doga/bebek dostu deterjan

06/13/2010 19:03:00

cevre konusunda baya dirsek curutmus bir arkadasim evsel atiklarin (ozellikle deterjan) cevreye sanayiden daha fazla zarar verdigini soylediginde cok sasirmistim. o zaman da beri de her deterjan kullanisimda vicdanim sizliyor. bir de evde deterjanlarin zarar verdigi bir canli beslemeye baslayinca (oglum :) ) daha da huzursuz oldum. mumkun oldugunca cevreci/dogal deterjanlardan aliyorum. bir de banyo- lavabo falan temizligini bir sprey sisesine koydugum sirke-su (yari yariya) karisimi ile yapiyorum. hem dezenfekte ediyor hem de temiz de gorunuyor. kokusu da hemen ucuyor. cok oneririm. bunun disinda sizin zararsiz deterjan onerileriniz var mi?

Ynt: doga/bebek dostu deterjan

06/14/2010 14:03:00

bul det.frosh kullanıyorum çamaşır det yeşil kurbağa diye bir marka şeker kamışından üretiliyor fiyatı iyi.. frosh daha uygun büyük marketlerde var bütün ürünlerimi yavaş yavaş onunla değiştiriyorum sirkeyi bende çok kullanıyorum..

06/15/2010 13:19:00

Biz de arap sabununu cok kullanıyoruz ama sirke-su karışımı fikri cok hosuma gitti, onu da kullanabiliriz... sonuçta yeşillikleri dezenfekte etsin diye son yıkama suyuna biraz elma sirkesi koyup icimizi rahat ettiriyorsak niye ev temizliginde de kullanmayalım ki?
Bulaşık deterjanı olarak Şişli Organik Pazardan aldığımız Klar marka bir cesit cevizden üretilen bir ekolojik deterjan kullanıyoruz, memnunuz, en azından icimiz rahat... 

06/15/2010 18:02:00

arap sabununu ben de duymustum ama o sadece turkiye'de bulunan brsey sanki. ya da yurtdisinda 'arabic soap' diye talep edersek mantikli bir sonuca ulasamayacagimiz kesin :) (ben genelde turkiyede yasamiyorum da bu detaya ondan takildim)
amway bulunur herhalde. o yonde calisayim ben.
tes ekkurler herkese

not: lavabo acicilar hem doga hem insan acisindan korkunc zararlari olan deterjanlarmis. mumkun oldugunca duzenli pompa ve kaynar su ile lavabolari acik tutmaya calismak yapilabilecek en iyi seymis. buraya not dusmus olayim :)

06/19/2010 10:54:00

bizim gittiğimiz doktor da Klar önermişti. organikmiş, bebeğin kıyafetlerini yıkamak için onu kullanın dedi.

06/22/2010 06:41:00

banu'nun soyledigine eklemek icin: ben lavabo acmak icin sirke ustune kaynar su kullaniyorum, ise yariyor. Eger cok ciddi bir tikanikliksa yaramayabilir ama denemekte fayda var..

06/25/2010 08:56:00

ev temizliğinde, amway veya anbertem markalarının ürünleri

bulaşık makinesinde parlatıcı yerine elma sirkesi

01/03/2011 20:14:00

Her turlu temizlikte ve csmasirda amway kullaniyorum.cevre dostu.oneririm

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Cevreci anneler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...