ben ve çocuğum

Ynt: ben ve çocuğum

05/05/2011 10:15:00

Ben de neden sizinle paylaşılacağını öğrenmek istiyorum.
Düzeysizleşmeye meyilliyseniz ama cevap vermeseniz de olur.

05/05/2011 10:22:00

ben düzeysizleşmedim sadece burada bunu tartışmak istemediğimi söylüyorum buna hakkım da var diye düşünüyorum ama siz bana hakaret ediyorsunuz. (Bkz. Düzeysizleşmek)
Paylaşmak kişisel bir tasarruftur, paylaşmazsınız çünkü güvenmemişsinizdir, ama hesap soruyorsanız hem de sadece fikir almak isteyen herhangi kişisel bir bilgi peşinde olmayan birine ben bunu size ifade etmek istemem.Çünkü bunun hesabını size vermek zorunda değilimdir.
siz öğrenmek istemiyorsunuz agresif bir şekilde hesap soruyorsunuz, içsel sürecinizi gözden geçirmeniz dileğiyle.

05/05/2011 10:25:00

tabii ki hesap sormadım
forumun amacını taşacak yorumunuzdan endişelendim
aynı eğitimi almamız sebebiyle bu eğitimi kurgulamak için yetersiz olduğunu düşünüyorum. gerçekten ek donanımınız olup olmadığını merak ettim. Donanımlı olmanız durumunda pek tabii ki iç rahatlığıyla paylaşırım bilgilerimi

05/05/2011 10:35:00

ok o halde ben yanlış anladım, forumun amacını aşacak olan (ki taşma yazmışım,sorry) şu eğitimleri aldım, şu masteri yaptım gibi ifadelerdi, bunlara gerek yok diye düşündüm. Yoksa neden burada düzeysiz bir ifade kullanayım ki durup dururken.
Şimdi gelelim kurgulama işine, pdr mezunuyum, pdr masterim var, psikodrama eğitimi alıyorum, 0-3 yaş bebek gelişimi kursuna katıldım,çözüm odaklı terapi sertifikam var, yaratıcı drama sertifikam var, anne bebek psikodraması aldım ve bu alanda sürekli okuyorum, kurguladığım eğitimi de hem danışmanıma (marmara da prof.) hem de süpervizörüme danışacağım ve bunu psikolog bir arkadaşımla beraber kurgulayacağız.
herşeyin ötesinde bu bilgilerle15 aylık bir oğlum var...
Anne Eğitimi vermek için tüm bu süreçten geçmenize gerek de yok aslında, siz de tüm bunlar olmadan bir eğitim programı kurgulayabilirsiniz eğitim psikoloğu olarak.
tüm bunları yazmanın konu dışı olduğunu düşünmüştüm sadece.
sevgiler.

05/05/2011 10:49:00

Bence konu dışı değil. O yüzden sordum zaten. Burada bizi biraraya getiren , çocuklarımız ve anneliğimiz. Yeni şeyler öğrenebilmek, gelişmek ve paylaşmak için biraradayız. Yedirilecek peyniri bile uzun uzun konuşuyoruz. Yeni bir şey sunulacağı zaman da pek tabii ki tüm detaylarını öğrenmek istiyoruz.
Siz en can alıcı iki şeyden çocuk ve eğitimden bahsettiğiniz için bilgi almak istedim
Çünkü biz burada sorarak, konuşarak, araştırarak büyüyor ve büyütüyoruz.
Kolaylıklar dilerim size

05/05/2011 10:53:00

ben de daha kurgulama aşamasında olduğum bir eğitimin ihtiyaç boyutunu araştırırken buyurun bu da kartvizitim demek istemedim, çünkü bu tür şeylerden kişisel olarak hoşlanmıyorum. Ama eğitim veriyorum buyurun beklerim demiş olsaydım haklıydınız...Ben çevremdeki herkese gideceğiniz psikolojik danışmanın, psikologun eğitimden hatta terapiden geçip geçmediğini sorgulayın, insan ruhunu emanet almak önemli bir sorumluluktur diyen bir danışmanım ve sizin hassasiyetinize sahibim.
yine de bu hassasiyetiniz çok güzel, üslup konusunda sıkıntımız old. düşünüyorum bu da sanal ortam olmasından kaynaklanıyor sanırım.
sevgiler.

05/05/2011 11:01:00

Bize birşey satmaya çalışmadığınız için kartvizit gibi algılamam ben. Gerçekten merak ettiğim için sordum. Çünkü sınıflandırma ve eğitme becerisi donanımla edinilen bir yeti bana göre
kolaylıklar diliyorum tekrar

05/05/2011 11:07:00

teşekkür ediyorum

05/08/2011 23:07:00

Bebeklerde boy ve kilo gelişimi,beslenmesi,çocuk psikolojisi,bebeklerin en çok karşılaştıgı saglık sorunları,aşıları

05/09/2011 06:48:00

Bebekler sebepsiz ağlamaz.. Özellikle de böyle vahim bi ağlamaysa.. Ciddi bir sıkıntısı var demektir.. "Huysuz"lukla açıklanabilecek bişeye benzemiyor..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...