ben ve çocuğum

Ynt: ben ve çocuğum

05/10/2011 13:13:00

sevgili tria seni teprik etmeyi unutmuşum ben süper bir durum seninki 3üz annesi olmak çokk güzel bir duygu olsa gerek tekrar tebrikler:)

05/11/2011 09:15:00

prensesim merhaba...
yazdıkların, aktardığın deneyimler o kadar değerli ki...uzman olmaman ise doğruyu anne sezgilerimizle nasıl bulabileceğimizin kanıtı olması açısından da çok anlamlı :)
anne bebek ilişkisi bebek daha dünyaya gelmeden var olan bir olgu. kişisel olarak 1,5 yıl boyunca ısrarla gelmeyen bebeğini, anne bebek psikodramasında çağıran ve söz verdiği zamanda annesinin rahmine düşmüş olan (herhangi bir tedavi olmadan) şirin bri sıpaya sahip olan ben, bu sürecin ne kadar önemli olduğunu tekrar tekrar vurgulamak istiyorum. Annenin bebeğe olan hisleri, annelik rolüne karşı hissettikleri, dünyayı anlamlandırışı, düşünme stilleri, hepsi bebeğe yansıyor ve bebek aslında annenin aynası oluyor. o yüzden bu konuda çok sıkıntısı olan arkadaşımı kendi sürecine bakması açısından teşvik etmekteyim. şahsen bebeğime hamile kaldığım andan itibaren ne mide bulantısı, ne halsizlik hiçbirini yaşamadım, bebeğim de doğduktan sonra dünyaya uyum problemi yaşamadı, gaz problemi de dahil. Kendisi 7 kralla barışık :) sosyal açıdan
hülasa ona yönelik duygularımız gerçekten süreci belirliyor.

05/11/2011 10:27:00

bu kadra şey yazdım ama asıl merak ettiğim nelerle beslemeliyim , hangi oyuncaklarla oynarsak daha verimli oluruz ,daha fazla nasıl sosyalleştirebiliirm,kendini ifade edebilmesi için daha fazla nelr yapabiliirm ve ona sevgimi onu çook fazla şımartmadan nasıl en üat seviyede gösterebilirm ve en önemlisi onu nasıl iyi bir insan olarak yetiştirebilirim......

sorularını bana yönelttin sanırım...besleme derken yiyecek açısından soruyorsan (ben organik besliyorum :) beslenme uzmanları bu konuya daha iyi cevap verir sanırım...ruhsal ve sosyal açıdan beslenme ise spontan olmalı. Oyuncakların fırsatın da varken Waldorf yöntemi ile kendin yaparsan çok daha yaratıcı olur...ama gelen olarak ben oyuncakları bir oyuncakta birden fazla işlevi olmasına dikkat ederek seçiyorum, işitsel, dokunsal, görsel ve ince motor davranışları geliştiren.
kendini ifadesine şu an için zaten yeterince fırsat veriyorsun...sevgi şımartmaz, vermeden almasını beslersen şımartırsın ve 0-2 yaş arasında şımarması zaten mümkün değil...tadını çıkar, onunla birlikte vakit geçirirken senin de keyif aldığın etkinlikleri yapmaya gayret göster...bunu hissediyorlar...paylaşımların için buradayım.sevgiler.

05/11/2011 13:17:00

psiko_dramatik cevaplar için teşekkür ederim hepsini dikkate aldığımı bilmnizi isterim.Başından sormuştunuzya hani merak ettiklerinizi aklınıza geldikçe sorun yada bana yazın diye ben ona istinaden bundan sonra aklıma takılanları istersenizde tecrübelerimi paylaşmaya devam ederim umarım herkesin işine yarayacak birşeyler çıkar ortaya hepimiz bebeklerimizi kendimizden çokk daha fazla düşünüyoruz eminim.
  Hamilelik konusunda ben de birşey ilave etmek istiyorum bende yumurtalık kistleri oluştu temmuz ayı gibi sonra dr bana bebek olayını erteleme çünki olmama ihtimali yüksek dedi ve bu kistler için ilaçta verilmiyo dedi ama ben yaz için hazır değildim hamileliğe  asıl istediğim aya kadar(EKİM) yine dikkatliydim sonra hamile kalmayı planladığım anda hamile kaldım:))Ben bebeğimle konuştum o daha bana gelmeden ve dedimki ben sana hazırım seni istiyorum ve seni çook seviyorum biliyorum ki sende bizi çok seviyorsun baban zaten deli divane senin için gelmeden nelr hazırladı fikrinde bizi erteleme gel bebeğim dedim ve geldi ben o anda geldiğine adım gibi eminim düşünce gücü ve kuantum ilgi alanlarımda ve ben insanın inanarak herşeyi başarabileceğine inananlardanım eğer olumsuz düşüncelerden beynimizi gerçekten soyutlayabirsek başaramaıyacağımız hiçbirşey yoktur bu benim düşüncem.hastalıkların bile beyinden başladığı kesinleşen bir devirde yaşıyosak eğer düşünce gücünün  yadsınamaz bir gerçek olduğuna,  bu sayede inanarak ve kendimize sonsuz güven ve saygı duyarak ne istediğimizden tam olarak emin olarak bebeğimizin bile saygısını hatt safhada tutabiliriz  haliylede saygı ve sevgi içinde onu istediğimiz gibi daha rahat yetiştirebiliriz diye  düşünüyorum sevgilerimle...

