Terrible Two Örnekleri

<12345>

Ynt: Terrible Two Örnekleri

11/05/2011 15:35:00

Saat 13:00 Baba işten gelir, alışverişe çıkılacak..

Ada: Ben giyinmek istemiyorum, gitmek istemiyorum, ben burada oyun oynamak istiyorum!!!
Ben: Uykusu geldi herhalde, sabah erken kalktı biraz
Baba: Uyusun uyansın madem öyle gideriz...
Ben (içses) ne iyimsersin!!!
....
Saat 14:30 Odasındaki Ada'dan feryat figan ağlama sesleri,
Ada: oraya bakıyorum yok buraya bakıyorum yok çekmecede olması gerekiyordu
Ben: nedir o oğlum
Ada: gri arabam!!!! (bu arada parmağıyla gösteriyor yerini)
Ben: iyi ya bulmuşsun işte neye ağlıyorsun??
Ada: onun orada olmaması gerekiyordu çekmecede olması gerekiyordu... bakıyorum bakıyorum yok... bütün çekmeceye baktım yok... (bu arada deli gibi ağlıyor tabi)
Ben: Tamam işte bak al koydum çekmeceye şimdi bak bir de bakalım orada mı?
Ada: Ben baktığımda yoktu işte (bu arada çekmeceden alıp fırlattı arabayı)
Ben: Bak burda başka gri araba var bunu al istersen... hem bu zaten çekmecedeymiş.. gel salona da bakalım başka gri araba var mı
(böyle söyleyince sakinleşip elimi tuttu salona geldi, babası o arada tv açmış pepeyi gördü unuttu)
...
Birden aklına geldi; Anne!!!!!Bayramlık almaya gidecektik (ağlamaya başlar)
Ben: Onun için giyinmen gerekiyor sen de giyinmek istemiyorsun
Ada:Tamam giyincem (daha beter ağlama) (giyinirken giyinmek istemiyorum diye kendini yerden yere atma, annenin sakinleşmek üzere olay yerinden kaçması akabinde babanın yalvar yakar giydirmesi)

Saat 16:00 Ve ancak dışarı çıkılabilmiş
Ada: Eve dönelim!!!!!!!!!

Saat 17:30 Arabada dönerken uyudu....

Not: 2Y bebesi yeteri kadar seri konuşur, seri hareket eder ve seri arıza çıkartırsa uykuya hükmedebileceğini keşfeden bebedir.

2Y Annesi uykusu olan bir 2Y bebesinin uyumasını ummaz sadece kendisine bulaşmamasını umar.

2Y Babası dünyadan habersizdir ona göre bir çocuğun uykusu varsa uyur.

11/05/2011 17:50:00

Ben daha yeni görüyorum bu mesajı, geniş zamanda aklıma gelen maceraları yazarım. Ben çok sabırlı değilim :S daha doğrusu sabırlıydım 2 çocuk sabrımı tükettii :( Sizin mesajları okurken bizim yaşadıklarımızla çok bağdaştırdım ve bütün sinirlerim ayakta bir halde okuyorum :)
En çok Burcuların cicibebe olayına koptum :D

11/08/2011 22:44:00

A: Anne tostumu böl.
Anne: Peki oğlum. Tost bölünür.
A: Neden tostumu böldün diye ilk naralara başlar
Anne: Oğlum sen istedin ya
A: Hayır birleştir onu çabuk derken böğürmeye başlanır.

Anne: Acemice peynirle tosttu birleştirmeye çalışır. Al oğlum yapıştırdım.
A: Biraz susar gibi olur ancak eline alınca parçalanan tostu görünce hayır olmamış yapıştır bunu diye daha kuvvetli böğürülür.
Anne: Tamam sana yeni tost yapıyorum bekle.
A: Hayır ben onu istiyorum yapıştır onu yapıştır diyerek en az 15 dakika çıldırılır...

Bunu bir de tükür onu versiyonu var biz de. Önce bir şeyi yemen için verir. Isırdığın an tükür onu kus onu diye başlayıp krize girer.

Neyse ama herkes de aynı şeylerin olduğunu bilmek biraz güç verdi:)

11/10/2011 11:45:00

http://www.nurturia.com.tr/groups/thread/28bc951e-62a5-40dd-959c-9f90016a0b3e/3/2-yas-sendromu-ve-3-ve-4#deba83aa-69cb-470c-9e66-9f9700e1bdcb

Arkadaşlar tam da bu konuda bir seminerimiz olacak 20 Kasımda. Kar amaçlı bir seminer değildir. Sadece Uzmanımızın masrafları karşılanacak fazladan toplanan bir meblağ olursa katılımcı sayısına göre elde kalan artan para bölüşülecektir.

11/16/2011 10:11:00

Ada: Ayran içebilir miyim anne

(bir fincana ayran doldurulur, elde kalan son ayran olduğu ve dökülmemesi tembihlenir, Ada götürüp hışımla lavaboya boşaltır.)

Ada: Ben kendim doldurmak isemiştim!!!!!!!!!!! (böğürerek ağlıyor, fırlattığı fincan kırılmış durumda ve yoğurt/ayran yok evde!)

Ben: Ada son ayranımız olduğunu söylemiştim onun, döktüğüne göre artık ayran içemezsin

Ve ayran krizi hala sürüyor! (2,5 saattir)

11/28/2011 07:47:00

Ada: anne su verer misin
(su verilir uzanan bardağı ittirir) : başka bardak istiyorum
Ben: nasıl yani? başka bardak derken?
Ada: evli bardak istiyorum (evli bardak: üzerinde evler olan kahve kupam)
Ben: iyi de oğlum onunla kahve içiyorum şu anda nasıl sana su verebilirim
Ada: ben evli bardakla içicem (ağlama aşaması)
Ben: peki, bekle yıkayıp getireyim bardağı
(bardak yıkanır, diğer bardaktaki su ona dökülür)
Ada: yeni su koy onu istemiyorum (ağlamadan böğürmeye geçiş)
(kupadaki su dökülür, yeni su doldurulur, salya sümük ağlayan sıpaya verilir)
Ada: kahve kokuyor bu!!!!!!!!!!!!!! başka bardakla ver!!!!!!!!! (çıldırır bu esnada niyeyse, bardak elinden düşer, oturduğu koltuk ve üzeri ıslanır iyice delirmiş gibi ağlamaya başlar, anne kaçar, sakinleş öyle geleceğim der, oğlan epeyce bir süre kahve kokuyor neden veriyorsun diye böğürdükten sonra kusar)

<12345>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ben Olsaydım...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...