LÜTFEN OKUMADAN GECMEYIN...

07/13/2012 21:23:00

hayatımda ılk kez kendımı bu kadar kotu hıssedıyorum ama artık cok zor bı noktadayım cıkmaza gırdım sankı her gun dua edıyorum Allah ım bı kapı acar ınsallah 2006 da evlendım ama kısa suren bı mutluluk sonra ıflas 4 5 yıldır stres sıkıntı borc kızlık evıne donus bıde bırbucuk yasında dunya yakısıklısı bır bebegın masrafı ama cok sukur bu gune kadar kımseye aılem dısında derdımı sadece 1 kac samımı arkadaslarımla paylastım artık aglamaktan ıcıme atmaktan caresızlıkten cok bunaldım esımle cok sukur aramız ıyı hep bırbırımıze destek olduk ıyı gunde nasılsak kotu gundede yanyanayız Allah bozmasın...bunu nasıl soylerım ınanın Allah sahıdım olsun yazmak cok zor benım ıcın ama bı umutla yazmaya karar verdım.Ramazan gelıyor durumu ıyı olanlar zekat verıyorlar kotu musgul durumda olanlara boyle bısıyı benım demem dogru dııl ama tanıdıklarınızda zekat verebılecek olan bu sene bızım duamızı almak ıstermı bana yardımcı olmak ıstıyenler olurmu 1 bucuk ay ıcınde odenıcek 15 bın tllık banka kredısı borcu oldugu ıcın odenmezse ıcra ıslemlerı baslıcakmıs ve annemın esyalarını alırlarsa yasayamam onlar kapılarını actılar bıze bızım onlara tesekkurumuz bu olmamalı :(esım bunu dedıgı ıcın bunu burda  yazmaya karar verdım benı tanımak gormek ıstıyenlerle gorusurum annemle kalıyorum zaten evede davet ederım hatta bu gruptan 2 3 arkadas yakından tanırlar...sımdılık hakkınızı helal edın buunu buraya yazmak ınanın cok kolay bısı dııl benım ıcın ama Allah kımseyı caresız bırakmasın bu durumada hıc dusurmesın ..Rabbım hepımızın yavrularını yuvalarını huzur ıcınde kılsın.

Ynt: LÜTFEN OKUMADAN GECMEYIN...

07/15/2012 12:33:00

durumunuza çok üzüldüm, allah yardımcınız olsun, ancak bir noktada içinizi rahatlatmak isterim, üzülmeyin, kefiliniz olmadığı sürece sizin veya eşinizin borcu için annenizin eşyalarına haciz gelmez, gelemez, hukuka uygun değil. eğer bir hata yapıp ikametgahınızı annenizin evine aldırdıysanız  yani resmen birlikte yaşıyor gözüküyorsanız bile o zaman da istihkak iddiasıyla buna engel olunabilir. Bu durumda anneniz istihkak iddiasını muhakkak haciz sırasında tutanağa geçirtsin ve sonrasında istihkak davası açsın.

ikametgahınızı almadıysanız ve anneniz de kefiliniz değilse prosedür şu: normal şartlarda eğer üzerinize hiçbir malınız mülkünüz, verebilecek nakit paranız veya paraya çevrilecek eşyanız yoksa alacaklınıza aciz vesikası verilir. bu aciz vesikası da malvarlığınızın arttığı tespit edilene kadar bütün icra işlemlerini durdurur. artık borcunuza faiz de işlemez. ancak 20 yıl içerisinde malvarlığınızda artış olursa aciz vesikası sahibi borcunu sizden gerek sizin bizzat ödeme yapmanız gerekse haciz yoluyla alabilir. ailenizi perişan etmektense bu yolu düşünün, ödeme gücünüz olduğunda borcunuzu öder aciz belgesini sicilden sildirirsiniz.

umarım bebeğinizi ve sizi daha güzel günler bekliyordur,
sevgiler

07/15/2012 12:40:00

benzer bir icra olayını suan bizzat yasadıgım için buradaki avukat bir anneye danıştım.ev eşyasına konulan haczin kaldırıldıgını söyledi.yani eşyalara haciz konulamayacakmış artık.içinizi ferah tutun.en kısa zamanda sıkıntılarınızdan kurtulmanızı umuyorum..missmarttle 'a cevabı için bende tesekkur edrım banada yol göstemiş oldunuz.

07/15/2012 20:40:00

Tesekkur edıyorum bılgılerınız ıcın ama ben aıleme boyle bısıyı yasatmak ıstemıyorum haberı bıle yok bu konuyla ılgılı kendısı suanda otekı ablamda cunkı yazın bız yanlız kalalım dıye bızı bıkac ay bırakırlar...ve kredı yazılırsa 5 yıl ceza alıyormusuz ve 5 senedır zaten aılemleyım bı daha yıne bı 5 sene kredı vs cekılmıyormus yanı 10 yıl aılemle beraber yasım genclıgım yıllarım gecıcek ben kocam ve oglumla ayrı bı ewın hayalını kuruyorum kac yıldır :(( dualarınızı esırgemeyın dua ederken benıde dıyın ınanın cok zor bı durum bu bı hayatımız yok eve mısafır gelemıo benım kendı mısafırlerım buyukler dıktator hele babam herseye kızıyor herseyı zamanında ıstıyor bunu 5 yıldır yasıyorum ıcıme atmaktan stresten hasta oldum sureklı mıdeme vuruyor hep acıldeyız bu yuzden stres zzaten herseyın bası

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...