05/11/2011 14:36:00

prensesim teşekkür ederim canım yorucu olmasına ragmen gerçekten çok güzel bi duygu tabi bizde durumlar biraz değişiyor davranışlar ve tepkiler değişiklik gösterebiliyor . ama ailenin yaşantısının çocuklara yansıdığı bir gerçek . bizim konuşmalarımız ve tepkilerimiz kızmda birebir şekil buluyor mesela oğluşlar için aynı şeyler çok geçerli değil . konuşma konusu bizdede çok başarı bulamadığımız bi konu birebir ilgilenemiyor olmakda bunun en büyük payı şu sıralar kıskançlığımızda had safhada ne kadar konuşsamda anlatsamda kardeş kıskançlığı nı aşamadık ama ben genede pes etmeden birbirimizi paylaşmamaız gerektiğini anlatmaya çalışyorum bakalım nasıl sonuç verecek

05/11/2011 14:55:00

tria  elleri öpülesisin emin ol ben hep hayran kalmışımdır ikiz yada 3üz annelerine saygıla eğiliyorum önünüzde:))güle güle büyütün bebeklerinizi...tek çocukla 3 çocuk yetiştirme arasında tabiki çookkk fark oluşur ama pes etmemek gerekiyo galiba isteklerimizde ...

05/11/2011 14:57:00

sevgili senemberk beğendiğine sevindim:))herkesin yaklaşımı farklıdır her konuya helede bu çocuk eytiştirmekse  bence hepimiz yaşadığımız deneyimleri paylaşmalıyız belki birilerinin işine yarar;))sevgiyle...

05/12/2011 05:34:00

günaydın
prensesim çok sagol tatlım şımardım bak sabah sabah . senemberkcim yaşadığın şeylere geçmiş olsun diyorum canım hepimizin başından bir sürü şley geçiyor bende çocuklarıma aynı zorluklarla kavcuştum 1 derken allahım beklenen senelerin hatrına üçünü birden verdi . ama buna ragmen bende mızmızlanıyorum şikayet ediyorum hatta çok çok sinirleniyorum bile ama bu malesef insan dogasında var vicdanın sızlmasın bunları yapmayanda çok azdır heralde . benimde kızıp sonra pişman olup onlarla beraber ağladığım çok olmuştur hele ağlarken ağlama anne diye gelip öptüklerinde kendimi atasım falan gelirdi.ama öyle böyle bu günleride aşıcaz .
bizim evimiz gene karışıktı akşam :))çocuklar ayrı telden çalıyor biri kalem istiyor biri kağıt yırtıyor biri benim kucağımdan inmiyor . kapılar falan çizilmiş gene anlatıyorumm bak sadece kağıda resim yapılır buraya yapıcaz diye bide renkli kağıtlar falan getirdim ilgilendinler diye hayırr buraya yapıcam diyor oğlum olmaz orası diyorum o zaman buraya yapıcam diye duvarı gösteriyor :)))
kızım desen kıskançlığın üst noktasında kimse gelmesin kimseyi sevmiyim istiyor . oğlum gel seveyim diyorum hayır beni sev diye kucağıma atlıyor :))
diğeri daha ben kapıdan geçerken kalem ver çizim yapıcam diye bacaklarıma sarılıyor . bide kağıt yeme huyumuz var hala vazgeçemedik bide öyle keyifle yiyorlarki sanırsın bir kutu çikolata var önlerinde biraz daha büyüseler kolaylaşırmı bilemedim

05/12/2011 06:10:00

trıa sen harika annesin allah çocuklarına ve sana uzun sağlıklı ömürler versin inşallah .Okuduğum kadarıylada oldukça sabırlısın  hiç kolay degil ..3 cocuk yetiştirmenin ve emeginin karşılığını büyüdüklerinde alırsın. Emin ol büyüdüklerinde daha farklı olacaklardır.sevgilerle..

05/12/2011 06:19:00

PRENSESİM-2010 bebegine yaklşımın gerçekten çok güzel. Senin yazdılarınıda okuyunca aklıma bebek işaret dili geldi .Bende zaman zaman kızıma ondan esinlenerek ögretmeye çalıştıklarım oldu. Çalıştığım için çok fazla zamanımız olmuyor ama, mesela alkış dediğimde ıkı elını şap şap yapıyor. muzık başladıgında kafasını saga sola oynatarak  kendınce oynuyor ve ellerını şap şap çırpıyor. 5 ayımızda başlamıştım bende .. bir şeyin yanlış olduğunu hep hayır ile söyledim. Hayır deıgımde bi an için duruyor ve gözlerime bakıyor .. Ben tüm bunların aile içerisindeki davranış biçimi ,ona yaklaşımı ve tabikide bebgin de algısıyla ilgili olduğunu düşünüyorum.  Hepimizin bebeklerini buradaki paylaşımlar sayesinde de sağlıklı bireyler olarak yetiştire bilmek dileyimle sevgiler..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...