum okurken , gülme krizindeyim şu anda :))

ne güzel herkesin evinde aynı şeylerin yaşandığını bilmek ama ben şanslıyım sanırım evde yalnızsak son derece rahatım , hiç aldırmıyorum..

evde olmayan birşey mi istiyor ağlayabilirsin oğlum , giyinmek mi istemiyor ağlayabilirsin oğlum, çıkmak mı istemiyor peki oğlum , hiççç umurumda değil :))) çok şükür onun krizleri uzun sürmüyor, 10 dk sonra gelip özür diliyor :))

ama ben çıldırırsam o daha beter çıldırıyor ve çok uzuyor olay , o yüzden en güzeli umursamadığını göstermek..

ben sadece evde başka biri varken yada biz başkasının evindeyken geriliyorum , hoşlanmıyorum başkalarının önünde yaşanan krizlerden o zaman sakinliğimi koruyamıyorum ama onun dışında 2 yaş krizlerimiz çok rahat geçiyor bizim..

sihirli cümlemiz " ağlayabilirsin oğlum"..anında susup konu değiştiriyor :)))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ben Olsaydım...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...